Forum Polityka, aktualnościKraj

Jak wybrać kredyt hipoteczny? Pięć porad

Jak wybrać kredyt hipoteczny? Pięć porad

Money.pl / 2010-10-20 08:39
Komentarze do wiadomości: Jak wybrać kredyt hipoteczny? Pięć porad.
Wyświetlaj:
makowiec / 77.65.77.* / 2010-10-25 21:56
Ale nam się doradcy rozpisali. Dobrze mieć w pracy neta i sporo czasu :-)
witek34 / 195.22.98.* / 2010-10-23 14:55
z doradcwo warto korzystac, bo oni wiedza co robia, a jak sie pojdzie do opena to za darmo to robia, wiec w ogole czemu nie skorzystac?
residenzpalast / 89.78.32.* / 2010-10-24 11:42
za darmo!!! to nawet dzisiaj nikt nikomu nie da kopa w tylek..
ryttyr / 194.54.18.* / 2010-10-22 08:44
ja bym znalazł jedną ofertę dla każdego - idźcie ludzi edo doradcy - pomoże wamy wybrać do waszych zindywidualizowanych potrzeb i jeszcze papierkową robotę ułatwi
Raaa-V / 217.153.188.* / 2010-10-21 16:32
Hehe, dobre, dobre. Bułki, piekarze i doradcy.

Brałem kredyt i o doradcach mam złe zdanie. Mało powiedziane, bardzo złe zdanie. Byłem w dwóch czołowych firmach doradczych. Kupno nowego mieszkania od dewelopera na współwłasność z wykorzystaniem premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej. Rozłożyło to tzw. "doradców" na łopatki - sam musiałem im tłumaczyć co i jak, jakie zapisy w umowach kredytowych, obostrzenia wynikające z przepisów i ustawy.

"Doradcy" mają swoje premię i banki, w których "łatwiej" im idzie załatwianie spraw. Łatwiej, to znaczy, że klient szybciej dostanie kredyt a oni prowizję. Nie znaczy to lepiej - warunki kredytu, marża, prowizje mogą być dla klienta gorsze, ale co tam, doradca dostanie przecież swoją prowizję. A dodatkowo namawianie: weź kartę kredytową, ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie na życie, od utraty pracy - banki na to patrzą, łatwiej dostać kredyt na dobrych warunkach. Nie wszystkie banki na to patrzą, ale wszystkie chętnie zapłacą "doradcy" prowizję za dodatkowe uproduktowienie.A na koniec najlepsze: roztaczanie pięknej przyszłości jak to będzie fajnie, jak się weźmie kredyt na max. możliwości a środki własne zacznie inwestować (kolejny produkt). Wystarczy ruszyć głową i policzyć, to nie takie trudne.

"Kredyt na nieruchomość jest tani a wkład własny warto wpłacić chociażby na byle lokatę." - na takich właśnie klientach żerują "doradcy".

Kupowanie bułek chyba trochę się różni od brania kredytu na całe życie. Nie mam racji? Mimo to po bułki chodzimy sami, a po kredyt na kilkaset tysięcy chcemy wysłać kogoś, kogo kompletnie nie znamy.
jq / 199.67.203.* / 2010-10-21 10:59
Zanim wezmiesz kredyt hipoteczny zadaj sobie nastepujace pytanie:
- czy napewno potrzebujesz tak duze mieszkanie?
- czy napewno stac cie na splate pelnej raty kapitalowej i odsetkowej?
- czy byloby cie stac na splate 20krotnie wyzszej raty (w przypadku niekorzystnej zmiany kursu walutowego lub stop procentowych)?
- czy bedzie Cie stac na taka rate za 20-30 lat, czy wierzysz w to ze bedziesz nadal zarabiac conajmniej tyle samo?

Oczywiscie nie dotyczy inwestorow, spekulantow i innych majacych pieniadze, ktorzy maja zupelnie inne motywacje przy podejmowaniu takich decyzji.
squun / 78.133.227.* / 2010-10-20 09:30
nie warto wpłacać wkładu własnego.
Kredyt na nieruchomość jest tani a wkład własny warto wpłacić chociażby na byle lokatę.
uprzejmieinformuję / 195.212.74.* / 2010-10-20 09:18
26 tys. klientów wybrało i teraz płaci 200-300% wyższą marżę niż gdyby brali kredyt w innych bankach. Część z nich zdecydowała się, korzystając z możliwości która weszła w życie w lipcu 2010, wystąpić z pozewm zbiorowym przeciw BRE. Organizują to przez stronę - www.grupanabank.pl - z wynajętą kancelarią Wierzbowski Eversheds i Rzecznikiem Konsumenta jako reprezentantem grupy.

Żaden chyba bank nie ma tylu stron "zawodolonych" klientów - www.nabiciwbrebank.pl, www.mstop.pl, www.nabiciwmultibank.pl, www.grupanabank.pl, www.nabiciwmbank.pl... A wszystko dzięki kredytom hipotecznym w tym banku.
kali22 / 194.54.18.* / 2010-10-20 08:39
po pierwsze zastanowić się czy potrzebujesz, po drugie znaleźć mieszkanko po trzecie wybrać się do doradcy i sprawdzić czy stać cię na kredyt i jeśli tak to gdzie - te opcje są bezpłatne xD sam załatwiałem swój kredyt z open finance, udało się ciekawą ofertę znaleźć i już na swoim jestem
kolejny czytelnik / 195.117.250.* / 2010-10-20 09:41
ciekawe ile jesteś na "swoim"?

openfinance itp. są dla kompletnych leni !!!! ich praca polega na pośrednictwie, to jak to sprawdzisz czy dostałeś pod nos najlepszą ofertę? a może OF dostaje różne prowizje od banków? a na dotatek te szkodniki potrafią skutecznie "wykończyć" twoją zdolność kredytową na długi czas - gratuluję sukcesu.

rusz głową na przyszłość.
stonka83 / 79.189.159.* / 2010-10-20 13:24
open jest dla leni - pewnie

tak samo jak piekarz nie wiem po co iść do piekarza jak można upiec bułki samemu.

po co kupować mięso w sklepie przecież można hoodować świnie w domu.

cytując Ciebie rusz głową zanim coś napiszesz
kolejny czytelnik / 195.117.250.* / 2010-10-20 15:20
e tam.

ty piszesz o produkcji samodzielnej (chleb, świnie). a ja o pośrednictwie, czyli żerowaniu na ludzkim lenistwie, nieumiejętności i oporu przed nauką.

trzeba rozumieć co się czyta. podtrzymuje: rusz głową
stonka83 / 79.189.159.* / 2010-10-20 18:19
z tego co piszez to wynika że jak kupujesz bułki w markecie, a nie od piekarza

lub mięso w sklepi a nie od rzeźnika to jesteś idiotą i leniem.

trzeba myśleć co się pisze.

ale w sumie co za problem porównać ofertę w kilkunastu bankach
zwłaszcza, że większość klientów ma ploblemy z takimi żeczami
jak
marża, prowizja, spread, stopy procentowe, kursy walut itd.

ale w sumie jest to decyzja na 20, 30 lat lepiej podjąć ją samemu mimo, że nie ma się odpowiedniej wiedzy.
kolejny czytelnik / 194.116.253.* / 2010-10-20 19:08
te bulki w markecie to tok myślowy iście zero-jedynkowy

a co gdyby do modelu dołożyć harcerza, który przy kasie pakuje bułkę do siateczki, a potem prosi o jakiś datek
dla mnie w takim układzie market i piekarz to to samo, bo dostarcza produkt finalny, a Open to ten harcerz, który chce malym nakładem coś zarobić

przepraszam harcerzy za uwikłanie ich w temat
stonka83 / 79.189.159.* / 2010-10-22 19:41
pleciesz bzdury chyba nie dokońca wiesz jak działa OF

przecież open nie pobiera dodatkow opłat od klienta więc porównanie do harcerza jest trochę nie bardzo.

no chyba, że ten harcerz nie pobiera dodatkowo datku od klienta tylko datek dostaje od sklepu- /banku/

pytanie jest tylko czy wolisz sam pakować sobie zakupy jak może ktoś za Ciebie je spakować bez dodatkowych opłat.
ma_lu / 195.42.249.* / 2010-10-20 15:57
Idąc do Open Finance, czy Expandera kupujesz czas i pozycję negocjacyjną, bo często pośrednicy mają z góry wynegocjowane specjalne warunki dla klienta ("promocje"), których nie możesz dostać idąc "z ulicy" do banków. Co prawda to było 2-3 latat temu, ale mój kumpel tego doświadczył - był w 2 bankach osobiście, a później poszedł do Expandera i dostał lepsze warunki od obydwu banków... Poza tym akurat ten rodzaj pośrednika nic Cię nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje, więc dlaczego nie spróbować? Najlepiej iść do jednego i do drugiego i porównać propozycje :))
elcomendante / 85.222.116.* / 2010-10-20 08:39
"Sposobem na ominięcie spreadu miała być wprowadzona przez tzw. Rekomendację SII, w ubiegłym roku możliwość spłaty raty poprzez wpłatę waluty w kasie".
Ja do zadnej kasy sie nie wybieram tylko kupuje EUR na walutomat.pl i przelewam na rachunek walutowy kredytu. Prosto, sprawnie i oszczednosc mniej wiecej 800 PLN rocznie.
nie_dla_BRE / 83.8.29.* / 2010-10-20 19:14
Ja również potwierdzam, jestem klientem MultiBanku i faktycznie robią co chcą, wykorzystują na max'a swoją pozycję. Złodziejstwo na każdym kroku w biały dzień!

Najnowsze wpisy