Forum Forum prawneCywilne

Jak unieważnić ślub?

Jak unieważnić ślub?

Eunika22 / 2013-04-19 14:05
Okazało się że mój mąż oszukał mnie w sprawie swoich finansów... ukrył przedemną że przed naszym ślubem wziął potężny kredyt, teraz boje się że w razie kiedy on nie będzie spłacał wszystkospadnie na mnie...jak unieważnić ślub?
Wyświetlaj:
H Szatkowski / 2013-04-19 14:20
Jedno nie ma nic wspólnego z drugim.

Unieważnienie małżeństwa może być orzeczone przez sąd jedynie na skutek stwierdzenia istnienia 'technicznych' przyczyn, które zawarcie związku uniemożliwiają, a których wiedzy nie było w trakcie ślubu.
Chodzi
*Przeszkody małżeńskie (braku wymaganego wieku małżonków, choroby psychicznej lub niedorozwoju umysłowego jednego z małżonków,
pozostawanie w innym związku małżeńskim przez małżonka, bigamia,
pokrewieństwo bądź powinowactwo pomiędzy małżonkami,
stosunku przysposobienia pomiędzy małżonkami, np. nie można zawierać związku małżeńskiego z adoptowanym dzieckiem)

*Wady oświadczenia woli ( przy zawieraniu małżeństwa : brak świadomości,błąd co do tożsamości drugiej strony, wpływ bezprawnej groźby drugiej strony lub osoby trzeciej na wyrażenie woli, jeżeli z okoliczności wynika, że składający oświadczenie mógł się obawiać, że jemu samemu lub innej osobie grozi poważne niebezpieczeństwo osobiste (wymuszone małżeństwo)
* niedostatki pełnomocnictwa- np. brak zezwolneia sądu, wadliwe pełnomocnictwo.

Utrata zaufania do męża może być ewentualnie podstawą rozwodu, a to zupełnie inna okoliczność prawna.
Polak pracownik / 2013-04-19 15:12
Otóż , to!! rozumeim że mowa tutaj o tylko i wyłącznei ślubie cywilnym? Trzeba wystpić o rozwód jak najszybciej... wtedy przynajmniej będzie miała Pani święty spokój...

Najnowsze wpisy