Forum Polityka, aktualnościKraj

Kaczyński o krzyżu: Nie ma woli kompromisu

Kaczyński o krzyżu: Nie ma woli kompromisu

Money.pl / 2010-09-17 09:36
Komentarze do wiadomości: Kaczyński o krzyżu: Nie ma woli kompromisu.
Wyświetlaj:
deuter / 77.253.7.* / 2010-09-18 06:44
Wszyscy boimy się pamięci po miernym i ośmieszającym 40-milionowy kraj - byłym prezydencie. Brat bliźniak zamierza zrobić z niedorajdy bohatera narodowego-żałosne.
&&& / 89.77.127.* / 2010-09-18 20:23
Tak tylko ten mierny według Ciebie Prezydent RP, jest pochowany wraz z małżonką w doborowym towarzystwie Królów Polskich ! jeżeli to jest ośmieszanie Narodu Polskiego, to ja przepraszam ale ty chyba bredzisz cudzoziemcze !
zimny lech / 2010-09-17 15:44

Kaczyński w Trójce ocenił, że wczorajsze przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego jest zagrożeniem dla obecności symbolu chrześcijaństwa w sferze publicznej.

przecież państwo jest świeckie - ale karakan nie wie bo ma d du.. prawo i konstytucję,
dode... / 62.121.77.* / 2010-09-17 15:14
Czyżby kreowanie męczennika XXI w. ??
m747 / 195.212.29.* / 2010-09-17 12:07
"Ponownie podkreślił, że tak zwani obrońcy krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego nie mają nic wspólnego z Prawem i Sprawiedliwością, a jego partia w tę sprawę się nie angażuje."

To przecież oczywiste, że delegacja PiS maszerująca co miesiąc przed krzyż robiła to zupełnie prywatnie.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-09-17 15:19
Dla ciebie to oczywiscie niepojete ze ktos moze prywatnie zlozyc kwiaty aby upamietnic zmarlego kolege lub kolerzanke.
maitre / 89.78.107.* / 2010-09-17 17:02
Złozyc kwiaty gdziekolwiek - na chodniku, na ulicy, u kogoś na wycieraczce? Zginął tam ktoś pod pałacem, oczywiście poza rozumem wyznawców jarkowego kościoła? Do Krakowa za daleko?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-09-17 19:11

Złozyc kwiaty gdziekolwiek...

Tylko POpaprancowi umyslowemu moze to przeszkadzac.
zbyszek52 / 94.254.159.* / 2010-09-17 12:54
Teraz to już nie wiadomo nawet czy Jarek występuje jako jarek czy jako prezes. Trudna sytuacja. Rozdwojenie jaźni czy co?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-09-17 15:21
Rzeczywiscie jestes w trudnej sytuacji i nie wiesz co robic.
Nie dostales przeciez rozkazu aby pluc na prywatne osoby tylko na PiS.
Pol^^ / 213.158.197.* / 2010-09-17 11:49
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
~Kris / 2010-09-17 12:54 / Tysiącznik na forum)
Naruszasz prawo wypisując te bzdury publicznie.

I jeszcze, dla rozgrzania atmosfery:
Prawo jest po to, żeby nas - Polaków - chronić. Ty je naruszasz, czyli działasz na naszą niekorzyść, więc może to ty jesteś rosyjskim agentem, co?
dode / 62.121.77.* / 2010-09-17 15:17
Jeszcze mamy Prawo ????

Prawo to silne państwo , a tu się anarchia i ferment szerzy.

Prawo i Swawola
dode / 62.121.77.* / 2010-09-17 15:27
Sorry

P rywata i S wawola
Bystra-Borówka z Maciachowego Pola / 89.77.127.* / 2010-09-17 13:12

Prawo jest po to, żeby nas - Polaków - chronić


W Polsce prawo i demokracja jest tylko dla bogatych dla biednych nie ma nic tylko nędzne życie.
Zaatakowałeś z furią człowieka z pod nicku Pol^^ za to że napisał to co myśli ? a gdzie ta twoja tolerancja i miłość pepłowska ?
wsdasas / 217.74.68.* / 2010-09-17 12:05
O juz powinienes miec zalozona sprawe za obrazanie prezydenta wybranego w wolnych demokratycznych powszechnych wyborach... tak zdecydowala wiekszosc spoleczenstwa, a jak ci nie gra, to poszedl won...
zbyszek52 / 94.254.159.* / 2010-09-17 11:55
Każdy odczytuje w takiej perspektywie jaką potrafi uchwycić. Pisz lepiej jak Ty to widzisz. Ludzie się zdziwią, ale dojdą do wniosku, że tacy widocznie też muszą być.
Rząd to rosyjska agentura bo ukradl krzyż? Tak? Dobrze zrozumialem?
tade / 83.2.33.* / 2010-09-17 11:24

Jednym z nich jest paniczny lęk obecnej władzy przed pamięcią o tragicznie zmarłym prezydencie.

mrzonki psychicznego. Za kilka miesięcy już się zatrze dokładna data a jeszcze za kilka nazwiska osób
a po paru latach trzeba będzie wytężyć umysł aby sobie przypomnieć kim był Kaczyński????
Krótki test ilu dziś pamięta dokładną datę śmierci Jana Pawła II ?????? Bo kim był to i za 50 lat będzie wiadomo??? A kaczory OBA TRZY może ktoś??????
dode... / 62.121.77.* / 2010-09-17 15:19
Nie stary !!!

Brat do tego nie dopuści.

A kim byli Kaczyńscy to bedą się zastanawiać Historycy za jakieś 200 lat.
zimny lech / 2010-09-17 15:52
a kim był czy co takiego zrobił? tego nikt nie wie - kult jednostki wzniecany przez prezia obróci przeciwko niemu
raczej / 193.111.166.* / 2010-09-17 11:05
Nie rozumiem k.... jednej rzeczy... Jaka do jasnej cholery kradzież? Przecież to nie jest ich krzyż!!! Ja p*********....
dode.. / 62.121.77.* / 2010-09-17 15:21
Widoczne KRZYŻ ma wielu Ojców
zbyszek52 / 94.254.159.* / 2010-09-17 11:24
Czlowieku to się zgadza tylko dlaczego takie bzdury potrafią Cię wyprowadzić z równowagi.
Niedawno będąc na Krakowskim spotkalem kolegę z czasów kiedy prowadziliśmy życie nocne w tych okolicach. Doszliśmy do wniosku, że wtedy nie byloby miejsca dla tych analfabetów " obrońców" bylego krzyża.
Pod mikroskopem / 85.222.86.* / 2010-09-17 10:27
Kainowy kontredans trwa dalej. Ty musisz tam być, oni (piloci) muszą cię słuchać.
konkretnie z calej Polski / 20.133.40.* / 2010-09-17 09:36
Oczywiscie na tytul artykulu wybraliscie laspus jezykowy popelniony przez Kaczynskiego. Ciekawe dlaczego redaktorzyny money (i nie tylko) nie wylapuja takowych u politykow pelo? A zdarzaja sie zdecydowanie czesciej.
zbyszek52 / 94.254.159.* / 2010-09-17 10:59
Wcale nie zdarzają się często tylko pisowska gawiedź nie mając pewnie nic lepszego do roboty wylapuje i ekscytuje się tymi blędami. A jak Jarek byl w Anglii i powiedzial, że Polska powinna wyprowadzić wojska z Afganistanu wtedy kiedy Anglia wyprowadzi z W. Brytani to ktoś się tym podniecal. Nie. I slusznie bo to jest zwykle przejęzyczenie. I ktoś kto szanuje swój mózg nie będzie go obciążal takimi bzdetami. Ale to tylko jeden przyklad. A tego bylo sporo. Dotyczy to też Napieralskiego.
konkretnie z calej Polski / 20.133.40.* / 2010-09-17 11:41
To sie pewnie zdziwisz kolego ze przemowienie Bronka media "ocenzurowaly" nie cytujac jego slow (z obchodow 30lecia podpisania porozumien sierpniowych) tylko je parafrazujac. Slyszales o "Skatule Wolnosci"? To wlasnie powska gawiedz podniecala sie kazda gafa sp. prezydenta. Ja domagam sie tylko rownowagi w mediach. Skoro spoleczenstwo tak lubuje sie w gafach, niech media nie naglasniaja jedynie "pisowskich" gaf. I ja tylko zwracam uwage na stronniczosc tego portalu.
FOX666 / 62.122.115.* / 2010-09-17 15:38
Masz rację "wolaku". Czas już na "obiat" LOL
zbyszek52 / 94.254.159.* / 2010-09-17 12:20
No ale żeby móc ocenić tą równowagę to trzeba być najpierw samemu zrównoważonym. A najlepiej bez emocji filtrowac informacje nie zależnie z jakiego źrudla pochodzą. No poza może Gazetą Polską która idzie tylko w jednym kierunku. To chyba jest zresztą organ PISu, może nawet przez PIS dofinansowywany. Trzeba w tym względzie postawić sobie wyżej poprzeczkę. Nie dać się podpuszczać i pamiętać, że media wiedząc na podstawie badań co lud potrzebuje starają się temu ludowi to dać. I zapewniam Cię, że jest im to glęboko obojętne czy oglądać sluczać cz czytać będzie to zwolennik tej czy innej opcji. Liczy się kasa kolego. Dam Ci przyklad TVN, stacji określanej przez ślepców jako zdradzieca machina propagandowa PO. No ale przecież ktoś kto ma oczy to przecież widzi, że kazdego dnia w tej stacji mamy jak nie Blaszczaka to Kempe albo Derę, Fotygę, Jakubiak, Kurskiego czy z drugiej strony Kalisza, Piekarską, Napieralskiego i innych z jeszcze innych opcji.
