Forum Forum dla firmZakładanie firmy

chciałbym otworzyc działalnosc gospodarcza

chciałbym otworzyc działalnosc gospodarcza

rapier / 192.229.17.* / 2007-09-04 19:47
mam pytanie jestem z warszawy i chciałbym załozyc własna działalnosc gospodarcza od czego mam zaczac gdzie gdzie wydaja koncesje na alkochol i jak długo trzeba czekac jakie standardy powinien miec lokal
Wyświetlaj:
Aplo / 83.16.236.* / 2007-09-19 09:53
Ja tak na poważnie.
Ktoś już niżej wymienił gdzie trzeba iść przy zakładani działalności, więc ja opiszę koncesje na alkohol, moze komuś się przyda.

Do wniosku o wydanie zezwolenia na sprzedaż alkoholu należy dołączyć: zaświadczenie o wpisie do ewidencji, tytuł prawny do lokalu, zgodę administratora/zarządcy w przypadku gdy lokal znajduje się w budynku wielorodzinnym (a takim jest już "bliźniak").

Należy sprawdzić jakie są w danej gminei zasady usytuowania punktów psrzedaży alkoholu tzn. czy lokal, który chcemy wykorzystać nie znajduje się w odległości mniejszej niż ... od obiektów chronionych np. kościół, szkoła.
Zezwolenie wydaje się po uzyskaniu opinii Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - czas rozpatrzenia zależy od częstotliwości spotykania się tego organu.

Jeśli są wątpliwości co do tego czy uzyskamy zezwolenie, można starać się o promesę wydania zezwolenia, aby mieć pewność, że pieniądze, które zainwestujemy w lokal nie pójdą na marne.

Jeśli chodzi o standard lokalu, to wymogi określi sanepid, którego decyzję o spełnianiu przez lokal warunków do sprzedaży alkoholu należy dołączyć do wniosku.
Wisełka / 83.5.246.* / 2008-09-22 14:47
Dzień dobry.http://gospodarka.gazeta.pl/firma/1,70145,3611384.html
jeśli masz komputer i dostęp do internetu to nie ma problemu z info.
mirgag - com-text / 83.142.72.* / 2007-09-11 11:23
Ehem ma całkowitą rację.

Chcesz Kolego informacji, tylko co za te informacje Ty oferujesz? Chcesz być przedsiębiorcą za darmo?

Otrzymasz wszystko, co zapragniesz (wypełnioną dokumentację, biznes plan, raport z badania rynku itd itd). Zapłać odpowiednią cenę i bierz.

mirgag
mirgag@gmail.com
nauczyciel historii wojtekd1954@o2.pl / 80.54.108.* / 2007-09-15 20:17
Ta osoba,która tak bezczelnie doradza człowiekowi musiała na pewno mieć w rodzinie komunistę, ponieważ tylko oni potrafili byc bez duszy i serca (zamordowanie ksiedza Popiełuszki ,więzienie prymasa Wyszyńskiego).Łatwo się śmiać jak tata był lojalny PZPR i dostał za darmo mieszkanie i talon na samochód a teraz ma (za szczególne zasługi )8000zł emerytury(słownie -osiem tysięcy zł
matkateresa / 83.29.78.* / 2007-09-07 17:15
musisz iśc do właściwego dla ciebie urzędu gminnego (dzielnicowego) i tam na specjalnym formularzu poprosić o wpis do ewidencji gospodarczej. Tam moższ się dowiedzieć co dalej. A dalej jest zgłoszenie do REGON, do Zus i do Urzędu Skarbowego. Jeśli chodzi o koncesje to też do urzędu dzielnicowego. działaj, nic się nie przejmuj, powodzenia
ehem / 83.16.124.* / 2007-09-07 11:55
to chyba pytanie nie na miejscu....
ps. moze powiedziec ci jeszcze gdzie powinienes chodzic sikac..? WSTYD!
xena / 83.21.124.* / 2007-09-14 16:28
twój komentaż jest żenujący
koziar / 88.199.55.* / 2007-09-15 14:33
ja ma ten sam znak zapytania ale dotyczy to malej gastronomi, jakie sa wymagania dla tegotypu lokali?prosze o wskazowki z gory dzieki

Najnowsze wpisy