Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Jak znaleźć pracę za granicą?

Jak znaleźć pracę za granicą?

Weronikaaaaa / 2012-01-04 13:36
W jaki sposób mogę nawiązać kontakt z jakimś pracodawcą z zagranicy? Czy w Rzeszowie są jakieś biura pośredniczące?
Wyświetlaj:
RafałRafalski / 77.58.3.* / 2015-11-29 20:00
Często zastanawiam się czy problemy z pracą dla młodych ludzi w Polsce to efekt sytuacji gospodarczej naszego kraju, barier po stronie pracodawców związanych z ponoszonymi przez nich wysokimi kosztami pracy, a może praca jest ale nie chcemy robić byle czego za małe pieniądze zwłaszcza jeśli mamy poczucie wysokich kwalifikacji z powodu ukończenia studiów, kursów, znajomości języków kursów doszkalających. Wydaje mi się, że jednak sami sobie jesteśmy czasem winni bo nie potrafimy dobrze sprzedać siebie pracodawcom. Chcielibyśmy mieć fajną posadę a sami się do tego nie przykładamy. Widzę to chociażby po swoim młodszym bracie. Ostatnio dał mi do sprawdzenia swoje CV, żebym spojrzała czy moim zdaniem jest ok. Było strasznie niechlujnie zrobione zarówno pod względem zawartości jak i wykonania. I to nie pierwszy taki przypadek, zauważyłam podobne tendencje u kilku znajomych osób. Pamiętajcie, że dobre CV to warunek waszych dalszych losów podczas każdej rekrutacji. Ja rozumiem, że nie wbrew pozorom nie jest łatwo je napisać, ale są do tego pomocne różne strony. Ja swojemu bratu poleciłam stronę www.mycv.pl gdzie w szybki i łatwy sposób można sobie zrobić internetowe CV. Powiedziałam mu żeby te swoje dzieło wywalił do kosza i zrobił sobie właśnie w tym kreatorze. Najpierw strasznie marudził, że po co, strata czasu, że wyśle to co ma, ale potem był zachwycony i mi dziękował. Stwierdził, że jednak to nowe jest dużo lepsze. Ja już raz poleciłam tą stronę koleżance i mi potem bardzo dziękowała bo CV tam zrobioną wysyłała i dostała wreszcie pracę. Tak więc warto mnie czasem posłuchać, mam nadzieję, że brat też się o tym przekona
Romeczek 18 / 77.253.246.* / 2016-01-20 10:50
Powiem tak, dużo jeździłem i dużo się naoglądałem, bywało różnie. Robota jak robota ale różnie było i z mieszkaniem i płacami. Nie polecam bezpośrednio u Niemców, jak do Niemiec to już lepiej przez jakieś agencje. Mi osobiście się nie zdarzyło się, żeby nie zapłacili czy na miejscu okazało się że nie ma gdzie spać. Ostatnio mi przyłatwiała firma z poznania Inserv, krótko bylem bo 3 miesiące ale zapłaciłi wszystko. Tylko, że tam tylko budowlanka
major_ola / 2015-11-19 13:36
ja wyjechałam do Niemiec i pracowałam jako opiekunka osób starszych dzięki firmie EJ JOB. Bardzo przyjemnie mi się pracowało. Miałam zapewniony pokój, jedzenie, a nawet ubezpieczenie. Firma jest godna zaufania, sprawdziłam to na własnej skórze, więc jeśli ktoś jest zainteresowany tego typu pracą to polecam się zainteresować
Jakubsoon / 93.180.174.* / 2015-11-04 13:09
Najlepiej przez jakąś agencję... na własną rękę będzie trudno i praca może się okazać całkiem inna niż na ogłoszeniu. Agencja z licznymi ofertami za granicą to Eurokontakt- sprawdzona z dużym doświadczeniem :)
carmen_gibas / 2015-10-29 11:36
Ja znalazłam pracę za granicą przez znajomych, nabezpieczniejeszy sposób na taki wyjazd...
Krzysztof11 / 46.238.247.* / 2015-10-26 20:48
Praca w Niemczech (Magdeburg) przy rozbiórkach. Wynagrodzenie miesięczne 1400 euro ( netto) Kontakt tylko telefoniczny +4915754248920
Tomasz Wrzeszczuk / 95.108.65.* / 2015-09-25 19:47
