jak księgować

cubarius / 2013-05-14 17:03
Witam,

prosiłbym o pomoc w nastepujacej kwestii. Otoz zarejestrowałem JDG z terminem rozpczecia dzialanosci na 01.08.2013 z tego względu, ze będę musial stworzyć wykonanie strony. Powstaje pytanie czy firma projektowa może mi wystawić fakturę i podpisac umowę na dane mojej firmy skoro dopiero fizycznie będzie dzialac od 01.08.2013? Chodzi mi o to, ze nie chce placic niepotrzebnie składek ZUS itp. skoro czekam na ich projekt Jak to zrobić? Czy podpisac umowę na siebie, a później dopiero to wciagnac jako wydatki związane z przygotwaniem firmy? Dziekuje za wyrozumialosc i odpowiedzi.
Wyświetlaj:
trollek / 2013-05-15 11:24
mialem dokladnie taka sama sytuacje jak ty tylko u mnie kosztami bylo remontowanie biura itp :) nie byloz tym zadnego problemu aby potem to odliczyc po rozpoczeciu dzialanosci :) a zus dopiero od dnia otwarcia dzialanosci bedzie :)
szklarek / 2013-05-15 11:03
Obowiązek ZUS powstaje co do zasady z dniem rozpoczęcia DG.
Przed rozpoczęciem DG można ponieść koszty jej przyszłego uruchomienia i potem je odliczyć, nie wpływa to na obowiązek ZUS. Byłoby inaczej, gdyby to Pan wystawił fakturę, zaczął uzyskiwać przychody.

W zakresie VAT będzie to możliwe jeśli do zakupu dojdzie PO zarejestrowaniu się jako płatnik VAT.
W zakresie PIT:

http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/faktury;sprzed;rejestracji;firmy;sa;kosztem,93,0,526429.html

Najnowsze wpisy