Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakubiak: W sprawie embarga nie będzie przełomu

Jakubiak: W sprawie embarga nie będzie przełomu

Wyświetlaj:
Tuskolamacz / 89.78.5.* / 2007-12-13 20:05
Odbyły się wybory, powołano nowy rząd, a mimo to poziom "debaty politycznej" na tematy ekonomiczne ciągle się nie zmienia. Politycy zwycięskiego ugrupowania zamiast wytłumaczyć się ze swoich wcześniejszych obietnic próbują udowodnić, że wcale nie obiecywali... tego, co obiecywali!
Krótko przed wyborami zwolennik wolnego rynku Donald Tusk w słynnej debacie telewizyjnej o jabłkach zarzucał poprzedniemu premierowi, że ten dopuścił do nadmiernego wzrostu ich ceny! Po wygranych przez PO wyborach ceny jabłek wzrosły jeszcze bardziej, ale Platforma nie zrezygnowała z głoszenia ekonomicznych absurdów. "Mętna woda" w dyskusjach o polskiej gospodarce jest, w znacznej części, zasługą szefa klubu parlamentarnego Platformy Zbigniewa Chlebowskiego.

To właśnie on jest autorem największego łamańca ekonomicznego ostatnich tygodni. Ekspert finansowy PO, zwolennik podatku dochodowego w wysokości 15 procent, w wypowiedziach dla mediów sprzeciwiał się proponowanemu przez poprzedni rząd wprowadzeniu dwustopniowej skali podatkowej na poziomie 18 i 32 proc., ponieważ... za lepsze rozwiązanie uznał trzystopniową skalę podatku dochodowego, na poziomie 19, 30 i 40 procent! Podobnie wygląda sprawa obiecywanego "obniżenia wydatków budżetowych", które - jak już wiadomo ze słów przedstawicieli rządu - ma zakończyć się... "niewielkim wzrostem" wydatków. Realizacja obietnic wyborczych Platformy Obywatelskiej coraz bardziej przypomina znane z dowcipów działania mające na celu uzdrowienie wątroby.
- Panie doktorze, boli mnie wątroba.
- A wódkę pan pije?
- Piję, ale to nic nie pomaga.
KAP / 2007-12-13 11:49 / Tysiącznik na forum
nie mozna bylo sie po prostu powolac na odnosna linie w "Tezach do wystąpień medialnych"? Po cholere klecic cale zdania?
Sabre / 2007-12-13 12:03 / Tysiącznik na forum
Trochę się pogubili. Gdy Niesiołowski (ich ulubieniec:) porównał politykę PiS do polityki Breżniewa, czyli jak pociąg stoi - zasłaniamy firanki i mówimy że jedzie, to było celne ale tylko połowiczne. Teraz pociąg jedzie, więc co robią? Twierdzą że stoi, tylko krajobraz się przesuwa (dzięki Kaczyńskim to sprawa Unii, więc i tak byłaby załatwiona). Albo jeszcze lepiej, że jazda tak naprawdę niczemu nie służy i jest nawet niebezpieczna (to tylko zagrywka Rosji).
Te ich tezy są po prostu rewelacyjne!
roback / 83.30.199.* / 2007-12-13 09:59
nowa pani Beger...bla bla bla i zna się na wszstkim pani pedagog specjalny
exxel / 85.255.177.* / 2007-12-13 11:22
Ma rację, przynalezność polityczna nie powinna blokować rozsądku, Rosja może zdjąc embargo tylko z miesa, nic natomiast nie mówi sie o zniesieniu embarga na inne produkty roślinne co dla Polski jest wazne.
Rozumiem ze jedni sa zwolennikami PiS-u inni PO a inni jeszcze innych stronnictw.
To normalne
Polska jest jedna i interes Polski powinien byc nadrzędny dla kazdej opcji która w danym momencie jest przy rządzeniu.
Nie słuzy polsce dobrze negowanie osiągnięc poprzedników.
Niestety polskie piekiełka sa niesmiertelne a to jest jedno z nich.
Z tego co obserwuje żadna ale to żadna opcja nie jest wolna od tej przywary, czyżby historia I Rzeczypospolitej nikogo niczego nie nauczyła?
ALII / 2007-12-13 09:44
Pani Jakubiak na wszystkim się zna? Na sporcie na mięsie wie jakie chęci ma nowy rząd.
Żałosne jest to "ujadanie" zanim ten rząd cokolwiek zrobi czy załatwi już jest krytykowany.
Gość / 83.13.156.* / 2007-12-13 10:28
A na PIS przez całe dwa lata to niby nikt nie "ujadal".
Bez odboiru / 83.22.193.* / 2007-12-13 09:39
Logika zaprezentowana przez panią minister jest porażająca ,że zacytuję ulubione określenie innego ministra.
PiS nie wywiązał się z obietnicy wybudowania 3 milionów mieszkań niemniej jednak ileś mieszkań w okresie jego rządów wybudowano. Według logiki p. Jakubiak nie należało jednak nic budować bo to co wybodowano stało się źródłem problemów ( ktoś mieszkanie dostał , inny nie). Należy więc zaprzestać robić cokolwiek gdyż to zawsze będzie stanowić źródło problemów.
Prawda jest jednak oczywistą oczywistością. PiS nie rozwiązał problemu embarga przez dwa lata zaś nowy rząd zrobił to od ręki. Należy więc zdyskredytować to osiągnięcie i tyle.
Floyd / 2007-12-13 10:49 / Tysiącznik na forum
Wmówili panu, że to nowy rząd załatwił?
Pawlak powiedział uczciwie, że to sukces UE ale dla rządzących bardzo wygodne jest stwierdzenie, że to ich sukces i to od ręki. Niech będzie i tak, życzę im jak najwięcej sukcesów i to bez ironii.
Bez odbioru / 83.22.193.* / 2007-12-13 11:22
Tak samo jak Panu wmówili że wysoki wzrost gospodarczy to zasługa poprzedniego rządu. Tymczasem pisowski rząd nie zrobił kompletnie nic w tym kierunku, ba przez zaniechanie niezbędnych reform ( brak naprawy finansów publicznych , zastopowanie prywatyzacji itp) zadziałał wręcz odwrotnie zaś sukces gospodarczy to zasługa wejścia do Unii , działań poprzednich rządów i tego że PiS nie majstrował zbyt wiele przy gospodarce.
Ja ,Panie Floyd, szybko się uczę. Pisowscy politycy powtarzali niejednokrotnie że to oni rządzą ( w owym czasie ) więe wszystkie sukcesy idą na ich konto ( oczywiście porażki czy niepowodzenia to była wina opozycyjnej PO). Dlatego bądźmy konsekwentni ;rządzi gabinet Tuska ,on załatwił problem którego PiS nie załatwił przez dwa lata więc wniosek jest prosty : Tusk jest premierem sprawniejszym niż Kaczyński. Tego nauczył mnie PiS i tego się trzymajmy. Pozdrawiam, BO.
Floyd / 2007-12-13 14:26 / Tysiącznik na forum
Na szczęście trzymam się zdrowego rozsądku i politycy żadnej partii nie są wstanie mi wmówić swych zasług tam gdzie ich nie mają.
Śmieszy mni też jak politycy partii A wmawiają ludziskom, że wszystko to co robi czy mówi partia B jest złe i na odwrót, bo niby taka jest to rola opozycji. Dla mnie to idiotyzm.
Czasami to wydaje mi się, że gdyby politycy jednej partii powiedzieli, że 2+2=4 to opzycja w zapędzie powiedziała by nie, jako, że jest to jej świętym obowiązkiem (tak mówią), niezależnie która to jest ta partia A, a która partia B.
A, przeciętni obywatele? W większości idą jak za panią matka, powtarzając słowa swych idoli.
exxel / 85.255.177.* / 2007-12-13 16:24
niestety musze się zgodzic z Floyd-em

moja konstatacja jest podobna

pozdrowienia
Sabre / 2007-12-13 08:47 / Tysiącznik na forum
Tak, będziemy mieć spory problem sprzedając mięso do Rosji ... . Zawsze tą panią uważałem za inteligentną, więc to pewnie tylko nowe partyjne głupoty, których działacze PiS uczą się na pamięć.
Jedyny sukces PiS w relacjach z Rosją, polegał na blokowaniu jej prób wstąpienia do OECD. Mimo iż nikt w PiS nie wiedział dokładnie, co to takiego te tajemnicze OECD, co mogłoby wyniknąć z tej akcesji, to jednak blokowali.
Tak więc, gdy pojawił się z Polski polityk względnie normalny, zamiast niedojdy wymachującej butelką z benzyną, to Putin pewnie tak się zdumiał, że w tym zdumieniu skończy z embargiem:) Chociaż pewnie Rosja nie kupi naszych zarażonych kurczaków, Kaczyńscy zbyt krótko rządzili, by zestawienie "przed" i "po" było aż tak drastyczne.
P.S.
Ciekawy tylko jestem, jak będzie z następnymi ewentualnymi sukcesami/cudami nowego rządu? Czy zostanie zachowany partyjny "schemat": nie załatwią - źle, załatwią - jeszcze gorzej?
dikens / 213.199.219.* / 2007-12-13 08:30
jakubiak widzę zna się na wszystki, i świetny doradca leszka, i na sporcie zna się, taraz na handlu zagranicznym, ciakawe na czym jeszcze. a jednak spełnia jarusiowe kryteria : bierna mierna ale wierna, wiec moze p. jakubiak tylko sciamnia?
jan_23 / 88.156.44.* / 2007-12-13 09:14
Ty to chyba masz za duzo wolnego czasu (młody emeryt), bo co artykuł to głupi komentarz. Oceniasz wszystkich ocensiebie b.... Miłełgo dnia i rece precz od klawiatury!!
MN3 / 80.51.231.* / 2007-12-13 07:05
Sprzątanie po PSi potrwa dłużej niż kilka tygodni, pani była minister. Rozczesanie waszego kołduna wymaga nie tylko cudu, ale i świętej cierpliwości.
Obserwator! / 89.76.187.* / 2007-12-13 21:43
Rozczesanie waszego kołduna wymaga nie tylko cudu, ale i świętej cierpliwości.
Drogi Przyjacielu MN3. Kołduny sie nie czesze tylko gotuje, gdyż jest to pieróg pochodzący z kraju Gedymina. Receptę na jego sporządzenie znajdziesz pod linkiem http://kuchnia.kisa.pl/ w menu pod tytułem "kuchnia litewska - kołduny w rosole". Jeśli zaś chodzi o tą odmianę klusek to też należy odróżnić "pieróg" od "Pieroga", gdyż ten ostatni to wieś w gminie Kotuń (pow. siedlecki). Jeśli zaś chodzi kołtun to według starej recepty wystarczy przez 1 kwartał zrezygnować z mycia głowy i do pielęgnacji włosów używać zamiast francuskich szamponów - baraniego łoju. Piszę o tym, gdyż nie tylko Ty ale i wiele Twoich przemiłych koleżanek i kolegów mięsza może nie tyle kulinaria z medycyną, ile doktrynerskie zacietrzewienie ze zdrowym rozsądkiem. Pozdrawiam i życzę smacznego. Jednocześnie ostrzegam: kołduny są znakomite ale ciężkostrawne.
sam34 / 80.51.243.* / 2007-12-13 10:01
Zgadzam sie całkowicie !!! A "ambaras" to dobre słowo na uczucie...jakiego doznaję widząc, lub słuchajac te pania !!

Najnowsze wpisy