Ja skorzystałem z polecenia znajomego z serwisu http://www.lavora.pl/. Oferty są co najważniejsze wiarygodne i mają jakąś umowę z agencjami pośrednictwa pracy.
danusia_kowalska / 2015-09-16 11:15
Witaj. Najlepiej jest szukać pracy za granicą jeszcze w Polsce:-) Bezpiecznym sposobem na szukanie zatrudnienia za granicą jest wysyłanie odpowiedzi na ogłoszenia zamieszczane w najpopularniejszych za granicą portalach z ogłoszeniami o pracę, w tym koniecznie EURES – Europejski Portal Mobilności Zawodowej. Pamiętaj, że podobnie jak w Polsce, na stanowiska wymagające specjalistycznej wiedzy i gruntownego doświadczenia zawodowego proces rekrutacji może trwać kilka tygodni. Innym sposobem jest rejestracja własnego CV w bazach kilku wiarygodnych i legalnie działających w Polsce agencji pośrednictwa pracy za granicą. W przypadku takiej agencji zawsze należy sprawdzić, czy agencja posiada certyfikat o wpisaniu do rejestru agencji zatrudnienia jako agencji pośrednictwa pracy w zakresie pośrednictwa pracy. Najlepiej sprawdzić to w Rejestrze Podmiotów Prowadzących Agencje Zatrudnienia.
fwsrf / 83.6.193.* / 2015-09-08 10:36
Bardzo fajnym miejscem na szukanie pracy jest teraz ta strona ¬ http://abpraca.pl/. Nie dość, że jest tam opisane to, co młody człowiek wkraczający na ścieżkę zawodową powinien wiedzieć, to jeszcze można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty, gdzie można wyjechać z kraju, zwiedzić trochę świata, podłapać język i poznać inne kultury :)
deedra / 31.174.169.* / 2015-02-10 10:30
wiesz myślę, że dużo zależy od tego, gdzie chcesz szukać pracy i w jakim charakterze. I też warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Bo jednak jak się wyjeżdża za granicę trzeba wszystko sprawdzić. Moim zdaniem najlepiej jest skorzystać z firm pośrednictwa pracy. Ja coraz bardziej przekonuję się o tym, żeby się nie ograniczać tylko na rynek europejski. Może wyjadę do pracy do Dubaju. Nawet zarejestrowałam się w tej firmie http://www.eurohunters.com/ .
szymek1981 / 2015-02-10 10:04
sprawdz na pracaidealna.pl portal pomaga znaleźć pracę w Norwegii cv można złożyć telefonicznie
Ja204 / 5.60.120.* / 2015-01-26 13:40
Ja mogę Ci polecić agencje pracy http://www.lsj.pl/. Szukają ludzi do pracy w Belgii, Holandii, Norwegii a nawet w Kanadzie. Sam skorzystałem kiedyś i pamiętam że byłem zadowolony.
martasad44 / 2014-10-22 13:26
Polecam firmę (pośrednika) Interimax. Najłatwiej aplikować przez stronę www.interimax.com (oferty pracy). Zgłoszenia można przesyłać z całej polski, choć pewnie najlepiej załatwiać wszystko w siedzibie firmy. Agencja pomaga organizować dojazd na miejsce - do pracodawcy - i zakwaterowanie

Pozdrawiam
alicja_45 / 37.248.254.* / 2014-10-18 21:18
Nie zawsze to muszą być agencje, na stronach też można znaleźć takie oferty. Trzeba się tylko dobrze zorientować jaka firma to oferuje i jakie ma opinie. Mój brat szukał właśnie w taki sposób i trafił na ofertę na stronie pracastala.pl i udało mi się załapać w Niemczech na fuche.
bigeska / 46.229.149.* / 2014-10-05 17:58
najlepiej zacząć ze sprawdzoną agencją - dla opekunek w Niemczech np. polecam Ideal Pflege.
MAGDA.ZAWADA / 83.20.80.* / 2014-04-29 22:53
Ja osobiście znalazłam pracę w Angli przez Internet. Dzięki stronce http://www.polorama.com/. Myślę, że na takich portalach warto szukać - wtedy mamy pewność, że legalne żródło. Sama POLORAMA to także mnóstwo informacji na temat życia w Angli.
OlaT / 89.66.180.* / 2015-12-08 18:57
fajnym miejscem na szukanie pracy jest http://248.cz. Praca bez pośredników.

Najnowsze wpisy