Forum Polityka, aktualnościPolityka

J. Kaczyński: Bieda w Polsce to wina III RP

J. Kaczyński: Bieda w Polsce to wina III RP

Money.pl / 2008-02-27 12:17
Komentarze do wiadomości: J. Kaczyński: Bieda w Polsce to wina III RP.
Wyświetlaj:
OnizukaTSW / 83.7.135.* / 2011-08-24 10:38
To państwo które mamy dzisiaj nie zasługuje na nazwę III RP tylko na Post-PRL. Kiedy doczekamy się naprawdę wolnej Polski bez zdrajców? Brawo Kaczyński za wypowiedz !!
Detektyw Monk / 83.31.60.* / 2009-07-26 09:45
Bieda była jest i będzie .Dotyka głównie rolników,więc można zadać pytanie po co w Polsce jest tylu ludzi żyjących z roli?
patriota 3 / 82.13.100.* / 2009-01-24 18:38
Nie jest to wina trzeciej czy dziesiątej RP tylko osób rządzących którzy nie przestrzegają Europejskiej karty społecznej .Z niej wynika ile powinno wynosi najniższe wynagrodzenie (68% średniej krajowej )i to bezzwłocznie musi by wprowadzone w Polsce ponieważ tylko taka najniższa płaca umożliwia minimum egzystencji człowiekowi.W Polsce stanowi ona około 32% i jest w całości odbierana przez instytucje rządowe t.j w postaci czynszów i opłat za energie.gaz ogrzewanie tak że na życie nie zostaje nic.To pociąga za sobą biedę,ubóstwo i wreszcie smierc z głodu,a przy tym rozwój różnego rodzaju chorób ,bakterii , wirusów itp.które dokończą dzieła i zdziesiątkują Europę.
podatnik / 217.11.139.* / 2008-02-28 16:19
Z niektórych tekstów to komuch wychodzi jek się patrzy.
Bardzo dobrze ,za sprywatyzowano , obojetnie czy dobrze czy źle. To co zostało po komunie w 89 roku było nic nie warte- obraz był taki tych sreber rodowych
biurka podparte cegłami , brud i syf na halach , a z robotnika jakby zdjąć ubranie to stało obok niego.
Pracowały zakółady na trzy zmiany , a sklepach nic nie było - bo taka była wydajnośc na tym wspaniałym parku maszynowym pochodzącym z przed wojny albo z demobilu na Zachodzie.
Bieda jest stanem umysłu , do pracy się wziąc , a nie biadolć .Po 98 roku wszyscy dostali szansę ,której wczśniej nie mieli , a że nie każdy ja wwykożyskał jego sprawa.
podatnik / 217.11.139.* / 2008-02-28 15:50
Bieda to stan umysłu. Ludzie wola łazić po opiekach społecznych i wyłudzac zapomogi na dzieci , zamiast
szukać pracy , zeby zapewnić im byt .Wysyłają dzieci , zeby
żebrały a sami siedzą w domu przed telewizorem.
Często na piwo jest , ale na bitet do kina dla dziecka nie ma.
Tak wychowali politycy ten naród , cały czas im wmawiają, że to wina państwa , że ich dzieci zyją w biedzie , a to jest wina rodziców .Rodzice przede wszystkim maja obowiązek wobec dzieci.
Bezrobotnym należy zabierać dzieci i dawać do rodzin zastępczych , gdzie żyje sie z pracy nie z zapomóg.Waunkiem oddania dzieci winno być podjecie pracy. Zarobki mogłyby być wyższe gdyby nie podatki przeznaczane na utrzymywanie darmozjadów.
zła / 62.69.192.* / 2008-02-29 22:51
Niewszyscy ze swojej winy niepracują[ja mam 2gr.inwalidzką[syn 1gr.i jeszcze jest przed komunią.To że żyjemy z zapomug,renty mojej ialimentów kture raz są a innym razem nie,To najlepiej zabrać matce dziecko,czy pomyślałeś co wogle ty wygadujesż?jjJa od %lat,szukam pracy ale bez skutku,poparzą że inwalidka[narząd ruchu]i niemamy o czym gadać.A może tak by zacząć i od kochanych tatusiów kturzy niechcą płacić na swoje dzieci i zarazem skazując je na biedę.Samym niczego sobie nie odmawiając[kupno 2 mieszkania,auta,wczasy]podczas gdy samotni rodzice tczęsto bezsilnie patrzą jak ich dzieci płaczą z głodu,lub stan zdrowia jeszcze się pogarsza,Jak jesteś taki mądry to daj praće[syn muj 21 w skali roku choruje,ciągle są szpitale bo jest niedorzywiony.Jak śmiesz pisać że podatki idą na utrzymanie darmozjadów.Pytam sie kto przyjmnie kobietę na 2gr.z małym dzieckiem [porażenie dzieciece]][Zgadzam się że to rodzice powinni utrzymywać swoje dzieci a nie państwo[ale są różne wypadki losowe że niema jak-a o tym już nie pomyślałeś?
Kamieniarz do Arabeski / 62.111.137.* / 2008-02-28 08:08
