Forum Polityka, aktualnościKraj

Jacek Pogonowski, prezes Konsalnet: Od 1 stycznia pracę mogą stracić tysiące osób

Jacek Pogonowski, prezes Konsalnet: Od 1 stycznia pracę mogą stracić tysiące osób

Wyświetlaj:
sufol / 89.239.72.* / 2015-09-09 09:13
Panie prezesie w Świdwinie SUFO dostaje od pana netto 8.5zł.a do umów tyle lat ludzie kułają w tym pegeerze a umów i tak nie daliście.Chociaż w innych miejscach jest podobnie.Polska to bogaty kraj.
aaroon / 89.72.13.* / 2015-09-09 09:12
3,50 na godzinę i uważają że to aż nadto...
ochrona289 / 176.111.19.* / 2015-09-09 09:11
Tylko niech też powie że 80 % pseudo ochroniarzy to byli mundurowi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Heh / 91.246.68.* / 2015-09-09 09:17
Ani jeden były mundurowy nie pracuje w ochronie. Za niskie płace w stosunku do ich emerytur lub przyzwyczajeń.
bix / 31.61.138.* / 2015-09-09 10:55
Pracują,pracują i to całe stada emerytów wojskowych i POlicyjnych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
słabeusz codzienny / 83.30.171.* / 2015-09-09 09:11
No i wychodzi pomału szydło z worka, jak to ludzie pracują w tzw. ochronie. Za co, za ile, dla kogo, na jakich podstawach prawno-ekonomicznych...
~gosciu / 213.238.68.* / 2015-09-09 06:09
Ma pan rację, tylko jak wytłumaczyć kradzież kwoty 8 mln przez pracownika ochrony z konwoju ????!!!!
chyba to za mało / 37.47.44.* / 2015-09-09 09:18
Ciągle piszę że z tym pracownikiem ochrony była ustawka . Kto przyjmuje do pracy na lewych papierach a na dokładkę sąd wydaje lewe zaświadczenie o niekaralności ? Za dużo usprawiedliwień dla tego"zbiegu okoliczności" by nie brały udziały w tym osoby zamieszanie w tą kradzież .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2015-09-09 08:45 / Bywalec forum
Tym że koleś wygadujący głupoty ich dotychczas okradał aż wreszcie jakiś uczciwy pracownik wziął sprawę w swoje ręce?
jester2011 / 2015-09-09 00:07
Ja bym Pana Prezesa zapytał czy chciałby mieć co miesiąc odnawianą umowę zlecenia czy umowę o pracę czy kontarakcik menadzerski ? . Powinni też zająć się kontraktami tzw menadzerskimi. Wszystkie dodatkowe przysporzenia potraktować jako dochód i przy......... podatek 50 % .
jester2011 / 2015-09-09 00:04
Prezes największej firmy ochroniarskiej w Polsce przyznaje, że cały czas jego klienci chcą jak najniższej ceny nawet kosztem praw pracownika. Dlatego nie ma jeszcze standardu zatrudniania pracowników na etat. Nie chcą takich droższych ochroniarzy ani firmy prywatne, ani nawet sektor publiczny.

- Większość klientów mówiła: cena, cena, cena - przyznaje Pogonowski, dodając że nie ma aż tak dużej presji społecznej, na to by zatrudniać na umowę o pracę. Jego zdaniem błędem byłoby jednak ustawowe nakazanie zatrudniania na etat.

Szef Konsalnetu stwierdza też, że choć nie ma statystyk, to w jego opinii cały czas podmioty takie jak sądy, szpitale czy samorządy bardzo rzadko stawiają w przetargach wymóg uetatowienia pracowników

- To jest może 10-15 proc. Ta sfera publiczna chce oszczędzać z jednej strony, a z drugiej boi się ingerować - mówi Pogonowski.

