Forum Forum inwestycyjneFundusze

rezygnacja z funduszy

rezygnacja z funduszy

lysusz / 2007-10-13 18:42
Mam 4 fundusze LeggMasonAkcji, UniKorona Akcji, UniAktywna_alok95 i SEB4 w Mbank'u. Nie mogę się dogrzbać do materiałów na temat zamknięcia czy też likwidacji tych funduszy. Złożyłem juz zlecenia odkupienia wszystkich jednostek, ale czy muszę dodatkowo rezygnować jakimś oświdczeniem, aby zamknać rejestry? Nie chcę mieć z nimi poprostu nic wspólnego już. Czy ktoś może przeszedł przez takie działania już i może pokierować?
Wyświetlaj:
Pilsener / 2007-10-13 21:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też się zawiodłem na UNI 95, jednak za ostatni miesiąc wyniki nie są takie złe, ja poczekam jeszcze kilka miechów - założyłem optymistycznie, że wyniki się poprawią, jeśli nie, to uciekam i innym też radzę.
krzysiek29 / 2007-10-13 22:54 / Uznany Gracz Giełdowy
wlasnie union jakos sobie niezabardzo radzi gdzie tu jest alokacja spadal tak jak akcyjne
Idyll / 2007-10-14 09:08 / Bywalec forum
Co do UniAktywnej Alokacji 95% - zastanawiam się, gdzie leży problem? Wyniki faktycznie odbiegają od tych konkurencji. Sam UI pisze, że ten fundusz nie ma benchmarka, ze względu na konstrukcję! Wynik za ostatni miesiąc to bagatela 3,53%. Czyli okay. Jelśli taką stopę zwrotu pociągnęliby dalej to mają szansę na pogonienie konkurencji i zyskają perspektywy na przyszłość. Poczekamy i zobaczymy co z tego wyniknie...
Pilsener / 2007-10-14 12:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mi się wydaje, że zainwestowali zbyt ostrożnie w czasie hossy (realizując hasło "ochrony" kapitału), potem chcieli to nadrobić i wybrali się z pakietem akcji prosto w korektę. Teraz wszystko się pokitrało - jesteśmy blisko jakiegoś absurdu, gdzie fundusze akcyjne prowadzące bezpieczną politykę będą mniej ryzykowne niż agresywne fundusze "ochrony" kapitału czy stabilnego wzrostu. U licha - jak zwykły człowiek ma wywnioskować jaką politykę prowadzi fundusz, zwłaszcza jeśli jest nowy? Kto mi zagwarantuje, że wpiszą w prospekcie "bezpieczna polityka" a będą faktycznie hulać na opcjach?
TaS / 2007-10-14 12:16 / Tysiącznik na forum
zastanów się co piszesz... 3,53 miesiecznie to rocznie ponad 40%...

w banku dają Ci około 4% rocznie...

ludzie ta pazerność Was zmiecie - pisałem o tym już w lipcu, a wszyscy mnie wyśmiewali za niechęć do miśków... bo przeciez one tylko rosna i to po 100% rocznie... tych forumowiczów wymiotło - bo stracili po 20% kapitału w miesiąc, wyszli w dołkach i leczą rany...

ale kto by mnie słuchał gdy wzrosty trwaja w najlepsze...
krzysiek29 / 2007-10-14 09:20 / Uznany Gracz Giełdowy
ciekawe czy znow sie nie wpakuja i poleca w dol jak sie patrzy
new_rejs / 2007-10-13 20:01 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
zlecenie odkupienia wystarczy, jeżeli złożyłeś ja na całą ilość jednostek.
pieniądze wpłynął na Twoje konto w mBanku, trwa to ok. 4dni
pocztą dostaniesz zawiadomienia z każdego funduszu o odkupieniu jednostek.
(tak samo jak powinieneś dostać o nabyciu)
Idyll / 2007-10-14 09:01 / Bywalec forum
Agree, z tym że czasami ten okres może być nieco dluższy... niestety system nie jest przesadnie wydolny. Ważna jest też godzina w której złożysz żądanie odkupienia. Najlepiej zdążyć prze dziesiatą rano, wówczas termin około 4 dni zostanie zachowany!

I nie musisz składać żanych dodatkowych papierków, ani nikomu nie musisz się z niczego tłumaczyć ;)
marcin_1968 / 195.230.169.* / 2007-10-15 09:44
Powinieneś również uwzglednic swój przychód - w przypadku wypracowania zysku - w zeznaniu podatkowym, no ale to jest już inna bajka.
lysusz / 2007-10-16 11:56 / portfel
A czy mógłbym prosić o jakieś wskazówki odnośnie zeznania podatkowego? Przychód będzie ale czy dostanę PIT od Mbanku? Na jakim PIT mam to rozliczyć?
new_rejs / 2007-10-16 13:16 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
'marcin_1968' myli się,
podatek od zysku zostanie automatycznie pobrany i rozliczony przez fundusz przy umożeniu jednostek.
Ty już nie odprowadzasz od tego żadnego podatku.

Tu jest różnica między funduszami a giełdą odnośnie podatku.
new_rejs / 2007-10-16 13:19 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
PIT byś otrzymał jeżeli inwestujesz na giełdzie i coś sprzedasz do 31.12.2007
Andrzej B. / 212.2.101.* / 2007-10-16 17:28
Wydaje mi się, i pomimo, ze fundusz odprowadza za nas podatek, to musimy pamietać o uwzglednieniu swojego dochodu w zeznaniu podatkowym PIT. Czy to prawda?
new_rejs / 2007-10-16 18:10 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
niestety na razie tego nie wiem,
zaczynam dopiero inwestowanie.

Ale raczej jak zapłacisz podatek przez fundusz to już nie musisz go wykazywać w zeznaniu.
Podobnie jak z zyskiem z lokat.
Banki nie przysyłają PITów, tylko same pobierają i rozliczają podatki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy