Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Inwestycje typu mission impossible

Inwestycje typu mission impossible

Adrian / .* / 2004-11-18 08:33
Komentarze do wiadomości: Inwestycje typu mission impossible.
Wyświetlaj:
baba / .* / 2004-11-20 12:19
p.s. - proszę nie myśleć, że pochwalam pomysł wprowadzenia tego podatku 50%, to posunięcie nic budżetowi nie daje. natomiast twierdzenie, że odstraszy on inwestycje wydaje mi się śmieszne
baba / .* / 2004-11-20 12:13
myślę, że autorzy tego raportu, a za nim autor artykułu prześlizgnęli sie po temacie inwestycji, które już są w Polsce. Tych zachodnich jest o wiele więcej i funkcjonują tu na nasyzm rynku całkiem nieźle. Z tym, że w większości są to firmy, kóre o sobie mówią "jesteśmy nr 1 w tym czy w tamtym na rynku x ,albo i na światowym" po co więc konkurencja ma się ładować na ten rynek, żeby tracić siły i nabijać koszty? firmy te funkcjonują tu, ponieważ polacy są zdolnym narodem, umiejącym używać swoich szarych komórek i tam gdzie kończą się procedury, wskazówki i tym podobne wspieracze ludzi bez wyobraźni, tam polska ułańska fantazja zaczyna improwizować i wygrzebywać z każdego dołka coś co wg "head quarter'ów" było niemożliwe do zrobienia, i okazuje się, że można i że wcale nie trzeba władować w to coś wielkiej kasy. dlatego też jeszcze ciągle te inwestycje tu są, te fabryki pracują, a w sąsiednich krajach zarówno wsch. jak i zach Europy siostrzane fabryki zostały zamknięte ze względu na koszty, niedowład proceduralny itp itd... dlatego, że ciągle jeszcze u nas sie opłaca!! Oczywiście pytanie tylko jak długo jeszcze będzie się opłacało, kiedy te wszystkie pomysły naszej klasy rządzącej zrównoważą i przewyższą tę polską ułańską fantazję, która jeszcze ratuje nas z opresji. Myślę, ze wskazówka wagi jest już prawie w równowadze.Jeśli chodi o ten podatek 50% to proszę wziąć pod uwagę, że dyrektorzy i prezesi tych firm to w większości tzw. expats, oni rozliczają sie z podatku u siebie w krajach, chyba, ze opłaca im sie skorzystać z naszego systemu, doradcy podatkowi zawsze znajdą coś zgodnego z prawem (jakimkolwiek), żeby pomnijeszyć ich dochód, albo podatek. więc spokojnie i bez paniki. im opłaca sie przyjechać, ponieważ jako expats dostaną i tak więcej niz dostaliby u siebie (wyższe pensje za awans, dodatki, rozłąkowe, dopłaty na dzieci, na szkołe, na pole golfowe......co by tu jeszcze panowie)! Ten PIT dotyka w zasadzie tylko Polaków, ale i tak mają szansę, że jak dostaną sie na "karuzelę dyrektorskich stołków" to przeważnie wychodzą z polskich struktur organizacyjnych a włączani są w międzynarodowe, a poza tym jak ktoś zarabiał nawet 10 tys a po potem zarabia 2 albo 3-4 razy więcej to i tak bije się piętami w tyłek i nie patrzy na ten podatek. a ciągnąc wątek "bicia" to takiemu przeważnie "odbija" i woda sodowa uderza do głowy, panu prezesowi zwykle sie wydaje co to nie on i komu to one teraz nie pokarze i jak to sie one teraz nie naużywa i nie nawyżywa na tych co mają mniej. nie martwmy się tak o nich, jesli nie jest "kolesiem" to widmo zwolnienia z pracy szybko ustawi go do pionu, a zwolnienia na tych stanowiskach idą bardzo szybko, z dnia na dzień, i wtedy dopiero nogi bolą od załatwiania sobie jakiejkolwiek roboty za jakąkolwiek pensyjkę
baba / .* / 2004-11-20 12:16
sorry za błędy ort. ale pisałam w rozpędzie
Michał Wolski / .* / 2004-11-19 23:08
Którzy sąsiedzi skopiowali planBalcerowicza??? Po upadku finansowym Argentyny, Polska jest jedynym przykładem realizacji "planu Balcerowicza". No i zapomniałem o Gruzji - tam rządzący są na tyle przytomni, że w porę podziękowali Balcerowiczowi, dzięki czemu już wyszli z kryzysu.
macius / .* / 2004-11-19 15:16
Trzeba było przyjąc proponowany przez Balcerowicza plan naprawy finansów w 1998 roku a nie byłoby problemu z inwestycjami zagranicznymi . Nieudolne namiastki realizowane przez Hausnera, niestabilnośc prawa nie przyciągną inwestorów. A sąsiedzi, którzy skopiowali plan Balcerowicza maja sie świetnie.
cesar / .* / 2004-11-19 15:08
Uslyszalem niedawno, ze w Anglii tez maja podatek w wysokosci 40% - OWSZEM, TYLKO,ZE DLA ZAROBKOW POWYZEJ 35 TYS FUNTOW ROCZNIE
Michał Wolski / .* / 2004-11-19 12:33
Dlaczego nikt nie zauważył, że w Polsce nie opłaca się inwestować, ponieważ nasza polityka pieniężna opiera się na założeniu "silny złoty racją stanu" co powoduje wiele niekorzystnych efektów między innymi osłabianie konkurencyjności firm działających w Polsce z uwagi na coraz wyższe koszty w przeliczeniu na inne waluty. Silny złoty pomaga nam wprawdzie łatwiej znosić wysokie koszty obsługi długu zagranicznego, ale za niego możemy podziękować szefowi NBP który dba o interesy światowego sektora bankowego.
mac / .* / 2004-11-19 09:36
Dlaczego porównujac stawki podatkowe wszyscy sie zachlystuja ich poziomem procentowym nie patrzac w wielkosc progów?
xenon / .* / 2004-11-19 11:01
w sprawie podatków w UE nie widzicie ze tam były jeszcze wyzsze i obnizono je dopiero niedawno?
George / .* / 2004-11-19 07:53
Mówi się, oczywiście nieoficjalnie, że przegrywamy w walce o wielkie inwestycje zagraniczne za sprawą posła Pęczaka. Na przyład od Amerykanów z GE zażądał: Air Force Two, lotniska z hangarem, stanowiska w senacie USA, obywatelstwa amerykańskiego do końca 2004 roku i środków na utrzymywanie samolotu. W tej sytuacji Amerykanie odpuścili.
doktor / .* / 2004-11-20 10:14
zapomniałeś o operacji odchudzającej i zmiany płci, w efekcie miała powstać dwudziestoletnia lalunia
Kazik / .* / 2004-11-19 07:10
Ten Szeifeld to Polak czy Pan z Izraela
Anty- / .* / 2004-11-19 22:28
Ten Pan na pewno jest wyznania mojżeszowego i pochodzi z Izraela, jak większość polskich polityków. W domu do ojca mówią "tate"!
g / .* / 2004-11-18 22:07
przepraszam, zjadłem c w Czechów - pośpiech
wc / .* / 2004-11-19 07:09
prowadzisz interesy na stadionie?
g / .* / 2004-11-18 22:06
A może nasi poprostu dostają w łapę od Czehów, czy Słowaków i poprostu pada wszystko na finiszu?
Bin / .* / 2004-11-18 15:48
I bądź tu mądry i pisz wiersze. Z jednej strony chcemy mieć inwestorów, z drugiej dowalamy takie podatki, że każdy rozsądny człowiek inwestować będzie u naszych sąsiadów. To samo zrobi wielu Polaków. Już teraz sporo osób otwera swoje firmy za granicą, by tam płacić podatki.
Zbig / .* / 2004-11-18 14:31
Jutro jeszcze wytną małe firmy, wprowadzając podwyżkę ZUS dla przedsiębiorstw (już dla tych co zarabiają 2200 zł brutto!) i wtedy będziemy się mogli porównywać jedynie z Białorusią. I miejmy nadzieję, że nie zmienią tam prezydenta bo wtedy to już tylko Zanzibar.
Adrian / .* / 2004-11-18 08:33
Cóż - patrząc się na powszechny bałagan, panujący na wszystkich szczeblach władzy oraz bałagan prawny - wcale się nie ma co dziwić, że inwestorzy omijają szerokim łukiem ten dziwny kraj... Do tego dochodzi totalny brak zainteresowania ze strony władz ułatwieniami dla prowadzenia biznesu Sam prowadząc firmę zatrudniającą prawie 200 osób zastanawiam się, czy nie przenieść działalności np. na Łotwę...
mariusz / .* / 2004-11-19 08:58
na co czekasz??? chcesz to mogę pomóc;) 3 kraje bałtyckie to istny raj podatkowy a oprócz tego suuper połaczenie ze światem no niesamowite perspektywy ekspancji na wschód(kirgistan,kazachstan, rosja,etc.) podatki niziutkie a oprócz tego prostota systemu podatkowego;)

Najnowsze wpisy