Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jakie konto maklerskie?

Jakie konto maklerskie?

MichalC / 83.24.58.* / 2011-01-07 12:20
Witam,

chcę rozpocząć grę na giełdzie. Jestem po wielu bojach z książkami, tematami na tym i innych forach, a przede wszystkim mam już upatrzoną i przeanalizowaną spółkę, w którą chciałbym zainwestować.

Mam tylko jedno pytanie: gdzie warto założyć konto maklerskie?
Nie pytam o prowizje i inne opłaty, chodzi mi raczej o wygodę użytkowania, prędkość wykonywania zleceń itd.
Wyświetlaj:
robertkajzer / 2011-01-17 20:56 / Bywalec forum
Ze swojej strony moge polecic dom maklerski Banku Ochrony Środowiska.


---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować na giełdzie?

http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne

---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
amelian / 2011-01-07 14:31 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Michał :)))

Takich pytań było już tutaj sporo, sugeruję rozwinąć wątek "pierwsze kroki" i tam poszukac odpowiedzi ;)

Powodzenia
MichalC / 83.24.58.* / 2011-01-07 15:11
Właśnie przeorałem xx tematów i w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie :).

Może podkreślę, że biorę pod uwagę WBK, mBank, może Millenium (mam tam zwykłe konto)? Czytałem też, że ING ma całkiem sensowną ofertę. Zależy mi głównie na dużych możliwościach i stosunkowo łatwej obsłudze. Chciałbym również mieć dostęp do notowań w czasie rzeczywistym, a najlepiej by było, gdyby to wszystko w jednym miejscu stało ;)
fazik / 2011-01-07 15:34 / "Gpw-racer"
Jak amelian był uprzejmy zaznaczyć, temat wałkowany wielokrotnie i za każdym razem wniosek jest jeden:

Nikt za ciebie decyzji nie podejmie. Sam musisz "wybalansować" jakie możliwości są Ci potrzebne i jakiej obsługi oczekujesz. Skoro cena nie gra roli to zadanie się upraszcza.

Wszystkie DM mają notowania w czasie rzeczywistym (nie znam takich, które tego nie mają). Skoro chcesz inwestować w konkretną spółkę to po co Ci "duże możliwości" ? I co przez to rozumiesz?

Inwestowanie to umiejętność podejmowania decyzji. Zaciąłeś się na wyborze DM? To co będzie dalej?
amelian / 2011-01-07 16:19 / portfel / Tysiączniczka na forum
Faziku, może nie tak ostro....;)

No ja jak wielokrotnie już polecałam na forum to i podtrzymuję DI BRE :))) bo jest niezawodne...o całej reszcie którą wymieniasz Michale słyszałam nieciekawe rzeczy ale nie potwierdzę bo nie używałam. Poza tym, że wiem z autopsji o BZW BK ze obsługa kiepska ale może to tylko u mnie w mieście...

daj znać co wybrałeś
fazik / 2011-01-07 17:24 / "Gpw-racer"
Oj przepraszam, nie chciałem być źle odebrany.

Troszkę mnie już irytują ciągłe pytania o dokładnie te same sprawy, te same tematy.

Szkoda że forum z miejsca na wymianę doświadczeń zrobiło się prawie portalem społecznościowym gdzie co 10 minut ktoś pyta co kupić, kiedy i po co.

I przepraszam za pomyłkę płci ;)
amelian / 2011-01-07 19:59 / portfel / Tysiączniczka na forum
Przeprosiny przyjęte :)))

Troszkę mnie już irytują ciągłe pytania o dokładnie te same sprawy, te same
tematy.

troszkę tak...ale z drugiej strony po to ta rubryka, natomiast fakt, jak ja zaczynałam to wyczytałam chyba wszystko co tu napisane ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
MichalC / 178.42.90.* / 2011-01-07 21:36
Już się zdecydowałem, na bossa. Swoją drogą - przekopałem się przez 8 stron i nie znalazłem tutaj żadnego tematu, który w sensowny sposób poruszałby dany problem :)

W każdym razie, dzięki za odpowiedzi, również te ostre - zmotywowały mnie do szybkiego działania ;)
ad... / 62.21.32.* / 2011-01-07 22:00
Jesli wspominasz o DM boś bossa to nie polecam. Byc moze cos sie mnienilo ale jak kiedys wybieralem to ogladalem ich interface... totalna porazka.
fazik / 2011-01-07 22:48 / "Gpw-racer"
a może coś więcej niż "totalna porażka" ?

używałem Emaklera - dla zakupu akcji, zwłaszcza longterm - platforma idealna, darmowa, bez zbędnych aplikacji (poza java).
BOŚ - ze względu na dostęp do FW20 - mBank tego nie miał...
zabrakło mi możliwości programowania i automatyzacji w szerokim zakresie więc przeszedłem do XTB i na forex

W ten sposób może naświetlę choć minimalnie co który DM oferował.
fazik / 2011-01-07 22:49 / "Gpw-racer"
PS.

Nie ważne jakiego narzędzia używasz - używaj głowy i na tym się opieraj
ad... / 62.21.32.* / 2011-01-08 00:04
Fazik, wiekszosc kont jest darmowa, oplaty sa tylko w zaleznosci od ilosci ofert po K i S a i te z czasem odchodza w niepamiec jesli masz obroty na rachunku. Konto musi miec dostep do wszystkich podstawowwych produktow: akcje, kontrakty, obligacje, powoli standardem zrobi sie tez i forex. Warto poogladac przez podpisaniem umowy jak wyglada platforma, do kazdej idzie sie przyzwyczaic ale sa bardziej lub mniej intuicyjne, czasemi liczy sie szybkosc skladania zlecen i ich modyfikacji.
fazik / 2011-01-08 15:41 / "Gpw-racer"
I właśnie o tym piszę
mBank - proste ale wyłącznie do akcji
BOŚ - ma i kontrakty i waluty ale nie ma forex

Każdy ma własne przyzwyczajenia co do używania interfejsu więc nie ma "najlepszego".

Więc każdy powinien sobie SAM dobrać według własnych potrzeb i rozmiaru.
Ciułacz / 2011-01-08 01:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To jeszcze ja dodam że dobrze by było dla Ciebie jak byś miał to w ramach IKE.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy