Forum Forum finansoweKonta

Jak przekonać do konta???

Jak przekonać do konta???

Justyna82 / 217.153.77.* / 2009-12-07 14:49
Od paru miesięcy staram się przekonać moją mamę do konta
internetowego...

Jest aktywną zawodowo kobietą, nie ma problemów z obsługą komputera,
ogólnie jest otwarta na nowości, ale kiedy przychodzi do rozmowy o
koncie internetowym ma jakieś niezrozumiałe dla mnie opory...

Ma rachunki w kilku bankach i traci wieki na odwiedzanie oddziałów
(ze nie wspomne o noszeniu gotowki, ktore się z tym wiąze), naprawdę
myślę, ze konto internetowe byłoby idealnym rozwiązaniem

Zupełnie nie wiem o co może chodzić i jak ja przekonać...
Wyświetlaj:
Poszlki / 195.187.79.* / 2010-09-14 16:20
Zobacz tu:

http://dobra-lokata.blogspot.com
barry686 / 2010-01-25 22:52
Wydaje się to proste. Wytłumacz mamie że wycieczki piesze do oddziałow raz że są nieopłacalne czasowo to są także nieopłacalne finansowo - za dyspozycje przelewów składane osobiście w oddziałach płaci się o wiele więcej niż gdy się korzysta z oferty internetowych dyspozycji. Oszczędności na tym mogą być znaczne.
kozel111 / 2010-01-26 10:00
dobra dobra, niepolacalne finansowo moze byc tez podanie hasel do konta w mailu od oszusta, ktorego mama moze nie odroznic do faktycznej informacji z banku. Dla starszych ludzi to nie jest takie oczywiste jak dla nas (mlodych), latwo dac sie przekrecic. Czasem lepiej dla zdrowia i finansow sie przejsc a do takich nowinek mozna sie przyzwyczajac ale stopniowo i rozwaznie
barry686 / 2010-01-26 12:24
W takim razie plac jesli chcesz ponosic raczej niepotrzebne koszty. Nitk nie powiedzial ze bezpieczenstwo jest darmowe.
jestem_juz_duza / 2010-01-25 19:47
Niezrozumiałe opory? Dla mnie są dość zrozumiałe w odniesieniu do starszego pokolenia. Boją się, że ktoś im się włamie przez internet i ukradnie pieniądze. Nieraz trąbili w telewizji o hackerach itd. Wiem, że to jest baja i tak się w rzeczywistości nie dzieje, ale ja tak samo np. 10 lat temu nie wyobrażałam sobie, jak można np. robić zakupy przez internet....tak zupełnie w ciemno i to jeszcze płacić podając numer karty kredytowej. ..nie przekonasz jej dopóki będzie oglądała tv i czytała gazety
kozel111 / 2010-01-25 16:44
skoro twoja mama nie czuje takiej potrzeby i woli standardowe rozwiazania to po co ja przekonywac? moze sama dostrzeze kiedys jakies zalety kont internetowych i nie trzeba bedzie jej przekonywac.
gini / 2010-01-27 09:56 / Bywalec forum
Też tak może być, ale powinnaś jeszcze ją namówić aby się przeszła do skoku, tam sporo osób starszych trzyma swoje oszczędności i też razem ze standardowym konto internetowe oferują. Może się przekona jak zobaczy, ze dużo ludzi w jej wieku zaufało takim ułatwieniom.
kozel111 / 2010-01-28 09:30
to by sie dopiero mamie miło zrobiło jakby jej powiedzieć "inne starsze osoby w twoim wieku tez tam mają oszczędności" :).
dana.wroc / 87.105.176.* / 2009-12-07 15:09
Wielu ludzi nie ma przekonania do internetowych kont. Odczuwają lęk przed trudnościami w obsłudze i konsekwencjami w przypadku nieumiejętnego klikania. Niech popatrzy jak ty to robisz. Z tym jest jak z telefonem komórkowym. Wydaje się zbędnym gadżetem, dopóki się go trochę nie poużywa. Policz razem z nią ile zaoszczędzi mając takie konto.

Jeśli masz dostęp przez internet do swojego konta, utwórz subkonto na swoim, z którego tylko ona będzie korzystać. Albo otwórz wspólne konto internetowe,na tej samej zasadzie. Utworzenie subkonta w internecie to kilka minut. Niech się trochę nim "pobawi".
GeneralFuneral / 79.191.47.* / 2010-01-26 02:10
Jak wyzej, skoro Twoja mama ma niezrozumiale obawy przed zakladaniem internetowego konta sprobuj pokazac jej na dzialaniu swojego ze pieniadze obslugiwane przez siec nie znikaja, nie mozna przez nieuwazne klikniecie zrobic blednego przelewu ( no chyba ze sie zle wpisze nr ;) bo wszystkie operacje sa poprzedzone kilkakrotnym zatwierdzeniem.
kjhk8736874 / 217.147.104.* / 2010-01-14 14:52
Większość banków oferuje w dzisiejszych czasach dostęp przez internet do rachunku. Może po prostu go aktywować w jednym z już posiadanych rachunków, pozostałe zamknąć...
gini / 2010-01-25 09:30 / Bywalec forum
Połączenie konta tradycyjnego z internetowym będzie chyba najlepszym wyjściem, bo w razie czego można do oddziału się przejść, a opłaty robić przez internet.
riczard badyl / 2010-01-25 11:07
Jest kilka fajnych ofert, które łączą internet-banking z tradycyjną bankowością. Najlepiej wybrać jedną z najbardziej odpowiadających ofert i stopniowo się oswajać. Internet ułatwi wiele spraw ale rozumiem,że nie każdy musi być do tego przekonany (choć to moim zdaniem tylko kwestia czasu, aby przekonać się do takiej wygody) więc można kożystać z tradycyjnej bankowości w odpowiednich punktach. To chyba najlepsze rozwiązanie.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: