Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kaczyński chce "patriotyzmu gospodarczego"

Kaczyński chce "patriotyzmu gospodarczego"

Money.pl / 2011-01-31 18:00
Komentarze do wiadomości: Kaczyński chce "patriotyzmu gospodarczego".
Wyświetlaj:
Sejna / 81.190.16.* / 2012-03-21 17:59
od wiedzy o tym co jest polskie. Sprawdź czy wiesz?
http://patriotyzmekonomiczny.pl/2012/03/sprawdz-sie/
pchelek / 2011-02-01 19:22 / Tysiącznik na forum
to jak "kapitalistyczny komunizm"
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2011-02-01 20:47
pis nie chciał do unii,a teraz prezes krzyczy zwiększyć wykorzystanie środków unijnych,przecież to chore
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2011-02-01 20:43
pis puścił Polskę z torbami a teraz sięga po władze,to jest chore,obniżyli podatki podnieśli niesłusznie akcyzę,którą trzeba zwrócić
Ding-dong / 213.17.192.* / 2011-02-01 10:30
Przemówienie niczym Łukaszenka na Białorusi. Zejdź człowieku na ziemię. Lewicowa utopia zawsze pozostanie utopią.
Anonim z manufaktury / 77.115.155.* / 2011-02-01 00:53
" ...o wcześniejszych korzeniach patriotyzmu gospodarczego sięgających XIX wieku i czasu II RP. - Trzeba się do nich odwoływać. "

Jak to pamięć zawodzi :

wszak szczytowym okresem patriotyzmu gospodarczego był okres PRL:

zajadaliśmy polskie kartofle oraz cukier i szynkę ( co prawda przez pewien okres na kartki),
jeździliśmy syrenkami i warszawami,
ubieraliśmy się w polską elanę i ortalion,
kupowaliśmy leki z Polfy,
oglądaliśmy TV w "Neptunach",
że o praniu w historycznej pralce "Frania", nie wspomnę!

Na dodatek, jak ktoś zarobił na saksach trochę waluty, to w Pewex-ie kupował polskie materiały budowlane albo najlepszą polską "Żytnią".

I był taki bank, bodajże Powszechna Kasa Oszczędności ( czy jakoś podobnie się nazywał) gdzie cały naród , jak jeden mąż, gromadził przez co najmniej kilkanaście lat wkłady na mieszkania.

Było też i coś tam z importu.. ach tak : "rzucali" do sklepów pomarańcze przed świętami Bożego Narodzenia.

A teraz , macie pomarańcze przez cały rok, i narzekacie!

Pozdrawiam
er.nest / 178.42.127.* / 2011-02-01 00:24
Pani Szydlo !!! Pani chyba czegos nie kojarzy - krytykuje Pani regorme emerytalna a to przeciez Pani koledzy z PiS obnizyli skladke rentowa (a takze podatki dla bogatych na 32%). Dosc tej demegogii, co Pani z tego ma?
EURO STUDENT / 2011-01-31 23:06
Re: Bruksela nie wierzy w obniżenie deficytu [0]
Sankcje ze strony Rosji, Sankcje Brukseli, USA rezygnuje z
inwestycji w Polsce


Welcome to PLatforma Obywatelska
EURO STUDENT / 2011-01-31 23:04

Początkowo słowa prezesa wzbudziły zdziwienie. Kaczyński powiedział bowiem: Euro powinno być w Polsce zachowane, powinno być zachowane przynajmniej 10 lat, ale powiem więcej, powinno być zachowane przez 20 lat. Szef PiS sprostował jednak pomyłkę i wyjaśnił, że mówił o polskiej walucie.

takimi informacjami zajmuje się brukowiec ale może tylko ja dostrzegam informacje podprogowe ....
Anonim z manufaktury / 77.115.155.* / 2011-02-01 01:02
Może raczej jakieś bodźce podprogowe, skoro widząc napis "złotówka" Pan Prezes czytał " euro".
Bardzo intrygujące zjawisko!
intrygant / 83.27.243.* / 2011-02-01 12:44
nie zesraj się z tej intrygi
Pilsener / 2011-01-31 21:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dla tak absurdalnych i populistycznych tekstów kierunek jest tylko jeden: Kuba lub Korea Północna, ewentualnie Zimbabwe, tam patriotyzm 100%, pogonili zagranicznych spekulantów, "repolonizowali" banki, co prawda jedzą czasem trawę ale lepsza nasza trawa niż czyjś kawior, co nie?

Nie cierpię tak zwanych patriotów, ich rządy to najczęściej katastrofa, degeneracja państwa, zapaść gospodarcza i wojny z sąsiadami.
Stean / 178.181.164.* / 2011-01-31 22:18
Sam nie wiem jak reagować, kiedy taki @Pilsener publicznie wyciera sobie gębę słowami, których znaczenia nie pojmuje.
Dyskutować z kurą o gwiazdach nie wypada, a i pomijać to milczeniem też (chyba) nie jest dobrze.
buda z piwskiem / 213.165.90.* / 2011-01-31 21:54
... oraz chroniczny brak zezwoleń na sezonową sprzedaż piwa
Rycho Wlkp / 83.29.115.* / 2011-01-31 20:31
a ja wierze ze Rudy Premier czyli Tusk z ferajna da sobie rade i ograbi wszystkich a pozniej zniknie. J
oo1 / 83.30.127.* / 2011-01-31 20:20
Patriotyzm gospodarczy, to nie złotówka przez 20 lat a kupowanie polskiej żywności, używanie polskiego telefonu u polskiego operatora, jeżdżenie
polskim samochodem na polskiej benzynie, oszczędzanie pieniędzy w polskim banku - tylko jak to q.... zrobić.
oj23 / 89.161.23.* / 2011-02-01 00:17
no a jak tak zaczną robić te państwa, na których bazuje nasz eksport?...
UPR reformator / 89.73.214.* / 2011-01-31 19:40
jak zwykle prezes ogólnikami sypie - patriotyzm gospodarczy???
tymczasem jest tysiąc pomysłów konkretnych które można od jutra zrealizować i podbić gospodarczo eurosocjalizm w ciągu 5 lat.
Przykład dla Pana prezesa:
podatki dochodowe do likwidacji - natychmiast przedsiębiorstwa z UE przeniosą do nas produkcję, bo kogo stać na 30% strat na dzień dobry (średni CIT w Europie)
oczywiście wtedy trzeba zredukować wydatki budżetowe - np. zwolnić 300 tys z 400 tys urzędników (tyle armia Rzeczpospolitej Szlacheckiej nie liczyła!!!)
a pozostałe podatki finansowac podatkiem majątkowym prostym do ściągnięcia (nie trzeba 400 tys urzędasów) np od nieruchomości
Co najważniejsze o wiele SPRAWIEDLIWSZYM niż podatek dochodowy (prawo i SPRAWIEDLIWOŚĆ panie prezesie) bo czy to sprawiedliwe że jak zarobie 1000 zł to panstwo zabiera mi 19% podatku ale jak mój sąsiad ma tonę złota w piwnicy to zapłaci od tego: NIC, ZERO, NADA

utrzymanie złotówki słuszny pomysł, ale trzeba powrócić do pokrycia pieniądza w złocie jak było w XIX żeby taki lepper nie mógł sobie bagle dodrukowac kilka miliardów jak ten psychopata obama
ten co ma / 83.26.20.* / 2011-02-01 00:05
Jednym słowem jak ktoś zainwestuje i zbuduje majątek, albo mieszkania na wynajem to ma płacić za to podatek za sam fakt posiadania, a że nakłady zwrócą mu się dopierona emeryturze to nieistotne. Natomiast ten co pensję prtzepija, albo roztrwania na gadżety, ma być z podatku zwolniony. I słusznie, bo przecież największa niesprawiedliwość świata polega właśnie na tym, że jeden ma a drugi nie ma, a to że jeden pracuje, a drugi pędzi żywot z ręką w kieszeni bliźniego, to już nie jest niesprawiedliwe
aVox / 178.181.142.* / 2011-01-31 22:11
A pytano mnie, dlaczego UPR kojarz się z Upierrrrdliwym Plecenie Rozmaitych bzdur? Nie szkoda Wam czasu na taki samogwałt? Czy to prawda, że wy tam nie macie kobiet, bo sami się w pełni zadowalacie tym jałowym ględzeniem?
Drewnis / 212.160.173.* / 2011-01-31 20:12
Drogi kolego z UPR. Cała ta teoria to utopia. Niestety. Tak samo jak socjalizm był utopią.
W całym świecie nie ma ani jednej w pełni rynkowej gospodarki. Wolny rynek jest dobry ale ma swoje wady które dobitnie uwidocznił Wielki Kryzys kiedy wolny rynek nie mógł znaleść punktu równowagi. I wtedy pojawił się Keyns który pokazał że te wady można korygować.Udowodnił że pieniądz nie jest wartości samą w sobie ale jedynie narzędziem do zaspakajania potrzeb ludności. Proszę poczytaj literaturę i sam wyciągnij wnioski. Wolny rynek i proste (jak to nazywasz)podatki powodują że bogaty jest coraz bogatszy a biedny coraz biedniejszy. (popatrz jakie jest rozwarstwienie w Chinach) Człowiek to nie maszyna. Dlatego musi być płaca minimalna, związki zawodowe, kodeks pracy, zasiłek dla bezrobotnych, darmowa służba zdrowia itp Bo inaczej będziesz niewolnikiem pracującym za miskę ryżu a jak ci maszyna rękę urwie to zdechniesz z głodu. A twój pracodawca będzie się zastanawiać na co wydać kolejny zarobiony miliard. A jak będzie miał gest to może fundnie ci protezę na balu dobroczynnym na którym upije się winem którego butelka będzie kosztować więcej niż twoje roczne zarobki.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-01-31 20:20
Wielki Kryzys to akurat celowa robota cwaniaków, natomiast z całą resztą się zgadzam.

Ja już wolę jak mi ma Tusk zabrać raz 3x15=45% przy wypłacie, niż jak UPR miałby mi zabierać to samo dożywotnio z okazji każdego Nowego Roku.
kaczorek ma motorek / 2011-01-31 19:55 / Tysiącznik na forum
Panie UPR reformator jeszcze bardziej mnie ciekawi dlaczego PO z PSL mając większość w sejmie tego nie uczyniła
Ma Pan może w tym temacie jakieś informacje chętnie byśmy o tym poczytali
UPR reformator / 89.73.214.* / 2011-01-31 19:50
PS: genialnym pomysłem Korwina jest to że na potrzeby podatku od nieruchomości każdy własną nieruchomość samodzielnie wycenia - czyli w praktyce w skali całej Polski zatrudniamy na ten cel jakiś 20 urzędników + system komputerowy (który juz jest przeciez) i oszczędzamy na biegłych MILIONY

OD RAZU ODPOWIADAM NA RZUCAJĄCE SIĘ W OCZY PYTANIE:
a co jak każdy swoją nieruchomość na 1 zł wyceni??
Bardzo proste, w ustawie jest zapis, że za kwotę którą sam podatnik określi panstwo ma prawo go wywłaszczyć :)
urodzony w Gdansku / 89.78.252.* / 2011-01-31 18:51
Ja widze to tak samo jak Jarek. Zaglosuje na niego jak zawsze od 2001 roku. A teraz PObolszewiki ujadajcie na mnie haha
Drewnis / 212.160.173.* / 2011-01-31 20:29
Jesteś typowym wyznawcą zasady na złość mamie odmrożę sobie uszy. Oczywiście masz prawo do głosowania na kogo chcesz. Ale zadaj sobie pytanie czy głosujesz za PIS czy przeciwko PO. Ja z chęcią zagłosowałbym na partię Jar gdyby zamiast przeciw PO była za jakąś wizją gospodarczą Polski. Niech powiedzą w dziedzinie służby zdrowia zrobimy to i to. Że zlikwidujemy taki i taki przywileje. Tylko niech to będą konkrety a nie banialuki w stylu "zwiększymy wydatki na służbę zdrowia", "damy emerytom podwyżki" "obniżymy podatki" "wybudujemy drogi" itp. Ja chcę usłyszeć konkretne pomysły. NP mamy problem ze służba zdrowia co robimy podwyższamy składkę zdrowotną czy szukamy pieniędzy gdzie indziej (tylko gdzie) czy może ograniczamy dostęp do usług medycznych (likwidacja uzdrowisk, koszyk gwarantowanych świadczeń) konkretnie co PIS proponuje. Bo jeśli chodzi o PO to ja wiem. Chcą prywatyzacji szpitali aby zwiększyć gospodarność i długami obciążyć samorządy. Jeśli to złe rozwiązanie proszę zaproponować lepsze albo inne. Ale proszę konkretnie bez jadu.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-01-31 18:36
patriotyzm gospodarczy jest superobrzydliwy.

jak się chce skutecznie kręcić lody to się te sprawy załatwia po dżentelmeńsku, np. na cmentarzu, albo za stacją benzynową.
(@) / 89.79.219.* / 2011-01-31 18:32
Patriotyzm gospodarczy jest wtedy, jak na dwóch Polskich emerytów i jedenego Polskiego rencistę, pracuje jeden schorowany i wyeksplatowany chudy i kościsty PRAWDZIWY POLAK.
tade / 83.2.33.* / 2011-01-31 18:29
Daniel Olbrychski zaznacza, że nie żywi niechęci do Jarosława Kaczyńskiego, ale to jego w najostrzejszych słowach krytykuje.

- Przyglądam się mu od wielu lat, nie tylko teraz, kiedy postanowił zastąpić brata, i zawsze uważałem go za człowieka szkodliwego i dla polityki wewnętrznej, i międzynarodowej. Podejrzany jest stan umysłowy człowieka liderującego tłumkowi, który dzisiaj śpiewa "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" - stwierdza aktor.

- Kaczyński jest liderem partii o silnych bolszewickich rysach, która liczy, że głupich w społeczeństwie jest większość. (...) On jest człowiekiem głęboko nienadającym się do reprezentowania Polski i Polaków takimi, jakimi ja chciałbym ich widzieć. Wszyscy znamy jego osobowość, jego awanturnictwo, niezrozumienie świata - dodaje.

- Kolega z produkcji "O dwóch takich" opowiadał, że Kaczyńscy płakali wniebogłosy, że muszą wracać do szkoły, a tam to ich będą bili jeszcze bardziej niż wcześniej. Byli bici. Może niesłusznie, może prowokowali ludzi do agresji - ujawnia.

Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/olbrychski-kaczynscy-byli-bici-przez-kolegow-z-klasy-prowokowali-ludzi-do-agresji_169524.html
I WSZYSTKO JASNE / 213.165.90.* / 2011-01-31 21:51
IPN BU 00945/2185, IPN BU 00170/60
OLBRYCHSKI DANIEL - TW MARCEL
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy