Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

jak uzyskać odszkodowanie OC ?

jak uzyskać odszkodowanie OC ?

marcel_71 / 2011-04-13 14:24
witam, jakie powypadkowe dowody powinno się zebrać aby dostać odszkodowanie oc? co powinno się zrobić w sytuacji stłuczki jeśli nie chce się powiadamiać o tym policji?
Wyświetlaj:
Annenna / 77.65.52.* / 2015-05-25 09:33
Im więcej dowodów, tym lepiej, ale przede wszystkim całe zajście musi zostać zgłoszone na policję. Jeśli jest mało dokumentów czy zaświadczeń związanych z wypadkiem, warto zgłosić się o pomoc do takiej firmy jak [...] która wie co w danej sytuacji można zrobić. Mnie bardzo pomogli, choć myślałam, że nie mam co liczyć na jakiekolwiek pieniądze.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

kamil_swiderski / 2014-05-06 10:26
"Uzyskać odszkodowanie OC może tylko uczestnik kolizji i to ten poszkodowany. Podstawą jest oświadczenie, które należy spisać zaraz po kolizji. Jeśli sprawca nie chce przyznać się do winy należy wezwać policję. Następnie trzeba zgłosić wypadek do ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Ważny jest również wybór sposobu likwidacji szkody.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###


Pozdrawiam
Kamil Świderski - Mfind"
Gość737 / 159.205.218.* / 2014-04-25 14:59
Po pierwsze, Policji nie powiadamiamy tylko, jeżeli nikomu absolutnie nic się nie stało!

Po drugie, należy wówczas spisać oświadczenie wraz z drugim kierowcą w którym należy podać dane wszystkich osób uczestniczących w zdarzeniu, dane pojazdów, nazwę ubezpieczyciela, pełny nr polisy OC i okres jej obowiązywania, szczegółowy opis przebiegu zdarzenia oraz opis uszkodzeń pojazdów.

Po trzecie, warto wraz z oświadczeniem sporządzić szkic sytuacyjny czyli narysować jak do zdarzenia doszło.

Szkic i oświadczenie powinny zostać podpisane przez obu kierowców uczestniczących w kolizji.

Po czwarte, warto zrobić zdjęcia z miejsca zdarzenia, miejsca uszkodzeń.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Cito Plus / 62.233.251.* / 2011-11-16 10:51
Do celów dowodowych w przypadku kiedy nie ma na miejscu Policji, można spisać tak zwane wspólne oświadczenie o kolizji drogowej, powinno ono zawierać dane uczestników zdarzenia nr polisy obu pojazdów, numery rejestracyjne pojazdów, dokładny opis zdarzenia, ewentualne wskazanie sprawcy. Do celów dowodowych można również sfotografować np. telefonem komórkowym zakres uszkodzeń. Należy pamiętać, że aby otrzymać odszkodowanie trzeba szkodę zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy, który wyśle likwidatora szkód aby ten sporządził dokumentację tj. protokół szkody orz dokumentację fotograficzną. Na podstawie tych dokumentów oraz oględzin uszkodzonego samochodu ubezpieczyciel później sporządza kalkulację naprawy. Warto zażądać taką kalkulację na piśmie, aby sprawdzić czy odszkodowanie zostało prawidłowo naliczone. Kancelaria odszkodowawcza [...], bezpłatnie może sprawdzić czy ubezpieczyciel prawidłowo naliczył kwotę należnego odszkodowania.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Najnowsze wpisy