Sektor publiczny wyłania firmy świadczące tego typu usługi w drodze ustawy o zamówieniach publicznych a tutaj decyduje cena. Nie ma możliwości wpisania do przetargu warunku że firma ma zatrudniać pracowników na etat i takiego warunku nie może być. Pan Prezes o tym doskonale wie dlaczego. A dlaczego bo zamawiający wybierając droższą firmę narazi sie na zarzut niegospodarności gdyż obowiązuje go ustawa o finansach publicznych . Jak będą równe warunki to wybierze droższe usługi bo kogoś będzie musiał zatrudnić . Bardzo dobre posunięcie z ozusowieniem tym umów. Problem urlopów też można załatwić i dodać składkę od umów zleceń na wypoczynek tzw wypoczynkowe:).
jester2011 / 2015-09-08 23:53
Pan Prezes pierwszy straci stołek bo wyniki będą gorsze. Polacy sami sobie kule w nogę strzelają bo gdzie są zatrudniani ochraniarze?. Głownie w supermarketach, centrach handlowych , bankach , biurowcach , które należą do obcego kapitału. Oni robią biznes na taniej polskiej sile roboczej a zyski transferują za granicę do swoich kieszeni. Nie zbiednieją jak im koszty pracy pójdą w górę. Opodatkować ich obroty . Kontrolować koszty . Skończyć z transakcjami na papierze i kreatywną księgowością.
jester2011 / 2015-09-08 23:39
Co za sku....powiesił bym tego gada. Umowy zlecenia 4 zł bez ZUS za godzine. Teraz im się to skończy wreszcie . Powinny być kary do 100.00,00 zł za każdy przypadek kiedy łamane jest prawo pracy . Kodeks pracy stanowi jasno że jak ktoś faktycznie w sposób ciągły zatrudnia pracownika , który pozostaje do jego dyspozycji , może wydawać mu wiążące dyspozycje co do wykonywanej pracy zawiera z takim pracownikiem nie umowę zlecenia lecz umowę o pracę jak by tego nie nazwał. Omijanie tego w ten sposób że podpisuje się umowy zlecenia to okradanie pracownika i Skarbu Państwa czyli złodziejstwo. Tak samo zatrudnianie pracownika na 1/2 etatu, aby odprowadzać niższe składki. Powinni wprowadzać rejestratory czasu pracy w każdej firmie , tak jak kasy fiskalne wtedy by się ukruciło to kurestwo. Jedna kontrola PIP i kara taka żeby taki pajac nie tylko zamykał firmę ale i sprzedawał swój majątek.
popieram / 94.154.102.* / 2015-09-08 22:53
Po sieci krąży poniższy tekst, ktoś mądrze to napisał!! Przeczytaj!! Słowacja, Czechy, Węgry mówią STOP, a my??? !!! Jestem tolerancyjny, ale we własnym domu to ja ustalam reguły, a nie przybyły gość będzie mi swoje zasady wprowadzał!!!
[Cytuję tekst napisany ponoć przez europejskiego muzułmanina]: To co się dzieje to jest regularna inwazja, nazywana w islamie Hijra (Hidżra), czyli zdobycie terenu wroga poprzez zasiedlenie, najczęściej pokojowe i bez walki. Ja się tego boję bardziej niż większość z was, bo wiem jak to się prawdopodobnie skończy. Nikt mi nie powie, że setki tysięcy młodych mężczyzn w wieku poborowym jadą tutaj ze strachu przed wojną. Nikt mi nie powie, że ludzie wychowani na Bliskim Wschodzie dostosują się do naszych europejskich wartości. Jestem europejskim muzułmaninem, a religia jest moją prywatną drogą czczenia Boga, a nie stylem życia lub doktryną polityczną. Na pierwszym miejscu jestem europejczykiem, a wszystkie izmy zostawiam w domu. Boje się ich, ponieważ oni narzucą nam w przeciągu kilku lat swój średniowieczny, feudalny i antydemokratyczny porządek, a ci którzy się nie dostosują, będą prześladowani. Matematyka nie kłamie: każdy z samotnych ma pozostawioną gdzieś rodzinę i korzystając z prawa UE ściągnie tutaj prędzej czy później większą liczbę radykałów. Dzietność muzułmańskich rodzin z tamtego obszaru to trójka dzieci w górę, wiec jeśli teraz mamy miliony muzułmańskich małżeństw w Europie to za 20 lat będzie ich trzy razy więcej.
Jeszcze jedna rzecz, która mi się rzuca w oczy: uchodźcy twierdzą, że za przyjazd do Europy muszą płacić po kilka tysięcy dolarów/euro - skąd Ci biedni ludzie, którzy wszystko stracili, mają takie pieniądze? Mówi się, że tylko chrześcijanie są prześladowani przez ISIS, dlaczego więc radykalni muzułmanie ciągną do Europy? Ja nie mam złudzeń, że jest to zaplanowana, gigantyczna akcja kolonizacji Europy. [koniec cytatu]
autor: Michael Waldorf Kappersteen (to nie była poprzednia podana tu osoba)
Uważajcie proszę na komentarze, te nieodpowiednie z wulgaryzmami i nawołujące do nienawiści będą sukcesywnie usuwane!
buzek / 37.152.19.* / 2015-09-08 21:35
tak niech pozwalniaja ludzi i sami pracuja ,Pseudopracodawcy czas z nimi zrobic porzadek doscf wyzysku,
rozumujac według autora tekstu to ci ludzie co pracuja obecnie to oni sa niepotrzebni a tylko sa zatrudniani bo pracodawcy sa wspanialomyslni i choc ich nie potrzebuja to im placa ot taka pomoc charytatywna
9 10 11 12 13 14
na koniec starsze

Najnowsze wpisy