Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Jaką formę marketingu wybrać?

Jaką formę marketingu wybrać?

zirgas2 / 83.23.128.* / 2009-08-14 16:36
Witam was serdecznie.
Prowadzę w Poznaniu firmę zajmującą się sprzedażą artykułów spożywczych oraz chemii gospodarstwa domowego z bezpłatną dostawą do domu i biura.
Od pewnego czasu próbuję rozreklamować swoją firmę - działa reklama w google, w najbliższej okolicy gdzie działam kolportowałem ulotki, jest również spora reklama wizualna,
mimo tego nie przyniosły te działania większego skutku...
Proszę o pomoc - jaką formę reklamy wybrać by zwiększyć sprzedaż? myślę nad reklamą w radiu Eska jednak jej koszt jest trochę wysoki jak na dochody osiągane z sklepu - starczy na ZUS, bierzące rachunki i zostaje minimalna górka...
Co prawda mam do rozdysponowania kwotę 15 000 zł. jednak gdy reklama nie przyniesie efektu będę musiał zamknąć działalność :/
Dlatego szukam jak najtańszej formy reklamy/zdobycia klientów.
Ceny w moim sklepie są z reguły niższe niż w standardowym sklepie spożywczym, perzy czym dowożę zamówienie do domu klienta gratis.
Sklep działa pod domeną www.nowoczesnezakupy.pl
Proszę o radę
Zirgas@wp.pl
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Aleksandrawmi / 188.146.100.* / 2021-03-19 14:46
Jeżeli chodzi najtańszą formę marketingu, to polecam marketing internetowy w mediach społecznościowych. Dobrze zaplanowane kampanie na Facebooku czy Instagramie mogą przynieść na prawdę świetne efekty przy wydatkach rzędu 20-50zł dziennie. Oprócz tego dobrą formą marketingu dla Ciebie byłby marketing szeptany. Forma rekomendacyjna ma na prawdę dużą siłę działania, jednak w tym przypadku trzeba czekać na efekty od 1-3 miesięcy. Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć więcej zapraszam do kontaktu przez email i odwiedzenia strony https://wemakeit.pl/ :)
Radek Kidawek / 77.254.36.* / 2020-11-24 10:49
Ja też zamówiłem ulotki http://noove.pl/druk-i-projektowanie-ulotek/ nie droga sprawa a skuteczna.
Kubas1977 / 2014-10-20 17:47
www plus fp na facebooku. Podstawa obecnie moim zdaniem. Do tego jakieś ulotki, zależnie od branży.
Paulina Polok / 2014-10-20 17:16
Polecam reklamę w Internecie. Osobiście zajmuję się pozycjonowaniem. Przynosi ono długofalowe efekty, a nie trzeba wydawać na nie kilkudziesięciu tysięcy tak jak za reklamę w radiu, telewizji czy bilbord, a odbiorców jest naprawdę wiele, konkretnie osoby, które są zainteresowane produktami lub usługami o danej tematyce. A jak wiadomo w dzisiejszych czasach każdy szuka informacji za pomocą Internetu. Na darbs.pl można poczytać więcej. Zapraszam
zielony_kot / 31.187.12.* / 2012-06-02 18:22
no tak form marketingu jest dużo, a dobór odpowiedniej formy promocji zależy od tego, jaką formę działalności prowadzimy. Duże korzyści marketingowe daje zarówno marketing szeptany, jak i profil na facebooku. Można w ten sposób dotrzeć do szerokiej grupy osób. Tyle tylko, że jeśli już zdecydujemy się na taką formę działalności warto pomyśleć o zatrudnieniu specjalistów, jak np. firmę Advanced Art, żeby mieć pewność, że działania promocyjne przyniosą oczekiwane skutki.
Tymek502 / 31.175.0.* / 2014-10-15 13:12
www.bigsell.pl profesjonalną ;-) kamapnia ulotek od projektu do doręczenia dla branży usługowej i handlu
minus_vat / 188.146.64.* / 2009-10-20 20:54
Jak pisała (?) syska, najtańszą i skuteczną metodą jest reklama w sieci. Reklama w Google nie da super efektów, jeśli nie będzie odpowiednio zaplanowana - na właściwe słowa kluczowe, budżet, treść linków itd. W Twoim przypadku dochodzi jeszcze lokalizacja. Warto też wykorzystać darmowe serwisy ogłoszeniowe np. Szerlok.pl, często sa podzielone na miasta i możesz dotrzeć do konkretnej lokalizacji. Spróbuj też "zwiedzić" większe biurowce w Poznaniu, tam jest dużo potencjalnych klientów. Może dodatkowo reklama w serwisach odwiedzanych przez właścicieli firm?
maredith / 2009-10-25 23:35
minus_vat słusznie pisze o tym, by przejść się po prostu po biurowcach roznieść swoje ulotki i w taki właśnie sposób powiadomić potencjalnych klientów o swoim istnieniu. Jeśli nie chcesz tego robić osobiście to możesz kogoś zatrudnić. Do ulotki w formie zachęty możesz dodać też jakiś bonus w postaci jakiegoś produktu czy coś w tym stylu.
Marketing bezpośredni zawsze działa, a działa jeszcze skuteczniej jeśli oferowane produkty są wysokiej jakości i mają konkurencyjne ceny, a w twoim przypadku chyba tak jest, więc najważniejsze żebyś to wykorzystał.
Powodzenia.
figa1989 / 83.8.128.* / 2009-10-05 23:00
Już się nieźle zareklamowałeś :)
anna 01 / 91.94.12.* / 2009-10-05 13:41
Nie chodzi tylko o forme marketingu (tego akurat dotyczy Twoje pytanie)
ale rowniez o tresc reklamy, o to co chcesz przekazac, w jaki sposob i do jakich klientow kierujesz oferte. Pamietaj reklama to forma komunikatu... mozesz krzyczec z radia i telewizji a i tak nie zawsze jestes zrozumiany.
Mozesz zaplacic za reklame w radiu spora sume a i tak nie jest powiedziane ze zwroci sę wydatek.
Na poczatku poszukalabym specjalistow od marketingu ktorzy podpowiedza Ci co i jak mozesz zrobic.
mystery / 89.76.127.* / 2009-10-02 15:46
Hmm... o marketingu wiele już pisano. Polecam portal http://www.polskiebiznesy.pl/, tam znajdziesz na forum przydatne info, a jak zapytasz o pomoc, to na pewno ktoś Ci pomoże :)
syska / 2009-10-16 17:42
Rodzajów reklamy jest mnóstwo,przy czym nie jest ona tania, dlatego nie dziwię się, że nie wiesz na co sie zdecydować. Jeśli chodzi o tanią reklamę jak na początek to poleciłabym Ci ogłoszenie się na firmy.net. To firma promująca firmy w sieci, na początek daje możliwości bezpłatnej strony Twojej firmy z podstawowymi informacjami, wg mnie lepiej tam być, niż nie być:) Tutaj masz link do ich oferty http://www.firmy.net/dodaj-firme.html . Sam fakt, że masz stronę internetową jest już dużym plusem, wg mnie powinieneś pomyśleć nad promocją w internecie - jest najtańsza i skuteczna

Najnowsze wpisy