Pewnie nie wiesz a jak widziałaś ta zapomniałaś Arabesko, ze polska klasa średnia zaczynała się w latach 80-tych od szczęk, małych furm itp. Przyszły wybory i zmiany społąeczne i miast stworzenia przestrzeni społecznej do stawienia czoła rykowo dojrzałym gospodarkom zafundowaliśmy sobie prywatyzację elit, niszczenie społecności pozamiejskiej szbrowaniem majątków po PGR-ach, ordynację większościową, rozrost biurokracji i uprzedmiotowienie świeżopwstałych obywateli (historię tę możesz prześledzić czytając artykuły choćby w archiwum Wyborczej).
Nie gorączkuj się więc, gdy ktoś głosem polityka i populisty wypowiada takie poglądu - stoją za tą wypowiedzią fakty - niestety.
Arabeska / 85.222.34.* / 2008-02-27 17:58
Ten nawiedzony człowieczek musi zawsze wrącić swoje 5 groszy tylko po to aby dokopać aktualonie rządzącym. To już nie jest polemika. To jeswt PSI skowyt potąconego kundla.
acomitam / 83.11.105.* / 2008-02-27 16:03
NIe za bardzo zrozumiałem: co to jest ustrój postkomunistyczny? Czy może chodziło o kapitalizm reglamentowany lub jak kto woli polityczny? Jeśli tak, to należy się zgodzić. Podstawową jednak przyczyną ubóstwa, jeśli jest ono rzeczywiście takie, jak podano (w co osobiście wątpię), otóż przyczyną tego ubóstwa jest utrzymywanie socjalistycznych rozwiązań społeczno-ekonomicznych, które prowadzą do niesłychanego marnotrawstwa publicznego grosza i w konsekwencji do biedy. Przecież już dawno stwierdzono, że socjalizm zrównuje wszystkich w biedzie (z pominięciem rzecz jasna królika i jego znajomych). W imię socjalizmu utrzymuje się na państwowym wikcie tabuny urzędników, dopłaca się do nierentownych zakładów, wspiera się rolników, górników, nauczycieli, służbę zdrowia itd. itp. Dla ludzi pieniędzy już nie starcza, ale ostatecznie to oni od 1989 roku opowiadają się dumnie za opcjami lewicowymi, więc mają na co zasługują.
waran / 2008-02-27 14:10 / Twardy dziadyga
Tą III Rzeczpospolitą tworzyli ludzie pokroju Kaczyńskich , Tuska , Millera i purpuratów . I tylko oni sa odpowiedzialni za biedę i ubóstwo. Rwiecie się do władzy panowie w koloratkach i białych kołnierzykach. I nie dobro jakis tam głodnych dzieci jest wam w głowach. Liczy się dla was władza i kasa. Wspomagacie się Duchem Świętym i papieżem . Dajecie kościołowi tysiace budowli i hektarów ziemi , za spokój wasz i waszych partii. Trwacie w swoich przekonaniach , że coś mozecie zrobić. A gdy już macie taką możliwość , zaczynacie liczyć kasę , którą wyrywacie z Polski. I niech pan Kaczyński nie p.i.e.p....... głodnych kawałków, bo wart jest tyle ile Tusk. Jesteście panowie przy korycie od prawie dwudziestu lat . Niemcy po przegranej wojnie w roku 1965 były już gospodarczym mocarstwem To samo z Japonią. Ale dla was liczy się tylko wasz upasiony tyłek. I wasz strach przed sutannowymi. W Państwie gdzie religia ma wpływ na każdy krok polityki , nigdy nie bedzie dobrze. Tylko bowiem , biedny i głodny Naród ulega wpływom sutannowych. Tam gdzie jest bogactwo , tam religia jest daleko od polityki. Więc proszę panie Kaczyński , jeżeli jesteś w stanie cokolwiek zrozumieć , nie pie.... pan. Sam tworzysz biedę w kraju. Celowo starałem się nie używać dużych liter przy tytułach. Nie jesteście tego godni.
matros61 / 217.113.229.* / 2008-02-27 17:47
W części (Kleru ) to mogę się zgodzić z Tobą ale gdy piszesz o szybkim dojściu do bogactwa w Japonii to musisz też napisać że było to dzięki dużej pomocy Stanów Zjednoczonych i całkowitego braku wydatków na cele wojskowe.Podobnie było też w Nimczech (tych złych)A Polska jak wiesz znalazła się pod opiekuńczymi skrzydłami braci Rosyjskich gdzie szacunek dla pracy i godziwe jej uznanie jest do dziś znany wszystkim Polakom .Brak podstawowych cech w stosunkach międzyludzkich jak prawdomówność niechęć do omijania przepisów ,życzliwość i szacunek dla drugiego człowieka ,to zmora która długo jeszcze nie pozwoli wyłonić takiej władzy ,która dokona czegoś dobrego dla ludzi w tym kraju. Tu takich ludzi jeszcze nie ma
psf / 79.188.238.* / 2008-02-27 14:34
ten co to wie wszystko !

Swoje rady zatrzymaj dla swoich rodziny i nie zawracaj sobie głowy całą resztą !
man13 / 2008-02-27 15:01 / Tysiącznik na forum
A jak Ci sie wydaje co mysla polacy mieszkajacy od 2004 roku poza granicami kraju o prezentowanej polityce ostatnich 20-tu lat? Co mysla ich rodziny, matki, ojcowie, o takiej polityce jak Ziemniaczana, Mielerowa czy Buzowata i potrzebie emigracji ich dzieci za chlebem dla wspolnego dobra calej rodziny?
waran / 2008-02-27 14:42 / Twardy dziadyga
Mam swoje zdanie . A Ty ? Umiesz coś napisać od siebie. Jakieś zdanie w którym potrafisz przekazać swoje poglady. Siedzisz jak galernik przy klawiaturze i klepiesz zwykłą kaczą propagandę. Spytaj się , czy zapłacą za ostatni miesiąc klepania i wypatrywania oczu.
Przecież tak się starasz !!! Jesteś w tylu linkach. To jest naprawde niewdzięczna robota. I jeszcze tak na ciebie plują.
Więcej nie odpiszę. Mnie za plucie nie płaca.
spadajwszczaw / 83.24.213.* / 2008-02-27 16:45
a co to jest za agument, że masz swoje zdanie. A co twój pies nie ma np. swojego zdania i może z tego powodu zajada się kiszoną kapustą. Walniesz sobie od czasu do czasu o kaczej propagandzie i co tajniacki chumorek ci się poprawia, przywrócą ci WSI?
man13 / 2008-02-27 15:06 / Tysiącznik na forum
O jakich pogladach piszesz, jakie poglady preze4ntujesz? Wyrwij sie na kilka miesiecy za granice i popatrz jak ie poglady maja cywilizowane narody. Zobacz jakie miejsce czlowieka jest w demokracjach poza granicami RP. Jakie miejsce zajmuje religia w domach sasiadow. Wspirajac Rydzyka, Kaczynskiego czy ich popecznikow nie zbudujesz SPOLECZENSTWA OBYWATELI wolnego od strachu i zdolnego do samodzielnego dzialania. A wlasnie taka powstaje UE.
PSF / 79.188.238.* / 2008-02-27 13:47
spokojnie mamy już pierwsze objawy CUDU w Tuskwalley

za Gazetą Prawną;
Energia w Polsce kosztuje już tyle samo co w Niemczech
Doganianie europejskich cen energii miało w Polsce trwać według specjalistów trzy, cztery lata od uwolnienia cen. Trwało dwa miesiące.

Dostawa 1 MWh energii elektrycznej w godzinach pozaszczytowych we wtorek na Towarowej Giełdzie Energii (TGE) w Warszawie kosztowała 56,24 euro, na będącej punktem odniesienia dla naszej części Europy giełdzie EEX w Lipsku 57,13 euro, a na obsługującej kraje skandynawskie giełdzie Nord Pool w Oslo ledwie 32,30 euro. W godzinach szczytowego poboru mocy ceny za granicą są nadal wyższe niż w Polsce, ale i to może się szybko zmienić.

Rynek producenta

- Teraz cena 1 MWh energii konwencjonalnej oscyluje wokół 200 zł i rzeczywiście poziom cen energii w Polsce jest już bardzo bliski cenom zachodnim - mówi dyrektor Karol Pawlak z Polenergii, kontrolowanej przez Kulczyk Holding i dodaje, że ceny w Polsce raczej będą iść w górę niż spadać.
sdsdads / 217.74.68.* / 2008-02-27 13:45
... moze zamiast sie opychac by troche dal biednym dzieciom, o ktorych tak chetnie opowiada... Obok na zdjeciu pan Gosiekwski... tez nie powiem zeby diete stosowal...
PSF / 79.188.238.* / 2008-02-27 13:51
zobacz co robi świetna fundacja Dar Gdańska
dareg / 87.207.193.* / 2008-02-27 13:15
niestety panie jarku ale te 26% wraz ze swoimi rodzicami to nie elektorat PO.
Tych 26% nie zobaczymy w wsi24 , gazecie wybióczej, tańcu z gwiazdami, programie teraz my itd.
Donek liczy na ludzi pokroju krauzego, solorza, dochnala, stokłosy i innych podobnych i "wali" go co się dzieje na prowincji.
by żyło sie lepiej..........
Bodek2 / 2008-02-27 13:39 / Bywalec forum
Niestety, panie daregu, 26% wskazane w raporcie jest trudne do rozwiązania. A pana idol, Jarek, nie zrobił wiele, by to rozwiązać.
Wprost przeciwnie - robił wiele, by równać w dół.
Kłopot jest taki, że człowiek jest z natury leniwy i trzeba go mocno zachęcać, żeby mu się chciało wysilić. Rozdawanie pieniędzy prowadzi do patologii i alkoholizmu. Wysokie opodatkowanie i tępienie bogatych prowadzi do niechęci do rozwoju i dążenia do bogactwa. Wyprowadzanie w kajdanach przez jednostki antyterrorystyczne niewinnych ludzi daje wprawdzie igrzyska, ale nie daje chleba.
Niestety PO jest mniej liberalna niż bym oczekiwał. Ale dużo bliżej niż poprzedniemu rządowi bliżej jej do rozwiązania tego problemu poprzez ogólny wzrost bogactwa narodu. Im naród bogatszy, tym mniej ludzi żyje w biedzie. Choć nigdy nie unikniemy jej całkowicie.

Reasumując - pan Jarosław miał już swoje 5 minut. Teraz pozostaje mu tylko szczekanie. Na szczęście coraz mniej ludzi daje się na to nabrać.
KAP / 2008-02-27 13:12 / Tysiącznik na forum

w 1989 roku zamieniono ustrój komunistyczny na de facto postkomunistyczny, ..., wybranie tego modelu sprawiło, że wskaźniki ubóstwa są tak dotkliwe


pewnie jakbysmy zmienili na kapitalistyczny bez oslon to by glodu nie bylo bo przeciez kapitalizm jest z definicji supersocjalny -:) . Poza tym zdajesie o rozpadajacej sie PRLowskiej gospodarce i zadluzeniu JK chyba nie slyszal....

