Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Kto jest doradcą gospodarczym prezydenta?

Jakimczyk: Kto jest doradcą gospodarczym prezydenta?

Wyświetlaj:
Jurgi / 83.13.137.* / 2006-10-13 23:44
Jest trzecia możliwość:
c) prezydent Kaczyński nie uznaje tego zagadnienia za istotne.
DA-old / 195.225.71.* / 2006-10-13 17:14
Panie Jakimczyk. Z całym szacunkiem, ale po takim wstępie:.."Skądinąd wiadomo jednak, że nawet Aleksander Kwaśniewski posiadający niemałe doświadczenie w biznesie (np. jako współzałożyciel Banku Inicjatyw Gospodarczych, czyli dzisiejszego Millennium).." jest oczywiste, że to co pojawi się dalej może być jedynie absurdem i cynizmem pismaka. Brrr...
Autor / 85.219.240.* / 2006-10-14 19:21
Co jest absurdem i cynizmem? Przypominanie, że Aleksander Kwaśniewski współzakładał bank, w którym na doszło do klasycznego uwłaszczenia się postkomunistycznej nomeklatury na państwowym majątku?
A może to, że wykorzystano do tego bezprawnie pieniądze FOZZ? Nie umiem Pana niestety zrozumieć. Wydaje mi się, że brakuje Panu elementarnej wiedzy o narodzinach kapitalizmu w Polsce po Okrągłym Stole.
aam / 83.15.97.* / 2006-10-12 21:30
i nie znosi przymiotników, choćby socjalistyczna. A protoplaści A. Kwaśniewskiego i on sam życie by oddali za ekonomię socjalistyczną przed 1989 rokiem. Sam guru Balcerowicz wykładał na WUML-u wyższość ekonomii socjalistycznej nad ekonomią. Lewacka ekonomia polega na tym, że dług wewnętrzny i nie tylko będą spłacać następne pokolenia. Czas drukowania pieniędzy bez pokrycia skończył się wraz z upadkiem komunistycznego horroru. Natomiast jak ktoś chce rozdawać pieniądze ludziom nie za pracę tylko dlatego, że też mają żołądek i z reguły szerokie gardło to to jest właśnie ekonomia socjalistyczna. Czym się ta ekonomia kończy, nie trzeba nikomu tłumaczyć.
krzyhoo / 83.26.237.* / 2006-10-12 18:31
Pan Prezydent woli mieć w swoim otoczeniu ludzi o wyraźnie niższym poziomie intelektu niż on sam i Jego Brat. Również pod względem urody wymagania są bardzo wysokie, ale nie ustalono jeszcze wzorca - Gilowska, Gosiewski czy Maciarewicz, a może jednak Rokita. Póki co, sprawa nie jest pilna, bo i w rządzie nikt się gospodarką specjalnie nie przejmuje, a jak ktoś podskakuje, to się ją dymisjonuje, nawet na czas określony. I tu jest pełna odpowiedź na pytanie pana Jakimczyka - Pan Prezydent powołał i odwołał chyba 4-5(?) ministrów finansów w ciągu 12 miesięcy, co dowodzi, że jednak bliska mu sercu kondycja polskiego pieniądza
lechwoju / 2006-10-12 23:44 / Bywalec forum
Ma Pan panie Krzychu wysokie wymagania fizjonomiczne
jezeli chodzi o polityków-czy to majabyć nordyccy blondyni?
A tak swoją drogą -to jaki to ma zwiazek z dobrze rozwijajaca
sie polska gospodarka?
lechwoju / 2006-10-12 16:47 / Bywalec forum
Znane oficjalnie dzialania w sferze gospodarczej P.Kwaśniewskiego dotyczą głównie próby upchnięcia Rosjanom (przy pomocy Doradcow) polskiego przemysłu
paliwowego, nie wiem czy to są akurat najlepsze rekomendacje dla nowego Prezydenta Rzeczpospolitej.
Ja mam raczej nadzieję , jak dotąd spelnioną, iż Pan Kaczyński nieco inaczej widzi problemy polskiej gospodarki. Na razie rozwija się niezle, wzrastają inwestycje zagraniczne i to w sferze wysoko przetworzonego
przemyslu , mam wrazenie żeto komuś wadzi, ze ktoś śni
o czasach gdy komuś coś można było po cichu upchnąć.
Najbardziej niezadowoleni oczywiscie sa niedoszli beneficjenci układu paliwowego Kwasniewskiego -nieprawdaż?
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-12 18:20
Fakt, że polityk, menadżer czy gosposia nie kradną nie znaczy, ze są dobrym politykiem, menadżerem czy gosposią. Czytam forum od jakiegoś czasu i nie widzę, aby ktokolwiek pisał o tym, że bracia K. kradną. Wszyscy za to piszą, że oni nic nie umieją i wszystko partolą.
Przypomnij sobie 7 lat tłustych i 7 lat chudych. Nawet faraon wiedział o co chodzi, a oni nie wiedzą.
lechwoju / 2006-10-12 23:39 / Bywalec forum
Co takiego w gospodarce spartolili? Proszę podać
jakieś wskażniki gospodarcze, makroekonomiczne-
co zlego sie dzieje z gospodarką? Nie wystarczy pluć,
by tak naprawde być kimś.
maa / 2006-10-12 21:27 / Tysiącznik na forum
Skąd Pana wie, że nie kradną? Z łapówkami dla ministra w rządzie Olszewskiego sam sie spotkałem, a minister ten jest do dzisiaj prominientnym pisiorem. Czy on i inni zmienili się?
Powtarzam zawsze, poczekajmy, aż Ziobro odejdzie z opiniami, czy PiS kradnie ...
Poza tym czym, jeśli nie kradzieżą jest pisowski nepotyzm w dobrze znany stylu PZPR? Sutą pensję dostają wierni Partii idioci. Co gorsze, ta pensja to nic, w porównaniu do szkód, które swoją głupotą powodują.
lechwoju / 2006-10-12 23:41 / Bywalec forum
Jeżeli nie zglosil Pan faktu korupcji , ktorej byl Pan podobno
świadkiem, do prokuratury to jest Pan współwinny temu
przestępstwu-nieprawdaż, a może Pan tylko tak plecie?
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-10-12 15:56
Prezydent stosuje technologie gospodarcza AWS znana jako TKM.
Z całego kraju napływają porażajace wiesci o "kompetencjach" kadr PIS-iora.
To jest reaktywacja TKM - Teraz Ku..a My.
W zarzadzie portu szczecin - swinoujscie PIS-ior umiescił kierownika parkingu (sic !) oraz byłego AWS-owskiego wojewode Lisewskiego.
Załoga sie wsciekła i strajkuje.
Kryminalista Lisewski był nieudolny.
Lisewski ma sporo spraw w prokuraturze w zwiazku z powiązanaimi z oskarżonym Grohulskim - szefem polskiej mafii paliwowej. Lisewski miedzy innymi tanio "sprywatyzował " mafii majatek miasta - są to potezne zarzuty. Jest juz oskarżonym w sądzie.
Ciekawe czy teraz prokuratura bedzie musiała zawiescic sprawy przeciwko Lisewskiemu a pozniej je umożyć - na to wyglada.
Ale to w niczym nie przeszkadza PiSiorowym rewolucjonistom moralnym.
Ministrowi Ziobro (ps Zero) który po wczorajszym orzeczeniu Trybunału moze wpasc w depresje. Polecam PROZAC. Jest tez polecany socjopatom.
Zero musi wycofac list gonczy za bezdomnym co to obraził kartoflany majestat. Najbardziej prestizowa sprawa Prokuratury upadła.
W Trybunale oczywiscie działa UKŁAD.
Ciekawe czy w szpitalach psychiatrycznych też działa UKŁAD.
aam / 83.15.97.* / 2006-10-12 21:08
Julia 1 to stary SBek, który ze stalinowca dąży świńskim truchtem robić za kapitalistę. Jedyna lektura tego pana to Urbanowe NIE.
JanKS / 2006-10-25 10:49 / Bywalec forum
Mnie się ostatnie posty Julia1 podobają (bardzo), ale są w tak skrajnym kontraście do poprzednich, że albo to nie ta sama osoba, albo naprawdę "przejrzała na oczy" - co dowodzi uczciwości (przede wszystkim wobec siebie) i (co jest co najmniej równie ważne) myślenia. Jedno i drugie gorąco polecam wszystkim, którzy potrafią myśleć - choć trochę.
kaśka / 80.54.5.* / 2006-10-12 16:52
Pani Julia 1 od dzisiaj jest moją idolką. Pozdrawiam gorąco.
TW / 83.31.40.* / 2006-10-12 15:16
Pan Kaczyński nie może mieć doradcy-ekonomisty, bo jego porady storpedowałyby "jedynie słuszną" wizję gospodarczą naszego wodza!
Okazać by się mogło np. że Bank Centralny powinien być niezależny...albo, co gorzej, że Balcerowicz może zostac!
Moccccchereczek / 83.23.234.* / 2006-10-13 00:03
Balcerowicz oczywiście powinien zostać dozywotnio! I to w parze z uplutym Michonikiewiczem i zasłużonym dla "systemu" Rock-kitą i jednym z niechlubnie działajacym
pałkownikiem Lesssssiakowiczem a na okrasę niech sobie wezmą Lecha albo byłego załozyciela PO, który był tylko szp. gosp.
Jedno jest pewne.
Jak sie nie uda p o z a m i a t a ć we wszystkich zakątkach kantyny pozostawionej po NIEDZWIEDZIU to żaden doradca nawet gdyby jego nazwisko pochodziło od ORŁA nie podpowie Panu Prezydentowi własciwej drogi w gospodarce dla Polski.
No i LISy i inne aj waj waje wrócą do 1-dynki a moze nawet pójdą na prezydenta.
A tak na marginesie jako, ze jesteśmy podobno w MONEY
to podkreślę, ze gospodarka dawno tak sie dobrze nioe miała.
Gdyby jeszcze lepiej SLD podpisało umowy np.: o budowę autostrad to mielibyśmy ich więcej za te same pieniądze no i posiadałyby infrastrukturę pozwalajacą włączać się do ruchu z miejscowosci przez, które przechodzą autostrady.
No ale Pana z Poznania i żelazoeksportu nie byłby to kokosowy interes!
A na koniec pewna prawidłowosć:
Gospodarka najlepiej sie ma gdy się nie dotykają do niej ani Prezydenci ani inni politycy! To by było na tyle pseudoznawcy ekonomii politycznej.
Lepiej by było gdybyście zajęli się np. historią powstawania i przekształcania niektórych, wspomnianych tu banków i ich ojców chrzestnych.
AO / 83.24.222.* / 2006-10-12 14:17
Panie Jarku, nie ukrywam, że pierwszy raz od bardzo dawna z przyjemnościa przeczytałem Pana artykuł. Niestety, ostatnimi czasy miałem poważne wątpliwości, czy Pana artykuły nie są inspirowane przez osoby trzecie, ten wydaje mi się autentyczny i wynikający z głębokiej troski w słusznej sprawie. Pan prof. Hockuba, jeśli był rzeczywiści rozważany, to w pełni zasługuje na to stanowisko, rzeczywiście doskonały znawca ekonomii i polskiej gospodarki, na dodatek żaden doktryner ale potrafiący docenić pożytki wynikające z np. niezależności banku centralnego. Natomiast martwi mnie powód dlaczego przepadł - jeśli rzeczywiście z zajmowania jakiejkolwiek funkcji w IV RP trzeba wykluczyć wszystkie osoby, które za czasów rządu SLD były choćby w radzie nadzorczej, czy też jakieś stowarzyszenie rekomendowało na stanowisko doradcy głowy państwa, czy do RPP, to rzeczywiście wybór pozostaje niewielki i mamy wtedy np. takich 25 letnich Ministrów, którzy nie dość, że nic nie wiedzą, to jeszcz im nos trzeba wycierać!
lechwoju / 2006-10-12 13:09 / Bywalec forum
Proszę o pokazanie przykładow tego dramatycznego stanu
polskiej gospodarki generowanego przez brak oficjalnego
doradcy prezydenta...? Natomiast opinia iż o nielegalnych
decyzjach w kanc.prezydenta narazie nic nie wiadomo jest
co najminej niesmaczna i typowa dla pewnego typu dziennikarstwa (nieeleganckiego co najmniej) Na razie nic nie wiadomo rownież o kradzieży samochodu przez np.Tuska..prawda? Mniej tuszu a więcej słow odpowiedzialnych prosze, proszę bardzo, bo już naprawdę
przestaję czytać jakiekolwiek felietony, i to tyle.
Autor / 85.219.240.* / 2006-10-12 16:28
Przepraszam, ale gdzie w felietonie jest mowa o dramatycznym stanie gospodarki "generowanym przez brak oficjalnego doradcy prezydenta"? Mowa jest natomiast o pewnej dziwnej sytuacji, która potencjalnie, powtarzam, potencjalnie, może być źródłem kłopotliwych pytań i dociekań, gdyby któraś z ważnych decyzji personalnych prezydenta w tej sferze okazała się nietrafiona. O żadnych nielegalnych decyzjach obecnej głowy państwa nic nie napisałem, więc polemizuje Pan z fantomem, nie ze mną. Pozdrawiam.
lechwoju / 2006-10-12 16:36 / Bywalec forum
Zawarł Pan tę opinię "na razie nie wiadomo" w osobnym
akapicie , widać to powyżej, czy nie?
Autor / 85.219.240.* / 2006-10-12 17:41
"A patrząc - widzą wszystko oddzielnie
Że dom... że Stasiek... że koń... że drzewo... ", Julian Tuwim, "Straszni mieszczanie".
Akapit, który tak Pana zeźlił w zestawieniu z wcześniejszym informuje jedynie, że takich zarzutów sformułować na razie pod adresem obecnej ekipy nie można. O i tyle. Reszta to Pańskie interpretacje i nadwrażliwość. Ale jeśli myśli Pan, że o kimś z polityków napiszę panegiryk, to odpowiem tylko, que c'est ne pas mon metier. Moja chata z kraja.
Autor / 85.219.240.* / 2006-10-12 17:44
Może być też ce n'est pas ...
lechwoju / 2006-10-12 18:04 / Bywalec forum
Panegiryk był i owszem ale dla Kwaśniewskiego, to jego
dzialania stawial Pan jako pozytywny przyklad, prawda?
Autor / 85.219.240.* / 2006-10-12 18:11
Przepraszam, ale mój czas przeznaczony na bezowocny dialog z Panem dobiegł nieuchronnie końca. Zanim Pan coś napisze następnym razem, proszę sobie zrobić gruntowny research przez Internet. Dowiedziałby się Pan przynajmniej, co przez lata pisałem o Kwaśniewskim i że jego szef kancelarii Kalisz trzy razy składał na mnie i kolegę doniesienie do prokuratury. Ale Pan się pewnie wczoraj urodził. Żegnam więc już nieodwracalnie.
rybka / 2006-10-12 11:21 / Tysiącznik na forum
A po co mu doradca, skoro gospodarka go nie interesuje?
U nas robi się jak w Rosji po rewolucji: wytępić specjalistów, bo najlepszy fachowiec to towarzysz ideowiec!
papa / 217.115.66.* / 2006-10-12 10:57
Dziwię się Szanowny Panie Autorze, że takie pytanie pada. Dla mnie odpowiedź jest jasna, jak słońce (a nawet dwa słońca) miłościwie nam panujących: prezydentowi doradza brat ! a bratu... jego brat!
Ot taka wersja taniego państwa
Herennius / 2006-10-12 08:52
Prezydent nie ma ekonomicznego doradcy, bo wszyscy ekonomiści, którzy jako-tako znają się na rzeczy, są z układu. Trudno znaleźć znanego ekonomistę twierdzącego, że należy wyciągnąć i puścić w ruch maszynkę drukarską.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-12 08:19
W gospodarce braciom K. wystarcza zdowy rozsądek. W finansach poczucie odpowiedzialności. A całość ogarniają umiejetnością odróżnienia złego od dobrego.
Pewnie dlatego otaczają się dziwaczną menażerią.
Sabre / 2006-10-12 08:02 / Tysiącznik na forum
U ojców założycieli IV RP gospodarka spada na dalszy plan. I może to lepiej. Wystarczająco mącą w innych … rejonach swoich zainteresowań.
Doradca prezydenta do spraw polityki zagranicznej pomylił Trójkąt Weimarski z Grupą Wyszehradzką (wyszedł z tego Trójkąt Wyszehradzki). O innych wpadkach szkoda mówić. Im mniej prezydent ma takich doradców, tym lepiej.
Zresztą chyba wszyscy wiemy że prezydent kieruje się „radami” swego większego brata.
szara mysz / 87.206.141.* / 2006-10-12 23:51
Byc moze dla Prezydenta to zle ze nie ma oficjalnego doradcy do spraw gospodarki ale czy to zle dla gospodarki?
Mam wrazenie, podobnie jak moj przedmowca, ze im mniej nasze elity rzadzace interesuja sie nasza gospodarka tym dla niej lepiej. A ze to moze byc klopotliwe dla Prezydenta w przyszlosci? No coz, to pewnie nie jedyny jego przyszly klopot: gdzie drwa rabia tam wiory leca.

Najnowsze wpisy