Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

inwestowanie za granicą

inwestowanie za granicą

pytacz27 / 82.177.252.* / 2010-01-28 13:20
Konkretne pytania: 1. czy trzeba mieć rachunek w biurze zarejestrowanym w Polsce, żeby grać na gieldach zagranicznych? 2. Czy wg naszego prawa korzystanie ze Scottrade, Ameritrady czy CharlesSchab jest legalne czy nie? 3. Jesli chcialbym zaplacici podatek od zyskow za granicą, to jak uduwodnie zyski/strate, przeciez PITu od Scottrade nie dostane :) ?
Z góry dziekuje
Wyświetlaj:
Leszek Kruk / 80.251.161.* / 2012-05-03 11:58
Proponuje zagranicznego brokera z polską obsługą i polsko języczną platformą. Dostęp do wszystkich giełd świata.

DIF Broker.
marcinbarto / 67.186.114.* / 2010-02-04 03:58
Charles Schwab oferuje jedynie OTC - ja bym sie w to nie bawil
Scottrade w zasadzie jedynie dostep do rynku usa - Kto inwestuje w tej chwili w usa? tym bardziej w USD ? USD jest w trakcie dlugiego zjazdu, nalezy sie pozbywac USD a nie nabywac
Ameritrade - oferuje bodajze dostep do gieldy Kanadyjskiej co jest bezwatpienia plusem, Kanada jest jednym z lepszych krai do inwestycji w tej chwili,
Ameri i Scotti sa dobrzy na krotko jak ktos sie bawi w trading bazyjac glownie na analizie technicznej
Gracz_zagraniczny / 83.6.243.* / 2010-02-05 11:48
Kazde slowo to bzdura, podstawowy brak znajomosci tych firm i rynkow. Chlopaczek cos przeczytal o dolarze a nie umie nawet spojrzec na wykres! On porownuje do zlotego! Zenada.
marcinbarto / 67.186.114.* / 2010-02-05 17:34
widac ze nic nie rozumiesz chlopaczku - jak dolar nie jest w dlugotrwalym zjezdzie to zycze powodzenia kup sobie najwiecej dolarow ile tylko mozesz , btw moge ci sprzedac troche swoich , jakim ty wykresem sie podniecasz ? dolar sie chwilowo umacnia to jedynie rally zanim upadnie jeszcze nizej, jak sie chwilowo umacnia to najlepszy czas na ucieczke z dolarem, a inwestycje poprzez wyzej wymienione firmy na NYSE wszystkie sa zdenominowane w usd , jak ty inwestujesz jak nie rozumiesz w ogole ekonomii i nie posiadasz jakiejkolwiek wiedzy o tym co sie dzieje na swiecie tempaku ..... zenada
SenseiKrk / 83.14.237.* / 2010-02-05 12:05
No wlasnie niezly leszczyk-EURO/USD bylo 1,5 a teraz jest 1,37 i on to nazywa "dlugim zjazdem".....
marcinbarto / 67.186.114.* / 2010-02-05 17:37
kolejny wlasnie leszcz co widzi chwilowe umocnienie dolara i sie podnieca hehehehhe idz do szkoly baranie
Daxik / 83.22.135.* / 2010-01-30 12:16
>Czy wg naszego prawa korzystanie ze Scottrade, Ameritrady czy
> CharlesSchab jest legalne czy nie

Nie sadze zeby byla ustawa dotyczaca Scottrade...... cokolwiek to jest. Tak na marginesie to dobrze mi sie kojarzy nazwa Schab:)

Ja kupuje papiery na zagranicznych gieldach korzystajac z polskiego biura maklerskiego ale z pewnoscia nie jest to konieczne. Rownie dobrze mozesz przelac gotowke za granice i korzystac z zagranicznych biur maklerskich. Sadze, ze wtedy podatek placisz po prostu w kraju w ktorym handlujesz.
Ciułacz / 2010-01-30 13:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pytacz , witaj !
Kto pyta to nie błądzi !
Domy Maklerskie jak są legalne to Ci wystawią tz PIT z kraju gdzie Ty będziesz inwestował pieniądze.
Teraz tylko jest kwestia gdzie ten podatek ( czytaj rozliczenie ) zapłacić?Najlepiej to sprawdzić jakie Polski fiskus ma porozumienie z danym krajem.
Pamiętaj że Fiskus to najwieksza mafia na świecie, w dzisiejszej dobie informatyki to gościa wmiarę szybko namierzą.Jak ktoś zna małe luki w prawie fiskalnym to zapewne to tu nie napisze.Generalnie to mogę Ci powiedzieć że są kraje gdzie sie płaci niski % podatku i niemaja porozumienia z PL, wiec płacisz tam i cicho siedzisz.Przy małych kwotach to nie wchodzi w grę, ale jak wygenerujesz 100K zysku to jest do zastanowienia.
xxxxxl / 87.205.161.* / 2010-01-31 16:55
spokojnie zakładasz fundacje w Liechtenstein'ie
im. swojego
statutowy cel fundacji
utrzymywanie Ciebie i Twojej rodziny

fundacja zakłada spółke na Cyprze
spółka otwiera rachunek maklerski ........

i wszystko zgodnie z prawem UE

sprawdź udziały fundacji w polskich spółkach
Ćiułacz, nie logo / 24.203.5.* / 2010-01-31 22:26
XXXXL, witaj !
Dobrze powiadasz , ale niech to pozostanie pomiedzy nami, bo jak się wszyscy zwiedzą to jakoś to ukrucą ;-)
Apropo fundacj,i to w Kanadzie jest podobnie i nawet sie temu przyglądałem bliżej ale w przypadku, spadku sytuacja sie trochę komplikuje, a mam komu pozostawić spadek.
Pozdrawiam
xxxxxl / 87.205.161.* / 2010-02-01 00:14
może i ukrucą

tatalitaryzm państwowy zawsze znajdzie powód by nałożyć na Ciebie większy wymiar pańszczyzny (w średniowieczy był mniejszy)

jednocześnie zawsze znajdzie powód aby wyjaśnić Ci , że wpływy są tak małe, że nic w zamian nie dostaniesz

chociaż oficjalnie zniesiono niewolnictwo człowieka wobec człowieka
niewolnictwo człowieka wobec instytucji kwitnie w najlepsze
ile istytucji ma w Tobie "udziały" trudno zliczyć

w starozytności przyjajmniej miałes szanse sie wykupić
dziś takiej mozliwości nie ma
Ciułacz / 2010-01-31 22:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś mi sie napisało Ciułacz przez ć, sorry !
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy