Forum Forum emerytalneInne

Jakie IKE wybrać?

Jakie IKE wybrać?

jakubkrol / 2015-01-04 14:23
Hej,

chcę założyć IKE. Mam 23 lata, co miesiąc chcę odkładać powiedzmy 300 zł na konto IKE. Podoba mi się motywowanie, że wypłaty po emeryturze, dziedziczenie przez Rodzinę oraz ominięcie Belki. To na czym mi zależy oprócz "dodatkowej" emerytury to możliwość wypłacenia w razie czego (nie zamierzam wypłacać w ogóle przed emeryturą, ale w razie czego żebym mógł, nawet jeżeli to będzie oznaczało zapłacenie Belki), plusem jest przejrzystość (on-line?).

Póki co na celownik idzie:
- IKE z BPH (prywatnaemerytura pl), bo jako jedyni przejrzyście pokazują jakiś symulator ile dostanę na emeryturze, ale nie mam porównania więc nie wiem czy to dobrze + mogę wybrać dynamiczny rodzaj inwestowania, który z automatu ma coraz mniejsze ryzyko wraz jak postępuję w latach, co bardzo mi się podoba;
- IKE z Arki ( arka.pl/produkty/ike-indywidualne-konto-emerytalne/szczegoly/szczegoly.html ) - czytałem na forum, że zazwyczaj są w czołówce, dlatego. Tutaj brakuje mi więcej informacji;
- IDE z SK Banku ( http://skbank.pl/pl/oferty/dla_ciebie/rachunki_oszczednosciowe/ike-270.html ) - podobno jedna z najwyższych stawek w Polsce (było 7,5%, teraz 6%); minut to podobno że procent się może zmienić ot tak, no i że jest tylko w kilku miastach w Polsce (na szczęście także tam gdzie pracuję).
A może coś innego?

Proszę o merytoryczne podpowiedzi :)
Pozdrawiam,
J.K.
wiwan / 2015-01-05 10:56
Proponowałbym przyjrzeć się temu, jak podmioty prowadzące IKE radziły sobie i radzą w przypadku OFE i FIO. Tj. zwróciłbym uwagę, na te, które dość wszechstronnie ogarniają podobne produkty nawet mimo kryzysu i drastycznych zmian w zakresie emerytur kapitałowych.

Najnowsze wpisy