Forum Forum podatkoweInne

Jazda dowolna na akcyzie

Jazda dowolna na akcyzie

Budżet 2004 - 2009 / .* / 2004-03-25 20:54
Komentarze do wiadomości: Jazda dowolna na akcyzie.
Wyświetlaj:
piwosz / .* / 2004-03-26 08:38
Bardzo podoba mi się: "Jeśli po po 1 maja 2004 roku branża piwowarska będzie przeżywała trudne chwile, to minister finansów spotka się z jej przedstawicielami w trybie pilnym". To potwierdza regułę: "Zarówno przed szkodą jak i po szkodzie Polak jednakowo głupi"Po prostu - rewelacja.
George / .* / 2004-03-26 05:55
Sam osobiście zamierzam zaopatrywać się w alkohol za granicą, na pohybel temu popieprzonemu krajowi. Ostatecznie 10 litrów alkoholi mocnych, 110 litrów piwa i ileś tam litrów wina w zupełności wystarczy mi na min pół roku. Jest więc sens skoczyć do Czechów lub Słowaków i załadować samochód po brzegi.
Budżet 2004 - 2009 / .* / 2004-03-25 20:54
Mr Minister robi w pory przed obniżką akcyzy. Rozumuje liniowo (po chłopsku - bez obrazy). Jeśli przyjmiemy, że rocznie sprzedaż wódki wynosi 450 mln półlitrówek i od każdej do budżetu wpada 8,80 zł to w sumie w ciągu roku wpada 3,96 mld zł. Po obniżeniu akcyzy z obecnego poziomu tj. 44 zł na 31 zł od litra, akcyza na półlitrówkę spadnie z 8,80 zł do 6,20 zł. Wynika z tego, że aby uzyskać taki sam wpływ z akcyzy trzeba by sprzedać 639 mln półlitrówek czyli o 189 mln sztuk więcej. To stanowi wzrost sprzedaży (aby tylko wyrównać wpływ akcyzy do budżetu) o 42%. Z drugiej strony jeśli sprzedaż spadnie to nie o 30%, a dopiero wtedy akcyza 8,80 zł i 6,20 zł jest neutralna dla budżetu. I właśnie tak sobie liczy MF. Uzasadnienie jest, a dlaczego to ja (Mr Minister myśli) mam przyłożyć łapę do uszczuplenia budżetu ? Teraz łatwo mówić (namawiać), ale jak się nie zwiększą wpływy akcyzowe to będą komentarze w stylu: Ha ha ha MF myślało że sprzedaż wzrośnie o 50% !!! I słówko "optymiści" będzie bardzo łagodne. Tego właśnie boi się Mr Minister. Z tego względu mówi że poczekamy, zobaczymy... Zaznaczam, że nie jest to mój osobisty pogląd. Przedstawiłem tylko według mojej oceny sposób "myślenia" MF. Moje zdanie jest ciąć jak najszybciej i w takiej ilości aby u nas handlarze się zaopatrywali i wozili do sąsiadów. ZALAĆ NASZĄ WÓDĄ EUROPĘ !!!
carolina / .* / 2004-03-26 14:29
Dokladnie. Pan minister pomija wieksze wplywy z podatkow jesli sprzedaz bedzie wieksza. Zaiste glupota naszych rzadzacych jest tragiczna. My mowimy, ze glupich nie sieja a we Wloszech mowia, ze matka idioty jest zawsze w ciazy. Nasi rzadzacy musza pochodzic z rekordowo wielodzietnych rodzin

Najnowsze wpisy