Jednak serio to moim zdaniem główna wina IIIRP jest to ze JK nie mogl wtedy rzadzic. Dlatego tez wznosze toast za IIIRP, mimo jej wad nie mamy teraz u steru Lukaszenki za to mamy niskie bezrobocuie i rozwój gospodarczy i problemy bardziej Europy niz republiki bananowej. Jakl ludzie beda miec dochód (=prace) to i strefa ubóstwa sie zmniejszy wsród dzieci. Najwazniejsze sa dla nich szanse edukacyjne. Tu panstwo niech inwestuje. Jak w Finlandii
dareg / 87.207.193.* / 2008-02-27 13:20
jak to ? nie ma Łukaszenki ?
mamy za to Donalda i symptomy typowe dla Białorusi -
poparcie i zaufanie momentami przewyższające 70%, w telewizorze dominują usmiechnięci i zadowoleni obywatele, wywiady z premierem bez trudnych pytań. Zero problemów - kraina wiecznej szczęśliwości. I tylko od czasu do czasu jakiś mało znaczący raport o 26 % ubóstwie wśród dzieci.
KAP / 2008-02-27 13:47 / Tysiącznik na forum
nie musze tej wypowiedzi nawet komentowac. oszczedzasz mi wysilku. to dobrze.
Aramis 10 / 83.22.179.* / 2008-02-27 13:38
Pewnie jest Pan młody to nie pamięta.
Tak duże poparcie społeczne miała Solidarnośc w roku 1989. Wówczas naród też cieszył się z obalenia komuny.
Bodek2 / 2008-02-27 13:43 / Bywalec forum
Kolega dareq może nie być młody, ino pamięć ma wybiórczą i teoria spiskowa zapodawana przez jego idola jarka - jak pisze post powyżej - bardziej do niego przemawia.
Co do biedy, to jarosław nie zrobił NIC dobrego w tej sprawie, więc jego wypowiedzi to czysta hipokryzja. Powiem szczerze, że mam już dość tego gęgającego głosu i opluwających sformułowań.
Cspostrzegawczy / 2008-02-27 13:06 / Tysiącznik na forum
By zmniejszyc biedę dzieci PIS wprowadził wysokie ulgi w podatku na każde dziecko, oraz podniósł minimalne wynagrodzenie (jest też bieda tam gdzie pracuje jedna osoba w rodzinie).
Jak widać nie zdążyli z resztą, ale obecny rząd ma szansę się wykazać.
maa / 2008-02-27 13:27 / Tysiącznik na forum
Tak, tak,
PRL też dbał o dzieci. Jak PiS.

Dlatego nie sądzę, by było sens to kontynuować. Takim rodzinom trzeba pomóc, zajmując się gospodarką, a nie lustracyjnym onanizmem.
Nie dawaniem 1000zł na libację z okazji urodzenia dziecka, lecz dbaniem o taki rozwój gospodarki, by rodzice mogli bez problemu dziecko wychować i wykształcić.

Abstrahuję od stwierdzeń twojego wodzusia-idioty. Nadają sie one raczej do analizy psychiatrycznej, nie do komentowania.
Cspostrzegawczy / 2008-02-27 13:39 / Tysiącznik na forum
PRLowiec maa nie widzi, że za PISu rozwój gospodarki przyśpieszył dwukrotnie.
Ciekawe jak dużo spadnie za niby liberalne PO, bo ja myślę, że na razie do 5% ( tak mało dzięki Gilowskiej), ale później to będzie ciężko osiągnąć i 4%.
maa / 2008-02-27 14:36 / Tysiącznik na forum
Człowieku, czy ja temu przeczę, że gospodarka przyspieszyła?
Ja twierdzę jedynie że PiS NIC NIE ZROBIŁ dla gospodarki. Dewizą PiS było "trwaj chwilo, chwilo jesteś piękna".
Wzrost to zasługa Belki i nasza, nie durniów z PiS. Teraz dopiero Tusk będzie to odczuwał, ze PiS będąc zajęty onanizowaniem się lustracją i budując służby specjalne na wzór SB, nie zajmował się gospodarką. Czyżbyś domorosły ekspercie ekonomiczny nie wiedział, że na skutki zmian w polityce gospodarczej trzeba czekać ok. 2.lat? Akurat tyle, coście rządzili.

Zresztą dobrze, że PiS nic nie zrobił, bo pewnie by sie okazało, że polityka PiS-u byłaby wzorowana na osiągnięciach Hilarego. Minca!
Cspostrzegawczy / 2008-02-27 14:44 / Tysiącznik na forum
To, że media zajmowały sie w wiekszości lustracją i teraz tacy propagandziści typu maa usiłują coś tam wmawiać , PiS NIC NIE ZROBIŁ nie oznacza, że nie było nic robione.
Zobacz ile robi dzisiaj Tusk to sie zdziwisz, jak PIS mógł wtedy tak duzo zrobić i to dla gospodarki. Dokształć się trochę.
Bodek2 / 2008-02-27 13:47 / Bywalec forum
Nie wypowiadaj się kolego w tematach, na które nie masz pojęcia. Opisywany przez ciebie rozwój gospodarczy (jak i spadek) pojawia się zawsze ze znacznym opóźnieniem. Dość powiedzieć, że pod koniec rządu kaczyńskiego zaczęła przyspieszać inflacja i spowalniać wzrost pkb.

Koniunktura w latach 2006-2007 była zasługą otoczenia, trochę Belki, ale przede wszystkim Unii Europejskiej. Szkoda, że kaczyński zmarnował ten czas. Ale taki, jako naród, podjęliśmy w 2005 roku wybór (ja nie głosowałem za PiSem, ale większość jednak tak).
Cspostrzegawczy / 2008-02-27 14:27 / Tysiącznik na forum
to ty się nie wypowiadaj, jak sie nie znasz - oprócz wyraźnej korelacji jest sto tysiecy dowodów na to, że wzrost wzrostu gospodarczego jest w dużej mierze zasługą PISu.
A teksty typu "efekt bedzie za rok, za 2 lata, za 4 lata ... " to typowa propaganda PO nie mająca nigdzie naukowych podstaw. Można teki efekt obliczać od działania jakiejś konkretnej ustawy, ale efekt działań nowego rządu na gospodarke jest już nawet przed rozpoczeciem rządzenia - reakcje giełdy itp.)
Jeśli chodzi o inflacje to właśnie jest wzrost kosztów niezależnych od naszego kraju - żywność i paliwa.
Obecne spowolnienie jest w dużej cześci oprócz światowych wpływów wynikiem przejęcia władzy przez PO.
maa / 2008-02-27 14:44 / Tysiącznik na forum

Obecne spowolnienie jest w dużej cześci oprócz światowych wpływów wynikiem przejęcia
władzy przez PO.

Tak szybko, po 3 miesiącach?
Jesteś nieprawdopodobnym głupkiem. PO musiałaby chyba zacząc rozkułaczać,i zacząć nową "wojnę o handel" i nacjonalizację, by osiągnąć efekt który chciałbys widzieć.

Naucz się wreszcie stawiać przecinki tam, gdzie trzeba. Nie masz pieniędzy na zakup, czy nie rozumiesz regułek ze szkoły podstawowej? Tylko w cytowanym zdaniu brakuje dwóch przecinków!
Cspostrzegawczy / 2008-02-27 14:53 / Tysiącznik na forum
Podam taki krótki przykład:
spowolnienie też jest spowodowane wycofaniem funduszy z giełdy, która spada w związku z przejęciem rządów przez PO (PO to zapowiedź masowej prywatyzacji, które zawsze obniżają cenę)


Naucz się wreszcie stawiać przecinki tam, gdzie trzeba. Nie masz pieniędzy na
zakup, czy nie rozumiesz regułek ze szkoły podstawowej? Tylko w cytowanym zdaniu
brakuje dwóch przecinków!

