Forum Forum emerytalneInne

Kaczyński: Nie ruszać wieku emerytalnego

Kaczyński: Nie ruszać wieku emerytalnego

Money.pl / 2012-03-08 23:13
Komentarze do wiadomości: Kaczyński: Nie ruszać wieku emerytalnego.
Wyświetlaj:
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-03-13 15:56
Studiowałem u profesora Karola Podgórskiego, gdy miał już 80 lat i były to najlepsze wykłady a 55 letnia członkini ZNP nauczycielka rysunków, zwanych teraz wychowaniem plastycznym mówi, że po 30 latach pracy w szkole podstawowej nie jest w stanie już dłużej pracować i idzie na emeryturę?!!! Moja nauczycielka rysunków pracowała w zawodzie 50 lat. Uczyła przed wojną moich rodziców potem mnie i mojego najstarszego syna i odeszła na emeryturę w wieku 68 lat. Gdy z tej okazji dostała złoty krzyż zasługi to się rozpłakała ze wzruszenia mówiąc, że nie zasłużyła na takie wyróżnienie, bo przecież tylko pracowała. Karta nauczyciela spowodowała, że nauczycielom się w głowach poprzewracało a ich emerytury są dużo wyższe od przeciętnej chociaż pracują dużo mniej od innych polaków. Dlatego wpierw trzeba skończyć z wszystkimi przywilejami a potem można będzie podnosić wiek emerytalny!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-03-13 15:50
W Polsce od 20 lat jest deficyt budżetowy, bo jest za dużo tych, których państwo utrzymuje a za mało jest tych, którzy utrzymują nasze państwo. A skoro znów, jak co roku od 20 lat jest deficyt w budżecie i brakuje pieniędzy naemerytury tych polaków którzy pracują do 65 lat to nie wolno wypłacać aż do likwidacji deficytu żadnych 13-stek ani posłom, ani senatorom ani wszystkim urzędasom ministerialnym a szczególnie premierowi i ministrom. Pracownicy przedsiębiorstw mają niższe pensje i nie dostają 13-stek to i urzędasy z 12 wysokich wypłat miesięcznych dobrze będą żyć. To sfera budżetowa generuje deficyt, więc jej trzeba zacisnąć pasa i to Ci uprzywilejowani muszą zacząć go spłacać.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2012-03-09 12:23

a to jest ryzykowne, bo to jest taka gra w ruletkę - to oczywiście może, a jeśli ktoś chce odejść, to należy mu taką możliwość zostawić


a czy ja moge opdejśc z ZUS, bo to jest poenośc straty 100% właożnej kwoty? panie jarku?
Pilsener / 2012-03-09 09:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Wiek emerytalny należy zlikwidować a emeryturę uzależnić od sumy wpłaconych składek.
2. Dać każdemu wybór, czy chce być w ZUS czy odkładać na emeryturę gdzie indziej, rolę ZUSu zmniejszać a z czasem całkowicie zlikwidować.
3. OFE to faktycznie oszustwo, maszynka do zarabiania pieniędzy kosztem pracowników i "skarpeta" dla polityków na trudne czasy z której mogą czerpać do woli.

Nie może być tak, że jak oddaję do ZUS 1000 zł co miesiąc to będę miał 200 emerytury (stopa zwrotu ZUS to około minus 80%) a jak odkładam 200 w obligacjach i lokatach to będę miał 1000 dodatkowej emerytury.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2012-03-09 12:45

Nie może być tak, że jak oddaję do ZUS 1000 zł co miesiąc to będę miał 200 emerytury (stopa zwrotu ZUS to około minus 80%) a jak odkładam 200 w obligacjach i lokatach to będę miał 1000 dodatkowej emerytury.


Tak własnie jest. Ludzie narzekają na OFE, że za droge, ale to Panstwo pobiera ok 80% opłąty za przechwonie środów i to im się podba. ba, jeszce będa uwaząc innych za frajerów.
antyPO / 193.109.212.* / 2012-03-09 08:57
chcę umrzeć z przepracowania przy biurku thuska w wieku 115 lat
TakDlaOFE / 80.50.233.* / 2012-03-09 08:40

Ci, co to wprowadzili wiedzieli, że to prowadzi do obniżki emerytur,

Nie rozumie działania II filaru czy prowadzi jakąś grę polityczną??
Jestem za a nawet przeciw-jajcarze / 83.238.153.* / 2012-03-09 08:03
To kolejna dyrektywa ogólnoświatowa a nie pomysły wewnętrzne.,,And all should cry, Beware! Beware!
His flashing eyes, his floating hair!
Weave a circle round him thrice,
And close your eyes with holy dread,
For he on honey-dew hath fed,
And drunk the milk of Paradise.,, Coleridge oczywiście.
maly kazio / 2012-03-09 07:59 / Bywalec forum
Jak ja nie cierpię nie cierpieć.
Ale w tym przypadku niestety prezio ma racje,decyzja o odejściu na emeryture(nie praca i emerytura łącznie bo to jest draństwo) powinna należeć do pracownika.I tyle.
rozum / 83.29.10.* / 2012-03-09 05:58
Zlikwidowanie szarej strefy zatrudniania!Ściganie oszustów podatkowych.Wtedy i w budżecie znajda sie peniadze i w zus.Polski bajzel i tyle.
i-grek / 77.236.4.* / 2012-03-09 02:05
Sposób na zwiększenie przyrostu naturalnego jest jeden: wprowadzić stan wojenny, a nie żadne tam emerytury. Kaczyński dobrze o tym wie i do tego dążyłby, gdyby mógł. Dlatego nie wolno mu oddawać władzy.
debilom stop / 83.10.161.* / 2012-03-09 07:11
ty nie jesteś i-grek tylko de-bil
azteq / 83.27.180.* / 2012-03-09 00:00
Niech lepiej zaproponuje coś konstruktywnego bo krytykowac potrafi KAŻDY GŁUPI,
TooskZlikwidujPrzywileje / 213.238.68.* / 2012-03-08 23:36
Emerytury będą niższe ale nie przez OFE, ale przez finansowanie różnych przywilejów emerytalnych.
Od początku jednostka OFE zwiększyła wartość o ponad 200%(średnio) podczas gdy waloryzacja kapitału była w tym czasie ok.160%.
Więc emerytura tej części która jest odkładana w OFE powinna być większa.Choć nie na tyle ile były zapowiedzi przy starcie tego systemu.
Inna sprawa że teraz po zmniejszeniu tej części przekazywanej do OFE trochę traci sens ten drugi filar.
Chociaż ja uważam że jest to poważny błąd ta rezygnacja z OFE.
Gdyby była utrzymana ta składka to za 30 lat spora część ówczesnych emerytur byłaby wypłacana z zysków naszych przedsiębiorstw.A tak to zyski przedsiębiorstw za 30 lat będą finansować emerytury anglików, szwedów a nawet chińczyków(poprzez ich fundusze emerytalne) a my będziemy opodatkowywać nasze dzieci i wnuki aby nas utrzymywały.
wolny człowiek / 83.27.20.* / 2012-03-09 09:12
Sprecyzuj może o jakich "naszych przedsiębiorstwach" mówisz? O firmach 10-20 osobowych? Bo te większe, albo znikły: stocznie, Ursus, Pafawag, Cegielski, Dolmel i długo by jeszcze wymieniać, albo w całości, lub znacznej części już nie są polskie zwłaszcza banki.

Fanem OFE nigdy nie byłem, to był chory pomysł od początku, począwszy od wysokości prowizji, przez system akwizycji, po opłaty za zarządzanie, bez względu na wyniki tego zarządzania.
OFE byłoby nawet niezłym pomysłem pod warunkiem dobrowolności uczestnictwa, prowizji na poziomie max. 1%, wyższych prowizji za zarządzanie, ale ściśle powiązanych z wynikami zarządzania (żadnego wynagrodzenia w przypadku strat, a nawet konieczność jakiegoś wyrównania strat w przypadku rażących naruszeń interesu uczestników)
TooskZlikwidujPrzywileje / 77.255.63.* / 2012-03-09 16:37
Na pewno nie stocznie czy Ursus.Nie mogły by to być przedsiębiorstwa deficytowe-fundusze emerytalne nie są od ratowania źle zarządzanych przedsiębiorstw.Ale mogły by to być banki, zakłady ubezpieczeniowe czy KGHM, które są zyskowne i regularnie wypłacają dywidendy.I nie byłoby konieczności "kombinowania" z podatkiem od kopalin, gdyby rzeczony KGHM był w 70% własnością polskich emerytów, a nie zachodnich funduszy inwestycyjnych.
OFE powinny mieć możliwość inwestowania w nieruchomości, metale a nie tylko w akcje i obligacje.Ale takiego zarządzania nie można zrobić za 1%(prowizja+opłaty za zarządzanie) bo to nie rąbanie drewna.
Natomiast w tej chwili, gdy 38% składki idzie do ZUS a 2 do OFE, nie da się odkupić znaczących pakietów akcji dobrych przedsiębiorstw. A i wypłaty części emerytury z OFE przy takim podziale składki będą skłaniać do tego typu konkluzji że to jest bez sensu.
OFE byłoby nawet niezłym pomysłem pod warunkiem dobrowolności uczestnictwa, prowizji na poziomie max. 1%

Od tego jest III filar.Tam możesz mieć prowizję i zarządzanie 0%(bo sam o wszystkim decydujesz)
xxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2012-03-09 12:43
nie wiesz o czym mówisz. Nikt by się tego nie pdojął, albo walił by wszsytko w obligacje, bo tu jest pewnośc zysku, tylko takiego, żę szkoda gadac. niekt nie poniesie ryzyka strat. ZYSK BIERZE SIĘ Z RYZYKA!!! Zapmiętajcie to sobie. nie ma zysku bez ryzyka. albo ryzykuejsza i masz sznase zarobić, alebo nie ni nie zarabaisz. Koniec kropka.
prawda ponad wszystko / 194.153.119.* / 2012-03-08 23:26
przerażająca dla mnie jest wielotwarzowość Kaczyńskiego. Po nim to wszystko spływa jak po przysłowiowej kaczce. Dostosowuje wypowiedzi w zależności od tego kto jest odbiorcą, co dla mnie osobiście jest po prostu chamstwem i dwulicowością. Tyle w temacie.
łeh / 62.69.227.* / 2012-03-08 23:13
Tusku - Niebo jest niebieskie...
Kaczor - Zaprzeczam, że niebo jest niebieskie...
Nie jestem fanem ani jednego ani drugiego, ale ktoś tu chyba nie rozumie pojęcia opozycji - kontrolować, alarmować, niekoniecznie odciąć się od świata i głaskać kota...
kri / 83.31.6.* / 2012-03-09 04:00

Nie jestem fanem ani jednego ani drugiego

To wypij to piwo co ci czerwony Tusk nawarzył
boniek12345 / 62.21.37.* / 2012-03-08 23:49
Jak ktoś jest frajerem to daje się wykorzystać cwaniakowi i w tym p. Kaczyński ma rację.
(@) / 89.79.218.* / 2012-03-09 02:35
Uczciwi ludzie są bezbronni, wobec cwaniaków "rządowych".

Najnowsze wpisy