Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak inwestować regularne wpłaty, 1000 zl miesięcznie? Opłaca się Legg Mason Akcji?

Jak inwestować regularne wpłaty, 1000 zl miesięcznie? Opłaca się Legg Mason Akcji?

Slavesque / 86.111.102.* / 2007-10-13 13:44
Wpłacałbym przez ok. 5 lat, nie ukrywam, że częściowo chcę wykorzystać dobrodziejstwo kredytu studenckiego. Jednostki będę kupował bezprowizyjnie przez Mbank. Za porady będę bardzo wdzięczny.
Wyświetlaj:
bogaty / 84.40.237.* / 2007-10-15 11:32
tylko misie!!!!

dadza Ci duzy zysk - zobaczysz! wiem,bo mam...

a jak umiesz kombinowac to zarobisz około 100-120% rocznie bez problemu. trzeba tylko wiedziec kiedy konwertowac na jakies inne badziewia!
Idyll / 2007-10-15 18:35 / Bywalec forum
Może i masz rację, tylko giełda to hazard, a z nim wiaże sie zawsze najwyższe możliwe ryzyko. Poza tym misie są najbardziej ryzykownymi formami inwestycji, jesli ci się udaje to gratuluję, niewielu to pewnie wychodzi tak dobrze jak tobie i niewielu udaje się to tak systematycznie. Prawdę powiedziwszy podchodzę do takich wypowiedzi sceptycznie.

Sądzę, że lepiej podzielić kapitał pomiędzy 2-3 fundy: może być ten miś, poza tym jeszcze jakiś uznany akcyjny jak np. wspomniany Legg Mason, czy UniKorona, warto też rozejrzeć się za innymi bardziej wyspecjalizowanymi funudami, jak np. UniAkcje ME 2012, NG Selektywny, itd.
gregorek1979 / 2007-10-15 11:45 / Bywalec forum
...trzeba tylko wiedziec kiedy konwertowac...

hahahahah ale sie usmialem nie no nie moge buhahahahaha staaaaary tego niestety nikt nie wie i nigdy wiedziec nie bedzie bo wtedy wszyscy byliby bogaci tylko pytanie za czyje pieniadze??? przeciez giełda to nie fabryka banknotów ktoś musi stracic żeby drugi zyskał...

Zobacz jakie to wielkie zyski dały ci twoje misie przez ostatnie 3 miesiace...
TaS / 2007-10-15 15:55 / Tysiącznik na forum
ej nie śmiej się - może ma chłopak jakąś magiczną kule czy coś...

:)
new_rejs / 2007-10-13 16:29 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
witam!
też kupuję fundusze w mBanku

co do strategi inwestowania to musisz sam zdecydować jak agresywnie, czyli ryzykownie chcesz to robić.

to że musisz inwestować w różne fundusze to oczwiste

Konkretnie ja mam w tej chwili
AIG subf. akcji chińskich
WIOF Adriatic Balkan

ryzykownie ale polecam abyś zinwestował w nie i może jakiś akcyjny z Ameryki Łacińskiej.
Łącznie ja bym zainwestował w nie do 50% kapitału;
reszta w fundusze polskie - sam decyduj czy akcyjne czy bezpieczne

W mBanku możesz podpisać umowę o eMaklera i obracać akcjami na giełdzie - też polecam,ale na początek nie więcej jak 10-20% posiadanego kapitału.

Ostatnia uwaga dotycząca funduszy - po wplaceniu kontroluj często wartości jednostek. Pozwoli ci to szybko odpowiednio zareagować.
krzysiek29 / 2007-10-13 14:18 / Uznany Gracz Giełdowy
ZBUDUJ SOBIE PORTFEL W OPARCIU O TE WSKAZOWKI POWINNE CI POMOC

1.dywersyfikacja ryzyka

a.pieniezne
b.obligacje
c.zrównoważone(mieszane)
d.akcyjne

2.dywersyfikacja geograficzna
a.rynki wschodzace
c.rynki rozwiniete

3.dywersyfikacja rodzajowa TFI

a.wybor funduszy z roznych TFI
b. rozni zarzadzajacy

4. dywersyfikacja sektorowa

a. surowce
b. technologie
c. energia
d. budownictwo
e. finanse

5. rozne formy inwestowania

a. fundusze hedge
b. fundusze inwestycyjne
skomentuj
c. polisy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy