Forum Forum inwestycyjneFundusze

jednym slowem spadki

jednym slowem spadki

krzysiek29 / 2007-09-07 21:24
czyli teraz zacznie sie i nalezy bedzie inwestowac w funduszach obligacji i rynku pienieznego. dawno takich zlych informacji nie bylo nie tylko USA i Niemcy pokazali ostatnio zle dane. i nawet obnizka stop procentowych za bardzo nie pomoze.ale moze bedzie dobrze
Wyświetlaj:
TaS / 2007-09-10 23:14 / Tysiącznik na forum
hehe...

zawsze będzie albo czarno albo biało...

złe dane mogą mieć dwa skutki:
a) motywujący
b) demotywujący

punkt a jest dla instytucji i rządów... za rok w stanach wybory, w Niemczech realizują reformę finansów dążącą do zrównoważenia budżetu. Pieniądze użyte w interwencjach to nie dodrukowane banknoty tylko rezerwy na takie właśnie okazji... przy tak dużej presji jaką są szybko rozwiające się chiny, ceny surowców i idąca z a tym siła Rosji - władze krajów zachodnich muszą, albo choć powinny utrzymac swoje gospodarki w sile. Inaczej zachód ulegnie... ale to już byłaby katastrofa na miarę upadku Rzymu.
punkt b jest dla inwestorów - generalnie dane sugerują złą przyszłość, a na giełdach kupuje się głównie marzenia i plany... skoro plany w dół to i marzenia tam...

teraz już co po niektórzy wiedzą dlaczego mam na bardziej zrównoważonym portfelu 50% na lokacie... :D
Trade / 2007-09-09 02:42 / Bywalec forum
Co wy myślicie że rynek będzie rósł w takim tempie jak w ostatnich 4 tygodniach? (Sprinter też biegnie szybko ale tylko na krótki dystans). Nie jest to bessa jak wielu ludzi pisze po prostu rynek musi złapać oddechu. Dla ludzi którzy posługują się AT było to do przewidzenia zbyt szybki wzrost....
jan kowalski / 2007-09-10 08:22 / Tysiącznik na forum
dobre, ale czy AT jest w stanie przewidzieć wzrost bezrobocia w usa, kłopoty bankowe, wreszcie polityczne w Polsce?? Teraz, aby się dokładnie posypało bardzo niewiele potrzeba, wystarczy iskierka. Sądzę, i abym się mylił, że dochodzimy do momentu , w którym żadne AT, AF nie będą miały znaczenia. Nad emocjami trudno przecież zapanować.
krzysiek29 / 2007-09-09 14:55 / Uznany Gracz Giełdowy
normalna rzecz ze spadki sa normalnoscia
cortez / 2007-09-08 17:12 / Bywalec forum
Oto mój lekko żartobliwy komentarz, ale jaki wymowny;)

http://www.sieni.us/?id=17
krzysiek29 / 2007-09-08 21:51 / Uznany Gracz Giełdowy
cortez niezly odnosnik to myslisz ze bedzie az tak zle
cortez / 2007-09-09 22:19 / Bywalec forum
nie no aż tak źle to chyba nie będzie. To tylko taki żartobliwy komentarz. Ale pesymistyczna strona mojej natury podpowiada, żeby mieć się na baczności:)
krzysiek29 / 2007-09-09 22:37 / Uznany Gracz Giełdowy
ale przed nami ciekawe sesje myslicz ze fundusze alokacji wytrzymaja to czy lepiej przejsc na obligacje
LAKS / 83.29.107.* / 2007-09-09 23:42
Obligacje
radziej / 2007-09-07 21:32 / Bywalec forum
krzysiu nie badz takim pesymistą, najwyżej poleci do 3000 tysia i wroci... kiedys tam.
krzysiek29 / 2007-09-07 21:39 / Uznany Gracz Giełdowy
no napewno kiedys wroci ale coraz gorsze informacje serwuje nam rynek a te z rynku pracy to sliczne
radziej / 2007-09-07 21:41 / Bywalec forum
to prawda, analitykom analizy zwiędły po opublikowaniu wyników, uwiąd analityczny... ciężki przypadek.
krzysiek29 / 2007-09-07 21:44 / Uznany Gracz Giełdowy
a co myslisz jakie beda dane w piatek z usa tez takie piekne
radziej / 2007-09-07 21:50 / Bywalec forum
krzysiu, ja sie nie lubie wrozyc ze swieczek bo zadna wrozka ze mnie, nie wyglada to dobrze na dzien dzisiejszy, amerykanie leca prawie po dwa oczka, u nas blisko waznych oporow w usa podobnie, do piatku duzo czasu i wody uplynie, ale rozowo to nie wyglada, wystarczy dwa dni z luką gleboko w dol i juz bedzie slodko na poczatku tygodnia...
krzysiek29 / 2007-09-07 21:56 / Uznany Gracz Giełdowy
caly tydzien praktycznie nie ma za bardzo danych makro dopiero w czwartek bezrobocie w usa a w piatek sprzedaz detaliczna i inne indeksy
krzysiek29 / 2007-09-07 21:54 / Uznany Gracz Giełdowy
to teraz najlepiej inwestowac w fundusze obligacji.
radziej / 2007-09-07 21:58 / Bywalec forum
coś jest w tym, co prawisz Krzysiu. zapytaj o zdanie speców z tego forum:):):)
radziej / 2007-09-07 22:00 / Bywalec forum
spadam Krzysiu, dość lektury na dziś, amerykanie wyciągają się na koniec, ja ide wyciągnąć się na koi, narazka
krzysiek29 / 2007-09-07 21:59 / Uznany Gracz Giełdowy
sebastian zawsze ladnie to opisuje bo tas mnie troche denerwuje jego boskie podejscie ok trzymaj sie
radziej / 2007-09-07 22:01 / Bywalec forum
a co z Tasem nie tak? czego nie lubisz w jego podejsciu do sprawy?
krzysiek29 / 2007-09-07 22:02 / Uznany Gracz Giełdowy
jest ok tylko niekiedy ma takie ostre podejscie
radziej / 2007-09-07 22:05 / Bywalec forum
w czym Tasior jest taki ostry? myslisz ze ja tez mam "jakieś tam" podejście do tych spraw? rozpleć warkocz swych trosk Krzysiu:)
calineczka2007 / 83.21.92.* / 2007-09-11 21:30
nosimy z Krzysiem taki sam warkocz,,gdybyś tak miły Radzieju był mógł i szepnął słówko na temat obligacji,gdzie je właściwie zakupić mam,oszczędziłbyś mi długiego i męczącego szukania a i może ten warkocz by mnie tak do ziemi nie ciągnął :}
radziej / 2007-09-11 21:46 / Bywalec forum
ale jak się człowiek tak dobrze zmeczy i napracuje, tak do porzadku sie naszuka, to wtedy czuje ze trzyma warkocz w swych rekach i te wszystkie troski ma pod wlasna kontrola, zachecam do szukania rozwiazan na wlasna reke, nie chce nikomu w dredach namieszac. pozdrawiam
krzysiek29 / 2007-09-07 22:10 / Uznany Gracz Giełdowy
a jeszcze jedno pewnie widziales te nowe fundy uniona co o nich myslisz
krzysiek29 / 2007-09-07 22:08 / Uznany Gracz Giełdowy
co tam bede pisal pare razy mnie zjechal i tyle i nie odpowiada konkretnie tylko odsyla do wczesniejszych postow lub stwierdzenie ze juz nie moze czytac a co do funduszy akcji to ma podejscie super ale jak narazie to ma racje
radziej / 2007-09-07 22:14 / Bywalec forum
wiesz co Krzysiu, nie przejmuj się tym że od czasu do czasu Tasior Cie zjedzie, jak chcesz to mu się odwdzieczymy:):):). z tym odsyłaniem to przyznam Ci się szczerze że ma racje facet, wszyscy zadają podobne pytania i stawiają za własny priorytet podobne lub wręcz identyczne problemy, więc nie miej do niego o to pretensji, mozna by stworzyć szablon odpowiedzi i tylko prosić ludzi żeby klikali w odpowiedni dla siebie scenariusz. z innej strony forum jest nasze i każdy ma prawo stawiać pytania jakie uzna za sluszne do postawienia, prawda? z komentarzami jest tak samo. a co Ci się podoba w jego podejściu do funduszy i w czym dokladnie ma racje?
krzysiek29 / 2007-09-07 22:39 / Uznany Gracz Giełdowy
glownie ze ma podejscie zachowawcze i preferuje bezpieczny portfel
radziej / 2007-09-10 18:08 / Bywalec forum
no to bardzo się róznimy:)
TaS / 2007-09-11 23:45 / Tysiącznik na forum
ale tu o mnie plotkujecie...

zgodze sie z Krzysiem w jednej zasadniczej kwestii: nie odpowiadam konkretnie i robie to świadomie.

Dlaczego?
bo każdy powinien sam wysilić mózgownice... albo po prostu nie wiem :D

a co do moich przewidywań - nic w portfelu nie zmieniłem (planuje zmienic tylko konto oszczednosciowe na Polbank:D), wiec wciaz wierze w fundy akcji w długim terminie :D
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy