Forum Forum prawnePracy

jak zwolnić się z pracy

jak zwolnić się z pracy

molgga678 / 2011-10-21 11:47
Pracuję w bardzo niezdrowym środowisku i nie mam tu na myśli szkodliwych warunków pracy, rywalizacja w firmie jest tak niezdrowa, że chcę się stąd jak najszybciej ewakuować, do tego trzeba doliczyć te wszystkie obowiązkowe wyjazdy służbowe, które po prostu w moim przypadku w grę nie wchodzą, powiedzcie mi jak można zwolnić się z pracy, jakie formalności należy załatwić? chodzi o umowę na czas określony.
Wyświetlaj:
lachon8382 / 2011-10-21 11:51 / Bywalec forum
obowiazuje pewnie czas wypowiedzenia, zloz je na pismie u pracodawcy
szklarek / 2011-10-21 11:56
1. Wypowiedzenie jest możliwe TYLKO jeśli umowa je przewiduje, a kodeksowo może tak być w przypadku umowy dłuższej niż 6 miesięcy i wynosić 2 tygodnie.
2. Porozumienie stron- po prostu oferta rozwiązania umowy o pracę w dowolnym terminie- wymaga zgody pracodawcy.

Jeśli nie 1 lub 2- pozostaje dopracować do końca umowy.
Rozwiązanie bez wypowiedzenia raczej nie wchodzi w grę, bo wymaga sytaucji rażącego naruszania obowiązków przez pracodawcę, ewidentnego mobbingu, dyskryminacji itp.
molgga678 / 2011-10-21 12:40
a czy w czasie wypowiedzenia można wykorzystać zaległe urlopy?
szklarek / 2011-10-21 19:29
Tylko jeśli pracodawca go udzieli, bo wtedy on decyduje- art.167'1 KP. Nie udzieli- wypłaci ekwiwalent.
Oczywiście nadal można skorzystać z trybu "na żądanie" z art.167'2 KP
Lub gdy wypowiedzenie przypadło akurat na czas już dawno ustalonego urlopu w planie urlopów.

Kodeks:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-siodmy-urlopy-pracownicze/rozdzial-i-urlopy-wypoczynkowe

Najnowsze wpisy