Jeśli chodzi o ten portal to on raczej prezentuje glównie opinie innych przynajmniej w tematach politycznych. Ale mniejsza o to. To jest portal gospodarczy i mnie przynajmnie sluży do czerpania informacji gospodarczych a glównie wiadomości ze spólek gieldowych ich sytuacji i ewentualnego potencjalu wzrostowego ich kursu.
konkretnie z calej Polski / 20.133.40.* / 2010-09-17 12:51
Widze kolego ze bardzo naiwnie podchodzisz to sprawy. Polityka dla takiego TVNu to nie jest instrument do zarabiania pieniedzy. TVN stawia na kulture masowa czy. TZG i inne tego typu oglupiajace ludzi programy, seriale itd. Zalozycielami TVN byli sp. Wejchert oraz Walter. Poczytaj sobie o tych panach wtedy moze zrozumiesz zwiazek miedzy ich przeszloscia, powiazaniami a przekazem medialnym TVN.
I dla mnie jakby oczywiste jest ze wszystkie stacje dopuszczaja do glosu wszystkich politykow (mimo wszystko Polska to nie Bialorus). Jest kwestia doboru informacji, publicystow, specow, komentarzy i tego czym beda sie dziennikarze zajmowac. Pomysl co sie dziala jak Jakubiak miala rozmawiac z Kaczynskim, chmara dziennikarzy, przekaz na zywo, wszyscy robili kupe z emocji. A np. na konferencjach prasowych PiS gdy 90% tresci dotyczylo problemow gospodarczych i ich rozwiazania, media zajely sie tylko i wylacznie malutenkim fragmentem dot. tragedii smolenskiej.
Co do money to jest portal pseudo gospodarczy. Ich "analizy" sa stronnicze, nieprofesjonalne (np. oczom nie wierzyla gdy money cytowac zaczelo wypowiedzi pani Kalaty, bylej poslanki Samoobrony, ktora nie zajalby sie pies z kulawa noga, gdyby nie wystapila w TZG:)) I moja motywacja ze tu zaczalem zagladac byla taka sama - gielda. Potem przeczytalem kilka "profesjonalnych" arykulow i odkrylem ze nie cenzuruja komentarzy :) Wiec jak tylko mam mozliwosc zwracam uwage panom redaktorom na to co moim zdaniem swiadczy o ich stronniczosci.
zbyszek52 / 94.254.159.* / 2010-09-17 13:31
I gdzie ta moja naiwność. No to jest dokladnie to co ja napisalem. Masowa kultura to jast to co się przewala przez wszystkie stację- z publiczną na czele. Te wszytkie programy pod no powiedzmy haslem- jak oni tańczą, śpewają, jak to lecialo czy jaka to melodia no to przeciez jest robiona dla ludzi. Dlatego, że naród lubi to oglądać. Nie robią tego dla siebie. I przecież wiesz że krążą tam ogromne pieniądze. Te programy mają ogromną oglądalność a to przeklada się na wplywy z reklam. W glowie się nie mieści, że takie baby jak np. Kalata która ma więcej ma do zakrycia, więcej odkrywa.
Gdyby naród potszebowal teatru w telewizji to by byl teatr. Ale niestety nie potrzebuje. Do teatru czy lepszej muzyki trzeba dolożyć.
Daleś przyklad Jakubiak. Tego zainteresowania jej spotkaniem z Kaczyńskim. To jeszcze raz to samo. Tego oczekują widzowie i nie ma innej prawdy. Powtórzę liczy się tylko kasa. Stacje wykorzystują politykę raczej jej nie kreując. A co powiesz o takim zjawisku. Polityk przychodzi do telewizji i klamie jak z nut. Wszyscy wiedzą, że klamie ale oburzeni są tylko ci których sympatie polityczne kirowane są w inną stronę. Zwolennicy są zachwyceni. Zacierają ręce z radości, że tamtym przywalil. A ze lgal -nieważne. Wniosek jest taki, że uogulniając sami chyba chcemy żeby nas robili w konia.
A kim jest Walter i kim byl Wejchert to ja doskonale wiem. Ludzie którzy swoją dzialalnością przyczynili się do rozwoju Polski. Szanuję takich ludzi bo wiem, że to czego dokonali nie jest proste. Masz na myśli domniemane powiązania. Jak nie zobaczę wyroku to będę to uważal za nieprawdę. Plotek nie slucham. Czarne na bialym kolego.
I już na koniec. Dzisiaj nie jesteśmy skazani na informacje z jednej strony. Nie jesteśmy skazani na kulturę tylko masową. Wybór zależy od nas. I przestac na wszystko nażekać. Wtedy latwiej żyć.
konkretnie z calej Polski / 20.133.40.* / 2010-09-17 13:51
Twoja naiwnosc (moim zdaniem;)) polega na tym ze wierzysz ze media polityke po porstu biora jaka ona jest. Otoz ja jestem zdania ze media ja ksztaltuje i niestety robia to w bardzo niedorby sposob. Trudno oprzec sie wrazeniu ze wazne sprawy schodza na dalszy plan. Potem nagle Polacy obudza sie z reka w nocniku, jak Polsce bedzie grozilo bankructwo.
I to tez jest problem ze nikt sie lganiem nie przejmuje. Nawet jak sie na danego polityka glosowalo, tym bardziej trzeba go rozliczac, wymagac, drazyc niewygodne tematy. Bo ten polityk u wladzy jest nim tylko dzieki mojemu glosowi i moim podatkom. Na dolegliwosc ignorowania lgarstwa cierpia przede wszystkim "mlodzi, wyksztalceni, z duzych miast"...
A propos wspomnianych panow, toz jest mnostwo dokumentow potwierdzajacych ich wpolprace z SB.
"Jerzy Urban W 1983 w poufnym liście do gen. Czesława Kiszczaka zaproponował utworzenie w MSW specjalnego pionu propagandowego, którego celem miałoby być m.in. programowanie i realizacja czarnej propagandy oraz prowadzenie przemyślanej, zręcznej i stałej kampanii na rzecz zmiany obrazu SB, MO i ZOMO w społeczeństwie i inicjowanie akcji tych służb dla ocieplenia ich wizerunku do którego polecał m.in. Mariusza Waltera, gdyż to najzdolniejszy w ogóle redaktor telewizyjny w Polsce, który przedstawia tow. Mieczysławowi Rakowskiemu i mnie sporo interesujących koncepcji ogólnopolitycznych i propagandowych." Wiec metody propagandowe chlopcy znali bardzo dobrze. I zgadzam sie wybor zalezy od nas, tylko najgorsza jest udzielajaca sie wszystkim amnezja.
zbyszek52 / 94.254.159.* / 2010-09-17 14:22
Sluchaj, żeby bylo jasne to nie jest tak, że bardzo mi się wszystko podoba. To nie jest tak, że za PO na którą glosowalem w ogień bym skoczyl. Ale nie odstąpię od tej myśli, że wlaściciele prywatnych mediów maja nie misję w glowie a zysk firmy. I nadal będę twierdzil,że nie kreują polityki. Te proste tematy podrzucają im politycy. I jak by tak prześledzic to wcale nie potrzeba tego dużo. Każdy taki blachy nawet temat potrafią rozdmuchać do nieslychanych rozmiarów i eksploatować bez końca chociaż czasem widać, że nawet dziennikarze którzy to robią dostają już od tego torsji. Mówi się często, że powinni informować o tym czy o tamtym.I często informują. Ale to sę nie przebija do opinii publicznej. Nie przebija się dlatego, że to ludzi nie interesuje. Nie od dzisiaj wiadomo, że dobra wiadomość to nie jest żadna wiadomość. Gdybyś mógl pokazać jakieś tematy które wymyślily media a nie wykombinowali politycy to nie wykluczam, że móglbym zmienić zdanie.
Jeden jest tylko ratunek. Porządne wreszcie media publiczne. Bo prywatne to może nam się to podobać lub nie ale rządzą się innymi prawami
zbyszek52 / 94.254.159.* / 2010-09-17 14:32
I jeszcze jedno. Czy Walter ma odpowiadać za kto go do czego polecal i jakie mial o nim zdanie. Walter nie powinien się chyba wstydzić, że Urban mial o nim taką opinię. Nie jestem badaczem czyichś życiorysów ale wydaje mi się, że w czasie który opisujesz Walter byl już prywatnym przedsiębiorcą
hghkgg / 77.253.177.* / 2010-09-17 10:01
kontrolowana wolność słowa ;-)))

Najnowsze wpisy