Forum Forum prawneCywilne

jak odzyskać dług od syna senatora RP?

jak odzyskać dług od syna senatora RP?

brda / 176.109.51.* / 2015-04-08 12:29
mam duży problem. ROzstałam sie z facetem, z którym byłam rok czasu. Podczas trwania naszego związku pożyczylam mu w sumie 3300 zł. dwa przelewy mam wykonane z kont, więc na 1600 powinien być dowód przelewu. Były też rozmowy na facebooku, skąd wynikało, że te pieniądze jest mi dłużny. Niestety, po rozstaniu skasowałam nasze rozmowy. Nie wiem, czy uda się to odzyskać. Co mogę zrobić, gdyż on obiecywał mi juz wielokrotnie spłatę tego długu, w ratach, w całośći, róznie. Każdy z obeicanych terminów nie został dotrzymany. Nie otrzymałam ani złotówki. Gdy się upomniałam - groził mi, że popełni samobójstwo i nie ozbaczę tych pieniędzy. W święta imprezował szastając pieniędzmy w klubie, przy barze. Moja siostra zwrócila mu uwagę że te pieniądze powinien oddać mnie, a nie wydawać na alkohol. Zaczął grozić jej śmiercią, potem wydzwaniał do mnie i straszyl że zabije mnie i cała moją rodzinę. Pieniędzy dalej nie ma. Jaka jest szansa, że je odzyskam? co moge zrobić?
Dodam, zę mieszkamy w niewielkim mieście, a on jest synem senatora RP. (układy, powiązania - nie mam co liczyć na pomoc policji)
Wyświetlaj:
szklarek / 2015-04-08 15:01
To forum prawne- zatem nie może paść inna informacja jak taka, że ten 'status' dłużnika nie może mieć wpływu na procedurę.

Jak w każdym innym wątku tego typu- to zwykła kwestia cywilna. Wezwanie przedsądowe na piśmie do spłaty należności, za potwierdzeniem odbioru wystosowane do dłużnika, a w razie jego zlekceważenia- pozew do sądu cywilnego właściwego dla miejsca zamieszkania dłużnika.
brda / 194.50.157.* / 2015-04-10 11:47
jakie są koszty takiego pozwu?
szklarek / 2015-04-10 12:27
5% wartości roszczenia, nie mniej niż 30 zł.
brda / 194.50.157.* / 2015-04-10 13:02
a koszty procesu? Opłaca mi się wchodzić na drogę sądowę dla 3000 PLN?
brda / 94.254.133.* / 2015-04-11 09:23
Moze to glupie pytanie, ale ja naprawde nigdy wcześniej nie musialam wchodzic z nikim na drogę Sadowa. Kompletnie sie na tym nie znam. Nie wiem co mam robić, ile to wszystko będzie mnie kosztować. Boje sie, bo jest to czlowiek niezrownowazony. A juz mnie sttaszyl...

Najnowsze wpisy