Forum Archiwum tematów giełdowych

Jak wyglada sprawa podatku od zyskow kapitalowych z gield zagranicznych

Jak wyglada sprawa podatku od zyskow kapitalowych z gield zagranicznych

futumba / 217.153.55.* / 2006-01-06 21:15
Zalozmy ze jestem posaidaczem akcji pewnej spolki notowanej na gieldzie w Szwajcarii. Zamierzam je niedlugo zbyc - jak wyglada sprawa oplacanai podatku od zysku kapitalowego w Polsce? Czytalem te krotka informacje o inwestowaniu na gieldach zagranicznych - niepokoi mnie wizja placenia podatku na zasadach ogolnych - jak wyglada sprawa rozliczen miedzy panstowych - jak wyglada cala procedura? Czy jest tak ze skladam zlecenie zbycia, jest ono realizowane, naleznosc przelwana jest na wskazane konto, oplacam w Szwajcari stosowny podatek i... czy teraz kolejnym krokiem jest poinformowanie wlasciwego urzedu skarbowego o powstaniu obowiazku podatkwego? Czy raczej to odpowiednik szwajcarski naszego urzedu podatkowego informuje nasz urzad skarbowy o tym ze obywatel Polski, Jas Mruczek uzyskal dochod z tytulu sprzedazy akcji w wysokosci i odprowadzil z tego tytulu taki to a taki podatek... Interesuje sie kazda informacja ale szczegolnie zalezy mi na doswiadczeniach... Niezwykle trudno jest mi znalezc jakies sensowniejsze informacje w tej kwesti.
Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Wyświetlaj:
andy / 212.76.37.* / 2006-01-15 12:44
jako polski rezydent podatkowy placisz podatek w Polsce. Stawka 19% od uyzskanego dochodu. W Szwajcarii w ogole nie ma podatku od sprzedazy akcji.

Dochod musisz sam zadeklarowac. Nikt ze Szwajcarii nie przesle takiej informacji do polskiego urzedu skarbowego
futumba / 217.153.55.* / 2006-01-16 09:52
OK, rozumiem, bardzo dziekuje, domyslam sie ze w US udziela mi informacji jak zrobic to poprawnie pod wzgledem procedury...
bardzo dziekuje, pozdrawiam

Najnowsze wpisy