Jak ktoś nie może sie czepić się sensu to obraża lub czepia sie formy - typowa ubecka metoda poniżania.
Aramis 10 / 83.22.179.* / 2008-02-27 15:18
Normalnie nie należałoby dyskutować z takimi tezami gdyż stawia je ktoś , kto nie ma pojęcia o czymkolwiek albo ma i świadomie mąci.
Otóż , drogi Panie, to właśnie duże prywatyzacje przyciągają kapitał do giełdy. Niewielka cząsteczka kapitału krążącego po świecie jest u nas w stanie wywołać potęzny wzrost. Problem jest jeden : brak odpowiedniej ilości dużych i płynnych spółek. Każda duża prywatyzacja przyciągała do giełdy . Warto wspomnieć choćby prywatyzację PKOBP. Proszę więc nie pisać głupot gdyż nie ma Pan o tym zielonego pojęcia. Dlatego nie wie Pan ,że w całym świecie sentyment do akcji uległ znacznemu pogorszeniu. Oczywiście nie będę tu rozwijał tematu kredytów subprime w USA i wpływie sytuacji gospodarczej USA na gospodarkę świata. Po prostu każdy ten temat zna zaś Pan niech wypisuje dalej, że wszystkiemu winny jest Tusk.
P.S. Gdyby stosować w gospodarce standardy przyjęte przez rząd J. Kaczyńskiego ( zaniechanie prywatyzacji) to faktycznie nic by nie spadało gdyż giełdy by po prostu nie było. Tkwilibyśmy nadal w tzw. gospodarce socjalistycznej .
Cspostrzegawczy / 2008-02-27 17:19 / Tysiącznik na forum
Przykro mi, że wystepujący tu fachowcy też maja polityczne wypaczenia.
1. Gdy PKO BP było prywatyzowane to indeksy wcześniej spadły bo inwestorzy przygotowywali kapitał na zakup (oczywiście część inwestorów była nowych, ale większość to starzy wyjadacze)
2. Kaczyński nigdy nie był i nie jest zwolennikiem gospodarki socjalistycznej - jakieś mity są tu rozpowszechniane, a w faktach (czynach) PIS był bardziej liberalny niż obecnie PO.
3. Prywatyzacja nie była zaniechana ale spowolniona by uzyskać większą cenę.
4. Prywatyzacja nie jest celem a środkiem.
Aramis 10 / 83.22.179.* / 2008-02-27 17:41
Pan bredzi.
Jeśli jednak prywatyzacja została spowolniona po to aby uzyskać lepszą cenę to się udało. Giełda spadła i można sprzedać taniej. O to chodziło?
Gdyby Kaczyński był zwolennikiem gospodarki kapitalistycznej to by prywatyzował a nie robił tego jakoś. Kaczyński liberałów traktował jako przeciwników. Skąd więc Pan wytrzasnął brednie o jego liberaliźmie?
Prywatyzacja jest celem. Chodzi o to aby państwo nie gmerało w zarządzaniu firmami jak to było w okresie socjalizmu lecz pozwoliło firmom normalnie funkcjonować.
Nie rób Pan z ludzi wariatów .
Aramis 10 / 83.22.179.* / 2008-02-27 13:21
Zdążyli.
Zdązyli wprowadzić becikowe dzięki któremu co poniektóry szczęśliwy tatuś nowonarodzonego dziecka ma za co jeszcze bardziej się cieszyć. A przecież jeśli już becikowe miało zostać wprowadzone to wystarczyło skopiować choćby rozwiązanie czeskie a pieniądze faktycznie trafiłyby do dzieci.
Kombinowali też z mundurkami mimo tylu innych ,ważniejszych potrzeb.
Pewnych rzeczy nie zrobili lecz nie dlatego że im czasu nie starczyło lecz nie było ani woli ani ochoty w tym względzie (J. Kaczyński podkreśłał niejednokrotnie że pochodzi z Żolborza). Mam tu na myśłi choćby śłużbę zdrowia ,którą przez te dwa lata doprowadzono do jeszcze gorszego stanu niż była wcześniej. Przez to sporo ludzi za leczenie musi płacić podwójnie : pbowiązkowy haracz na "bezpłatną służbę zdrowia" oraz za fakyczne leczenie w gabinetach prywatnych . To również zuboża społeczeństwo.
KAP / 2008-02-27 13:18 / Tysiącznik na forum
Zeby miec ulgi trzeba miec przychód. Zeby ktos Ci zaplacil place minimalna musi byc dla Ciebie praca. Bezrobocie spada dzieki polityce, dorobkowi i harówie ludzi w III RP. Stad puszac sie swoimi osiagnieciami JMagnificencja JK zapomian ze moze cos rozdac bo jest i byla IIIRP a dzieki niej jestesmy w UE, NATO i mamy inwestycje a nie gubimy sie w Bialoruskich malinach.
maa / 2008-02-27 12:49 / Tysiącznik na forum
Czy prezes Jarosław naprawdę nie potrafi się oderwać od swoich PRL-owskich przyzwyczajeń? Mówi jak Gomółka, zwalający wszystko na "rządy sanacyjne". Nawet nie warto z tym dyskutować. To jest poza racjonalnym pojmowaniem rzeczywistości, poza logiką.

Fascynuje mnie u Jarosława niemożność wyjścia z pisowskiego Matrixa. Zdaje się, że w PiS-ie narasta przerażenie, że rząd Tuska powinien się zużywać( z czym akurat się zgadzam) a tu notowania PiS są coraz gorsze... Zlecają własne "prawdziwe" sondaże i nic - dostają takie same wyniki jak te zlecane przez "polskojęzyczne media".
Dlaczego?
Chyba trafna jest interpretacja z "Polityki": Bo taka jest natura Prezesa Jarosława i jego PiS-u. Jarosław wie, co należałoby robić, ale nie może się powstrzymać:
skorpion prosi żabę, żeby ta pomogła mu przedostać się przez rzekę i obiecuje, że jej nic nie zrobi. Jednak w końcu ukąsza ją, a na jej uwagę, że za chwilę oboje utoną, odpowiada: taka już moja natura...

Czyżby skecz kabaretu "Madam" z Piterą, ukąszam i Ćwiąkalskim wyzwalających Polaków z PiSMatrixa były autoproroctwem?
Cspostrzegawczy / 2008-02-27 13:16 / Tysiącznik na forum
Jak widać maa trzyma się doktryny PO nie ważne jaki temat , ważne by dowalić PISowi, obrzucić błotem stworzyć wydumane negatywne skojarzenia, a tu chodzi o nasze dzieci i nie wolno pozwolić by lenistwo Tuska negatywnie wpłynęło na ich życie.
Jak już nic nowego nie robicie to wprowadźcie chociaż to co zrobił PIS.
maa / 2008-02-27 14:08 / Tysiącznik na forum
Bez przesady.
Nie czuję się osamotniony w swych poglądach. Takich jak ja jest więcej. Więcej niż was, co pokazał zamach stanu z dnia 13 października 2007. Sam Jarosław określa nas jako "potężny front" szkodzący gdzie się da "siłom odnowy i postępu".

Do takiego komentarza zainspirowała mnie lektura "Polityki" oraz produkcja kabaretów pisowskich, a zwłaszcza kabaretu "Madam" (Madame?) Hofmana i Kamińskiego.
Z "Polityki" wziąłem też wydumane negatywne skojarzenia. Zwyczajnie się z nimi zgadzam.
W kontekście "100 dni" powiedz, czy naprawdę jesteś aż takim idiotą, by nie wstydzić się infantylności i głupoty PiS?

Druga sprawa:
Co zrobił PiS? W gospodarce i służbie zdrowia, bo reszta mnie nie interesuje.
To pytanie retoryczne. Odpowiedź, którą udzieliłeś jakiś czas temu, zupełnie mi odpowiada: PiS nie zrobił niczego przez dwa lata w obu dziedzinach.

Nawiasem, czy skojarzenia mogą nie być wydumane? Pewnie też znasz "fakty autentyczne" i "cofasz się do tyłu"? Postaraj się też pisać krótszymi zdaniami - długie wychodzą ci zawsze jak uczniowi 2-giej klasy szkoły podstawowej.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-02-27 15:57
wyjaśnij mi astrologu łamigłówkę: rządzili 16 lat (2 lata przecież zmarnował PIS) - na początku bogactwo obywateli było większe niż Rumunii. Rumunia kilka lat po upadku komunizmu nie robiła zbyt wiele (Słowacja też), w Polsce geniusze nagradzani i podziwiani zębami orali ugór i wprowadzali reformy, parli a przód. Dziś sfera ubóstwa (zagrożenie dla dzieci jak podaje raport KE) w Rumuni i na Słowacji jest mniejsza niż w Polsce. Co zatem się stało i jaka jest tego przczyna?
Cspostrzegawczy / 2008-02-27 14:36 / Tysiącznik na forum
znów tekst typowego propagandzist stosującego ubeckie metody przekręcenia faktów, obrażania, poniżania (ja nie piszę , że brak ci rozumu, choć to wyraźnie widać)
Nie udzieliłem takiej wypowiedzi co mi tu wmawiasz :

Odpowiedź, którą udzieliłeś jakiś czas temu, zupełnie mi odpowiada: PiS
nie zrobił niczego przez dwa lata w obu dziedzinach.

a wręcz przeciwnie zamieściłę listę dokonań PISu - ponad 100 punktów.
Bodek2 / 2008-02-27 13:52 / Bywalec forum
Fajna jest ta wymiana oskarżeń o obrzucanie błotem :-)

Wychodzi kaczyński, obrzuca błotem.... jeśli ktoś śmie napisać pod tym uwagę w rodzaju: panie jarku, niech pan spojrzy na siebie, to odzywa się głęboko zindoktrynowany pisowiec i zarzuca autorowi komentarza... ni mniej ni więcej, tylko to, co w rzeczywistości zrobił jarek.

No i nic dodać, nic ująć. Strzał świetny, bo bronić się nie ma jak... na szczęście coraz mniej was jest - choć głośno szczekacie, więc stwarzacie pozory, jakby was było wielu...
walsiępałąszturmową / 83.24.213.* / 2008-02-27 16:37
zawsze nas było mało, ale jednocześnie jakoś trzeba było utrzymywać setki tysięcy ubeków, tajniaczków aparatczyków i tego typu hołoty, choć zawsze nas było mało, ba ubywało.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy