Jak ukryć...

Karol :-) / 83.25.223.* / 2006-05-08 23:05
Witam Forumowiczów,

Mam pytanie do was... Zastanawiam się jak można ukryć przed US małe co nie co. Nie pochodzi to z jakiegoś złego źródła. Ot wujek za granicą przysłał no i mam problem.
Z tego co wiem, każda transakcja powyżej określonej kwoty musi być rejestrowana w US. Jest tego trochę więcej i nie wiem jak sprawić by całosc wprowadzic w legalny obrót. Czy dzielenie na kilkanaście mniejszych częsci może pomóc?? Proszę o radę.
Drugie pytanie dotyczy instrumentów jakich mam użyć? Nie ukrywam, że chciałbym to zainwestować a nie wydać. Giełda nie wchodzi w grę, ale może jakieś fundusze. Raczej bezpieczne, ale ok 20 % może być w FA. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam

Karol :-)
Wyświetlaj:
tom / 83.8.57.* / 2006-05-21 16:45
polecam strone www.pit.pl
Z grubsza to nie musisz zglaszac darowizn, ktore nie przekroczyly:
1. od czlonkow najblizszej rodziny (rodzice dzieci rodzenstwo) do kwoty okolo 9000 Pln (limit wazny przez 5 lat)
2. W przypadku wujka jest to o ile sie nie myle kwota okolo 5 tys. w ciagu 5 lat

proponuje odwiedziny ww strony, mozesz tam przeczytac rowniez o pozyczkach od najblizszej rodziny, itp. generalnie niezle kompedium wiedzy jak nie placic podatkow (zgodnie z prawem) lub placic jak najmniejsze.
pchelek / 83.31.235.* / 2006-05-09 21:23
A po co ukrywac - idziesz do Arki - wplacasz na fundusz aktywny - sie nie pytaja - i rosnie Ci - i zadnych posrednikow bo Cie oskubia
Karol :-) / 83.25.235.* / 2006-05-09 23:17
no tak, ale oni musza zgłosic każdą transakcje powyżej określonego pułapu do US. Wiec oni nie beda pytac,ale US tak...
Życzliwy / 83.23.148.* / 2006-05-21 12:55
Rozbij kwotę którą chcesz zainwestować na kilka funduszy.....dwa, trzy - wszystko zależy od tego jaka to jest kwota. Osobiście nie wiem od jakiej wysokości mogą być problemy z US.
Powodzenia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy