Forum Forum prawneBankowe

jak sprawdzic czy zmarły posiadal konto w banku szwajcarskim?

jak sprawdzic czy zmarły posiadal konto w banku szwajcarskim?

krszzz / 2010-04-14 19:09
jak sprawdzic czy zmarły posiadal konto w banku szwajcarskim? nie posaiadam zadnych dokumentów. jestem spadkobiercą
Wyświetlaj:
koleżanka / 109.241.214.* / 2014-04-08 14:40
Jeśli posiada Pan dokumenty ze został Pan jedynym spadkobierca, w pierwszej kolejności trzeba przetlumaczyc u przysięgłego na j.angielski.
Nastepnie wyslac do wszystkich możliwych Szwajcarskich banków meile ze scanem decyzji sadu o nabyciu spadku w j.polskim jak i tych przetłumaczonych, z zapytaniem czy owy spadkodawca posiadał u nich konta.

Jeśli okaże się że coś jest konkretny bank poda co dalej trzeba czynić .

Mam nadzieję że pomogłam i życzę powodzenia :)

Koleżanka
antyP / 31.0.235.* / 2013-07-24 13:35
Da się bez sądu!!!
Tylko w Polsce na wszystko są Sądy.
krszzz / 2010-05-06 13:07
a jak za pomocą sądu? jaką sprawę należy wnieść?
Ravae / 78.8.248.* / 2010-05-07 11:19
Co oprócz domniemanych pieniędzy na koncie szwajcarskim wchodzi w skład spadku?? Jakieś dokumenty musi Pan posiadać - do sprawy - bo inaczej skąd Pan wie, że jest Pan spadkobiercą?? Teoretycznie na początek , jeśli są jakieś przedmioty wartościowe wchodzące w skład spadku, a które są w Polsce, trzeba wystąpić o zabezpieczenie spadku i sporządzenie spisu inwentarza. Właściwy jest Sąd, w którego okręgu znajdują się rzeczy będące w chwili otwarcia spadku (śmierci spadkodawcy) we władaniu spadkodawcy. Sąd będzie korzystał z pomocy Komornika, to on sporządza spis inwentarza.
krszzz / 2010-05-07 15:27
sprawy spadkowe mam juz za sobą, wszystkie rzeczy zmarlego przeszly na mnie jako na spadkobierce. Niedawno dowiedzialem się, ze zmarły mogl posiadac konto szwajcarskie, nie mam na to zadnych dokumentów. Stąd moje pytanie, czy mozna to jakos sprawdzic?

Najnowsze wpisy