Forum Polityka, aktualnościPolityka

Jurek: Wyrzucanie z pracy agentów budzi wątpliwości

Jurek: Wyrzucanie z pracy agentów budzi wątpliwości

Wyświetlaj:
EcoHuman / 83.23.225.* / 2006-09-05 18:03
Moim zdaniem, częściowe otwarcie archiwów IPN będzie dawało możliwość, jakiegoś tam, szantażu przez osoby, które mają lub miałyby dostęp do tych "niejawnych" informacji. Dlatego też, lepiej udostępnić opinii publ. wszystkie dane bez wyjątku i kto tylko będzie chciał, mógłby w tym "bagnie" grzebać i budować sobie swój osobisty pogląd. Zwalnianie z pracy należałoby wtedy pozostawić w gestii pracodawców i decydentów (mogliby, ale nie musieli). Alternatywą powyższego jest kompletne zniszczenie archiwów i PEŁNA wymiana (powiedzmy w ciągu 3-5 lat) kadry państwowej i samorządowej na osoby urodzone po 1975 r.
Obawiam się, że na takie radykalne rozwiązania nie będzie stać nikogo, kto ma na to wpływ i dlatego afery "teczkowe" towarzyszyć nam będą jeszcze przez najbliższe 30-40 lat. Sprawiedliwym byłoby, gdyby Ci, których preferował poprzedni SYSTEM, w obecnym te PREFERENCJE utracili - do tej pory, niestety, i wręcz paradoksalnie Oni mają się lepiej, niż większość społeczeństwa.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-09-10 20:01
no widzisz, mimo, że czytam to po raz pierwszy, to tak jakbym skądś to znał ;-)
Pozdrawiam
pytajnik / 80.54.90.* / 2006-09-01 14:40
Chyba tylko takie motto przyświeca naszym rządzącym. Ich krótkowzroczność budzi grozę i woła o pomstę do nieba! Odnoszę wrażenie, że prawie cały nasz rząd po zakończeniu kadencji uda się na emigrację do "ciepłych mórz". Nikt ich nie rozliczy bo stan państwa będzie taki, że o własnych siłach długo się nie podniesie. Wstęp już jest widoczny tak w prowadzonej polityce międzynarodowej (której brak!) jak i polityce wewnętrznej kraju (której nawet brak podstaw spójności).Ciągłe afery, rozliczania wszystkiego i wszystkich powodują skłócenie społeczeństwa i doprowadzenie do stanu jak w czeskim filmie, "nikt nic nie wie". Czy ktoś przy zdrowych zmysłach uwierzy w brednie o uzyskiwaniu informacji bez agentów, może wykorzysta UFO?Jak pozbyć się tej głupoty w rządzie?
paseo / 2006-09-01 12:22 / Bywalec forum
a jaki jest wklad Jurka w nasza rzeczywistosc,oprocz modlow o deszcz oczywiscie?????
I kto usunie rodzine Giertychow z naszego zycia???
Bo powoli nie ma juz czym oddychac
rzeczywistosc / 87.96.5.* / 2006-09-02 11:01
Dokladnie plugastwo ,plugastwo iprymityw sredniowiecza a po wyborach zowu bedziemy usuwac ludzi teori inkwizycji i tortur psychicznych wartosci bruku i plugastwa

Najnowsze wpisy