Forum Forum dla firmZakładanie firmy

jak założyć sklep internetowy?

jak założyć sklep internetowy?

ogryzek1 / 2011-10-26 09:23
Chciałbym otworzyć własny biznes, mam pomysł na sprzedaż produktów elektronicznych, najłatwiejsze wyjście to sklep internetowy, jednak chętnie posłucham ekspertów jak powinienem się za to zabrać krok po kroku? jak założyć sklep internetowy? będę wdzięczny za wszelkie rady, bo moja wiedza jest minimalna...
Wyświetlaj:
bartek394 / 37.28.159.* / 2016-09-16 12:33
Skorzystanie z usług firmy projektującej strony internetowe to bardzo duży wydatek tak więc proponuję dobrze się nad tym zastanowić. Czy naprawdę warto.

Dla początkujących w branży ciekawą propozycję przedstwia platforma Selino.pl . Można tam założyć sobie swój własny sklep internetowy, skorzystać z ich systemu Api Wszystko jest bardzo prosto wytłumaczone na stronie tak wiec założenie swojego sklepu to 5 minut.
Tomasz MaxShop / 217.153.67.* / 2015-11-02 09:07
Bardzo ważne jest aby oprogramowanie sklepu internetowego wspierało pozycjonowanie w Google. Dzięki temu będziecie mieli mniejsze koszty utrzymania sklepu jak i więcej klientów a co za tym idzie i obrotów - jeśli oczywiście oferta produktowa będzie odpowiednia.

Pozdrawiam Tomasz
Sklepy internetowe MaxShop
RadekNowak23 / 176.221.125.* / 2015-11-07 00:14
Równie dobrze może po prostu zainstalować w swoim sklepie wtyczki wspierające pozycjonowanie. Warto pomyśleć na integracją z hurtowniami oraz firmami kurierskimi. W przypadku tych drugich może pomóc strona way2send.
Daniel240 / 109.173.156.* / 2015-09-28 09:45
Pierwsze co musisz zrobić to zastanowić się kim jest twój potencjalny klient, ile ma lat, z jakich stron korzysta, itp. Jeśli będziesz już to wiedział wybierz się do jakiejś agencji interaktywnej, która dostosuje Twój sklep do odpowiedniej grupy odbiorców. Ja skorzystałem z CelverAgency, wszystko poszło szybko i profesjonalnie. Wykonali już sporo, różnych projektów i znają się na rzeczy.
danels4 / 2015-07-13 11:04
Jeśli ktoś zna się na tworzeniu sklepów i internecie w ogóle to najlepiej, gdy bierze się za tworzenie na własną rękę.

Jeśli tak jak piszesz - Twoja wiedza jest minimalna - zleć założenie sklepu specjalistom, mogę polecić np. www.solv.pl. Założą sklep, a później Ci pomogą w jego obsłudze.

Nie zapominaj także o marketingu internetowym, np. pozycjonowaniu itd, itd.
kamilkol / 93.175.120.* / 2015-06-25 09:56
Myślę że zakłądajac sklep internetowy jest bardzo wiele aspektów nad którymi należy się zastanowić. Począwszy od branży tego co chcemy sprzedawać czy będziemy konkurencyjni i czym się wyróżnimy na tle konkurencji. Musimy zastanowić się nad jakaś platformą sklepową i wyglądem sklepu który ściśle łączy się z tym do jakich klientów chcemy trafić.
Musimy zadbać również o marketing i o porządne zatowarowanie sklepu.
Na marketing jest prosty sposób możńa zatrudnić agencję która pokieruje wszystkim ;).
Macie swoje ulubione platformy gdzie sa modne ciuchy męskie ? Jestem w trakcie analizy tej branży ;) Ciekaw jestem gdzie wy kupujecie takie produkty
marcin1785 / 31.135.194.* / 2015-02-11 12:15
Na pewno bardzo ważna jest platforma, w ramach której będzie działał nasz sklep. W internecie jest dużo darmowych (typu prestashop) i kilka fajnie rozwijających się abonamentowych. Uważam, że warto zainwestować kilka złotych w dopracowany system, ponieważ jego funkcjonowanie jest nieporównywalnie lepsze do darmówki plus mamy bieżący dostęp do ewentualnego serwisu. Ja aktualnie testuję idealnysklep.pl i stwierdzam, że to pierwsza dedykowana platforma z tak rozbudowanym, a jednocześnie prostym w użytkowaniu, zintegrowanym oprogramowaniem.
kotochw / 95.49.81.* / 2014-10-29 15:18
ja zakladalam wlasny, z kredytem
jedne z najwanziejszych rzeczy to odpowiednie wyposazenie sklepu: http://media.seo-market.com.pl
, zadbanie o jego reklame, jesliinternetowwy to pozycjonowanie i rozszerzanie dzialalnsoci o ffora internetowe i o allegro
samo zalozenie to ok dwa tygodnie
pozdrawiam
agnieszka
joachimlew / 2014-10-28 21:46
Na pewno nie musisz się zastanawiać nad domeną i serwerem, możesz wykupić miesięczny abonament np. na www.shoper.pl i wtedy wszystkie kwestie techniczne masz z głowy. I hosting, i serwer, i połączenie z allegro, kurierami, pocztą, płatnościami czy fb.
Mańka173 / 78.9.52.* / 2014-10-27 09:02
ja polecam firmę trol intermedia - zajmują się kompleksową obsługą
lampiasty / 79.185.200.* / 2014-10-25 14:52
skonsultuj się z kimś z firmy skassa.pl

Od 3lat prowadzą mi domenę, do tej pory nie było żadnych problemów, cena stosowna do jakości usług.
fineler / 176.221.121.* / 2014-09-30 13:32
Tak naprawdę obecnie nie jest to takie proste. Niby coraz więcej osób robi zakupy przez internet ale konkurencja jest również ostra. Tak więc trzeba po prostu wiedzieć jak się za to zabrać.
Proponuję zastanowić się nad jakimiś dobrymi studiami z zakresu e-biznesu. Obecnie ciekawe studia podyplomowe: e-commerce sprzedaż online uruchomiła Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Studia dla osób wiedzących czego się chce - modułowe tak więc samemu wybiera się te dziedziny, które akurat Was interesują.
MoCFleszyPl / 2014-09-27 19:42
Osobiście polecam założyć sklep internetowy na silniku presta shop, jest darmowy i rozbudowany. Zakładając sklep warto także wystawiać produkty na portalach aukcyjnych zawsze pamiętając aby grafika była prosta i estetyczna, teksty były tematyczne proste i zrozumiałe. A także co ważne warto zainwestować w fotografie produktów, polecam zajrzeć na stronę http://mocfleszy.pl można tam zobaczyć jak powinny wyglądać fotografie produktów aby sprzedaż szła dużo łatwiej.
krawczs / 109.243.123.* / 2014-09-24 16:32
Pamiętaj po założeniu sklepu że musisz dostosować się do wymogów ustawy o ochronie danych osobowych. Jest to dosyć ważne gdyż kary są dosyć uciążliwe. Zbiór należy zgłosić jeszcze przed rozpoczęciem działalności, oczywiście samo zgłoszenie zbioru jest finalizacją prac które trzeba wykonać najpierw. Co prawda ustawa zwalnia z obowiązku rejestracji zbioru (nie zwalnia z posiadania dokumentów i przestrzegania ustawy) który służy tylko do wystawiania faktur, jednak w sklepie nie tylko wystawiamy faktury ale również służą te dane do wysyłki, kolejną rzeczą jest przekazywania danych np kurierom.
Proponuję zapoznać się z www.giodo.info.pl
pozdrawiam
janus132 / 83.24.248.* / 2014-09-12 13:57
Również uważam, że najlepszym sposobem jest pozwolić się zająć tym ludziom którzy są do tego stworzeni. My musimy tylko dbać o późniejsze osiągnięcia naszego sklepu.

Pod linkiem znajduje się świetny artykuł o tym jak owocnie opiekować się sklepem. Strona oferuje również gotowe platformy sklepów w dobrej cenie. Zachęcam do lektury poradnika. :)

http://msite.pl/Jak_prawidlowo_prowadzic_sklep_internetowy-p50.html
Karol773 / 91.59.33.* / 2014-08-18 18:20
Myślę ze najbezpieczniej jest powierzyć to profesjonalistom, firmie z doświadczeniem, która zrobi nam wszystko od a do z. Tak kompleksową obsługę świadczą w firmie Softoro, korzystałem z ich pomocy i moge szczerze polecić.

Najnowsze wpisy