Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jak ma zainwestować student?

Jak ma zainwestować student?

jjc / 62.21.52.* / 2008-03-28 14:54
Witam,

Oto jak przedstawia się sytuacja,
Na start mogę wyłożyć kwotę powiedzmy 4 do 5 tysięcy zł oraz dokładać co miesiąc od 300 do 500zł
Nastawiam się raczej na inwestycje długoterminowe tak aby za parę lat kończąc studia mieć jakąś ciekawszą kwotę do dyspozycji,
jednocześnie nie chciałbym tych środków całkowicie na te X lat zamrażać.
Chciałbym prosić Was o wskazówki w co i jak (za)inwestować,
aby w miarę bezpiecznie obracać tymi pieniążkami,
coby nie leżały bezczynnie na jakimś ROR ;)
Wyświetlaj:
rafaello84n / 82.160.104.* / 2014-04-16 17:32
Witam,
Moje zdanie na temat OVB nie jest najlepsze... Nie jednokrotnie zachęcano mnie do pracy w tej firmie, na szczęście udało mi się stanowczo odmówić :) niestety jednak, dawno temu znajomy namówił mnie na świetną polisę właśnie w OVB, z której miały być kokosy, a wyszło jak zawsze... :/ no ale, rezygnować z polisy się nie opłaca (takie niestety są warunki umowy), pierwszy rok był nawet spoko, bo zanotowałem zysk, drugi i trzeci rok to już strata... Ów znajomy już nie pracuje w OVB, kontakt z jego kierownikiem, nie powiem, bo w razie pytań, zawsze odpisuje na maile, a i na spotkanie też nie jest trudno się z nim umówić... Ale niestety nic więcej z tego nie wynika, bo nie potrafił określić mi odpowiedniej strategii inwestycji, abym zaczął zarabiać na polisie. Otworzyłem więc dostęp online do swojej polisy i zacząłem sam inwestować. Zapisałem się do kilku newsletterów odnośnie portfeli w które mogę inwestować, i powoli zacząłem wychodzić na prostą :) a myślałem już że utopiłem sporo kasy... wszystkich, którzy znaleźli się w tak trudnej sytuacji z polisą OVB zachęcam do kontaktu przez maila:
rafaello84n@gmail.com
jagoda26 / 2008-04-30 16:33
Ja proponuję latforme mBanku. Tam możesz inwestować w szeroką gamę funduszy a wycofanie kasy trwa max 3 dni więc nie musisz zamrażać gotówki.
Ja inwestuje tam i moje akcyjne Legg mason i UniAkcjie idą nieźle.
jagoda26 / 2008-04-30 16:34
Aby uruchomić platformę załóż sobie bezpłatne konto w mBanku i do dzieła.
weisse111 / 2008-04-23 18:40 / Bywalec forum
No i jak plany z inwestycją? Jeżeli jeszcze się nie zdecydowałeś, polecam abyś poczytał co nieco na różnych forach m.in. fundi, money, bankier, parkiet, biznesforum, UnionKlub, finanseosobiste - zauważysz w w co są najczęstsze inwestycje i może to da Tobie odp. w co zainwestować.
Pozdrawiam
weisse111 / 2008-04-23 18:42 / Bywalec forum
Chociaż osobiście nadal podtrzymuję, że odpowiednio bezpieczną inwestycją byłaby właśnie inwestycja w fundusze parasolowe m.in. Skarbiec, Union, ING, DWS, AIG, .....
parysa / 83.25.232.* / 2008-04-23 14:38
pieniądze można zainwestować w różny sposób, ja osobiście polecam inwestycje na www.kokos.pl jest to proces gdzie inwestujesz swoje pieniądze w pożyczkę bezpośrednią. Minimalny zwrot z inwestycji to 7%. sprawdź to sobie bo na prawdę warto
Kaczmar87 / 212.87.229.* / 2008-04-01 00:52
Widzę że w ruch poszedł kredyt studencki. poznaję bardzo dobrze te stawki. Sam w tym roku miałem ten "problem". Ja postanowiłem powierzyć kasę do AEGON'u. maja bardzo dobre warunki jeżeli chodzi o wybieranie funduszu (wybór jest ogromny włącznie z Templetonem) i konwersje jednostek. No i odpowiednie Subkonto z którego po upływie 7 lat "zarabiania" sukcesywnie wyjmujesz kase i spłacasz kredyt. Jest to pomysł o tyle fajny, że masz bezpośredni wpływ w co inwestujesz ale to fachowcy zarządzają kasą. No tylko, że nie jest to organizacja charytatywna i oczywiście bierze prowizję. (przez 10 lat to jakieś 2500 zł). Jeżeli ktoś ma możliwość ciągłego śledzenia kursu akcji i akceptuje ryzyko powiedzmy średnioumiarkowane to moim zdaniem dużo lepszym wyjściem jest założenie sobie konta w Domu Maklerskim ( studenckie konto - prawie 0zł opłat za korzystanie) i comiesięczne kupowanie za kwotę 500-600zł akcji 5 spółek z WIG20. Strategia Uśredniania wartości dolara (DCA)przetestowana m.in. podczas wielkiego krachu po rewolucji internetowej, daje mam przy horyzoncie powiedzmy 7 lat bardzo bezpieczną ( a dodatkowo rentowną )inwestycję z planowaną stopą zwrotu ok. 200%. To tyle z moich obserwacji i doświadczeń.
Wojciech W. / 89.79.64.* / 2008-03-31 10:30
Witaj!
Jeżeli jesteś z Wrocławia lub tutaj studiujesz, to chętnie Ci pomogę. Zajmuję się tym dla moich znajomych z przyjemności:) Również jestem studentem, ale inwestowanie nie jest mi obce.

Pozdrawiam
Wojciech
w03@tlen.pl
mlodyMX / 85.219.168.* / 2008-03-31 09:42
investors tfi
Piotreq / 2008-03-31 09:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Proponuje Ci akcje. Obecnie operujesz niewielką kwotą. Sumy które możesz zarobić lub stracić nie są duże. Poznanie się z rynkiem akcji zapewni Ci odpowiednią wiedzę i umiejętności kiedy będziesz już zarabiał pieniążki. Unikniesz dzięki temu w przyszłości dużych strat a pewnie swoje zarobisz.
Balrog1 / 2008-03-30 22:18 / Bywalec forum

Oto jak przedstawia się sytuacja,
Na start mogę wyłożyć kwotę powiedzmy 4 do 5 tysięcy zł oraz dokładać co miesiąc od 300 do
500zł
Nastawiam się raczej na inwestycje długoterminowe tak aby za parę lat kończąc studia mieć
jakąś ciekawszą kwotę do dyspozycji,
jednocześnie nie chciałbym tych środków całkowicie na te X lat zamrażać.
Chciałbym prosić Was o wskazówki w co i jak (za)inwestować,
aby w miarę bezpiecznie obracać tymi pieniążkami,
coby nie leżały bezczynnie na jakimś ROR ;)


Ja proponował bym otworzenie konta w mBanku i inwestować w fundusze bezpłatnie za pomocą ich platformy. Są tam prawie wszystkie dostępne fundusze na rynku i te "najbardziej odpowiedni może być fundusz parasolowy - m.in.
Skarbiec, Union, ING, DWS" o których pisał kolega też. A kwoty za jakie można inwestować zaczynają się od 100zł w zal od funduszu. i zawsze możesz odkupić jednostki jeśli ci będzie potrzebna gotówka.
bgb / 83.25.171.* / 2008-03-28 16:35

mieć jakąś ciekawszą kwotę do dyspozycji,


jak (za)inwestować, aby w miarę bezpiecznie obracać tymi pieniążkami,


To jest sprzeczność. Ciekawsza kwota to większe ryzyko, mniejsze ryzyko to kwota dużo mniej ciekawa
jjc / 62.21.52.* / 2008-03-28 17:47
czesc pieniazkow trzymam na rachunku inwestycyjnym w lucas banku, tam ktos za mnie obraca tymi pieniedzmi,
myslalem nad jakimis "bezobslugowymi" rozwiazaniami zapewniajacymi wiecej niz to 6-7 procent na koncie oszczednosciowym
weisse111 / 2008-03-29 20:51 / Bywalec forum
Moim zdaniem najbardziej odpowiednie dla osób, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia z giełdą, najbardziej odpowiedni może być fundusz parasolowy - m.in. Skarbiec, Union, ING, DWS... Jak wiadomo w czasie wahań giełdowych zawsze można wybrać odpowiedni stopnień ryzyka, niepłacąc za konwersję.
Balrog1 / 2008-04-03 17:08 / Bywalec forum

Moim zdaniem najbardziej odpowiednie dla osób, którzy nie mają zbyt dużego
doświadczenia z giełdą, najbardziej odpowiedni może być fundusz parasolowy - m.in.
Skarbiec, Union, ING, DWS... Jak wiadomo w czasie wahań giełdowych zawsze można
wybrać odpowiedni stopnień ryzyka, niepłacąc za konwersję.


I jak JJC coś postanowiłeś??
doradca finansowy / 87.105.14.* / 2008-03-28 23:23
witam, siedze w funduszach juz troche dlugo. i mam fajna oferte mianowicie produkt generali OVB future inwest. jest inwestycja dlugo terminowa mianowicie trwa 10 lat ale po tym okresie nie ma oplaty belki (19% od zysku) jest to naprawde ciekawa ofera dla ludzi ktorzy chca inwestowac 200zl i wiecej. w tym produkcie sa same najwieksze fundusze znajdujace sie na rynku akcyjnym mianowicie: Oppenheim Pramiera, WIOF, FORTIS, Black Rock, Generali.masz w nim takze dostep do wielu poziomow ryzyka i do roznych portfeli zalezy od tego co zechcesz. moim zdaniem jest to dobre rozwiazanie dla Twojego problemu, ale zdecydujesz sam.pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy