Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

jak sie rozlicza dywidende?

jak sie rozlicza dywidende?

rafallllll / 89.69.50.* / 2012-06-07 11:42
Mam pytanie dotyczące dywidendy. Na przykładzie hipotetycznej sytuacje prosze o wyjaśnienie jak będzie wygladało rozliczenie z urzędem skarbowym. Posiadam spółke X której jedna akcja kosztuje 100zł spółka ta wypłaca dywidende w kocie 10zł. Nastepuje odciecie kowty dywidendy od ceny akcji czyli cena wynosi teraz 90zł. I teraz zakłądam ze cena akcji wzrosła do kwoty 95zł i w tym momencie sprzedaje akcje tej spółki. Proszę powiedzieć mi jaka bedzie kwota podstawy opodatkowania, czy mogę pomniejszyć podstawe opodatkowania o koszty prowadzenia rachunku inwestycjynegi oraz prowizje?
Wyświetlaj:
dociekliwy / 2012-06-07 14:09 / portfel / Tysiącznik na forum

czy mogę pomniejszyć podstawe opodatkowania o koszty prowadzenia
rachunku inwestycjynegi oraz prowizje?

biuro maklerskie uwzglednia to w PIT

Proszę powiedzieć mi jaka bedzie kwota
podstawy opodatkowania

jezeli 100 zl to byla cena zakupu a 95 sprzedazy to jest strata 5 zl na akcje

dywidendy nie uwzglednia sie w rozliczeniu PIT
rafallllll / 89.69.50.* / 2012-06-07 17:11
jezeli 100 zl to byla cena zakupu a 95 sprzedazy to jest strata 5 zl na akcje

dywidendy nie uwzglednia sie w rozliczeniu PIT

strata 5zł czemu? gdy cena zakupu była 100zł po odcięciu cena była 90zł akcje wzrosły do 95zł czy akcje podrożały +5zł ( plus dywidenda)
dociekliwy / 2012-06-07 19:09 / portfel / Tysiącznik na forum
miales 100 zl kupiles akcje
dostales dywidende 10 zl (brutto)
sprzedales akcje po 95 zl
razem masz 105 zl(cena akcji + dywidenda )
zysk 5 zl a zaplaciles juz podatek od 10 (dywidenda odcieta brutto a dostajesz kwote netto)
to 5 zl wpisujesz w straty
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy