Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kandydaci do medalu Darwina wystąp!

Kandydaci do medalu Darwina wystąp!

Catbert / .* / 2005-04-02 13:49
Komentarze do wiadomości: Kandydaci do medalu Darwina wystąp!.
Wyświetlaj:
Jan Sposób / .* / 2005-04-16 12:04
Panie PłaskońNie wiem co jest istoną treścią artykułu, ale jak ktoś pisze głupoty, to nie chce się doszukiwać jakiegoś sensu. Oto przytacza Pan obraz polskiego chłopstwa, co to wypala przydrożne łąki, a prasa to chłopsto straszy, że nie dostaną unijnych dotacji. Oto czterech z chłopstwa palili trawę przy grilu i nie zdążyli wsiąść do podstawionych aut, a wszyscy oni dopiero co zleźli z dzrewa, bo im Darwin powiedział, że tak trzeba. Co za stek bzdur i czemu mają służyć - czy ktoś może wie?Jestem ekologiem, całe życcie moje związane jest ze środowiskiem, a tym samym ze wsią. Znam problem wypalania traw, ale nie czyni tego "chopstwo". Nawięcej tego typu pożarów jest w miastach, terenach kolejowych albo niczyich. Najczęściej sprawcami pożaów są dzieci, te ze wsi ale i te z miasta. Ileż wypalania traw robią meiszkańcy miast, mające swoje działaczki poza miastem, często pozostawione na zimę bez odpowiedniej dbałości. Ponadto rolnicy wcale nie dostaja dotacji, ale rekompensaty za utracone korzyści w związku z wejściem na unijny rynek rolny, który jest ręcznie serowany, bo gdyby był wolny to rekompensaty polskiemu rolnikowi byłyby zbędne. Dotacje oczywiście są, nieliczni je otrzymują, pod warunkiem ze.... i tu można wymieniać, ale nie pora i miejsce. Reasumując- przypinając polskiemu chłopstwu jakąś łatkę trzeba coś niecoś z polskiej rzeczywistości rozumieć i być obiektywnym, chyba, że pisze się do brukowych gazet. Problem wiarygodności słowa pisanego jest wiele szerszy, niż rzekome chłpstwo wypalaće trawy. To także często słyszany bełkot, że w PRL-u były tylko, kartki, kolejki, a nawet na wykładzie pewnego doktora nauk społecznych usłyszałem, że człowiek tamtego okresu (zwany sowieticus) nie miał alternatywy: żeby przeżyć musiał kraść. Młodzież, która urodziła się w tej rzeczywistości, nie mając żadnego odniesienia do przeszłości, karmiona takimi p*****łami - uwierzy. Bardziej niż rodzicom, wobec których nie ma autorytetu, bo rodzić nie jest jej w stanie zapewnić standardu życia lansowanego przez media i reklamy. Oczywiście, winą jest to, że rodzice są sowietikos, a na dzisiejsze czasy wygłasza się peany, dyskredytując przeszłość. Mam nadzieję, że ktoś zainicjuje rzetelną dyskusję na tematy współczesne w aspekcie przeszłości. Jest to potrzeba wszystkich, a przedeswzystkim ludzi młodych, by nie żyli w fałszu i obłudzie
rk / .* / 2005-04-04 15:35
Ludzie czy Wam się już kompletnie w głowach pomieszało???? Jak można wsiadać do samochodu będąc "wczorajszy" czy na prochach???? Jak do tego wszystkiego można się jeszcze tym publicznie chwalić???? Czytając takie wypowiedzi zastanawiam się, czy zasługujemy na to, by na tym świecie żyć. Człowiek w swojej arogancji i zadufaniu pokonał wszelkie granice.
@ / .* / 2005-04-03 20:30
Panie "maiki ", niejednego zgubiła pewnośc siebie . To ja sobie wypraszam pijaków na drodze. I będzie jak w przysłowiu - nosił wilk razy kilka , ponieśli i wilka" . Gratuluję dobrego samopoczucia i na razie bezkarności . Już jeden dupek podpisał się "wypukłoń". Moja przyjaciółka zginęła na pasach , bo przejechał ją pijany kretyn .
maiki / .* / 2005-04-04 10:34
czy wg ciebie nalezy konfiskowac samochody przekraczajacym o 50km/h predkosc na drodze osiedlowej? albo ludziom ktorzy kieruja samochodem po zazyciu lekow opozniajacych reakcje? a ludziom ktorzy rano jada z imprezy przez miasto niewyspani? nie??? ci ludzie stanowia znacznie wieksze zagrozenie niz ja jadac o polnocy pusta droga po dwoch piwach!!
ilonka / .* / 2005-04-04 14:46
tak się składa, że jeśli jadę z imprezy bądź jestem po zażyciu leków opóźniających reakcję to jadę wolniej i ostrożniej, bo wiem, że moge stanowić potencjalne zagrożenie na drodze, i jestem pewna, że tak robi większość kierowców. Natomiast w ten sposób zachowuje sie niewielu siadających za kierownicę "po pijaku". A wręcz wzrasta w nich chęć brawurowej jazdy.
maiki / .* / 2005-04-04 16:18
no wiec chyba nie sledzilas dyskusji. wlasnie od tego zaczalem ze nie wszyscy po pijaku zamieniaja sie we wladcow szos bo ja np wlasnie jade duzo ostrozniej po jednym czy dwoch piwach. natomiast w przypadku jakiejs kontroli w polsce nawet na pustej po horyzont polnej drodze ryzykuje utrata dozywotnia prawa jazdy i samochodu. dlaczego mnie sie traktuje gorzej niz ciebie chociaz podobnie robimy co trzeba by uniknac wypadku?
ppp / .* / 2005-04-05 20:59
i co z tego ze jedziesz ostrozniej, skoro Twoje reakcje, zdolnosc obserwacji i wyciągania wniosków, spadaja tak drastycznie, ze nie bedziesz w stanie uniknac sytuacji, ktora normalnie bys przewidział i do niej nie dopuścił?
Aziz / .* / 2005-04-04 11:01
Po prostu mandat za te przestępstwa (i za jazdę po pijaku też) powinien być w wysokości 10 000 zł w pierwszej kolejności regulowany poprzez zajęcie samochodu.
maiki / .* / 2005-04-03 16:37
pijany kierowca nie jest morderca!! nieraz jezdzilem w stanie wskazujacym ale nie spowodowalem zadnego wypadku bo jako czlowiek inteligentny wiem kiedy mam ograniczone mozliwosci reagowania wiec potrafie dostosowac predkosc jazdy do warunkow zewnetrznych (pogoda, ruch na drodze) i wewnetrznych (nie tylko alkohol ale takze LEKI, ZMECZENIE itp). wypraszam sobie porownanie z morderca jakiego dokonuje autor artykulu i wiekszosc komentatorow. ciekawe kiedy zacznie sie karac mezczyzn za noszenie przy sobie potencjalnego narzedzia gwaltu bo jest to dokladnie tak samo kretynski pomysl jak karanie pijanych kierowcow za zamiar morderstwa.
logo / .* / 2005-04-28 21:05
Człowieku masz sczęście że na mine nie trafiłeć bo jak trafisz to twój pech.W tedy możesz to sobie tłumaczyć jak chcesz!!!!!!!!!!!
poseł / .* / 2005-04-04 10:57
chłopie tobie gorzała wypaliła już wszystko pod kopułą - pociesz się jednak bo nie jesteś w tym stanie odosobniony, pełno jest takich pOSŁÓW, którzy wciąż "myślą", żę myślą. Człowiek inteligentny... w obu słowach napisałeś kłamstwo!
bb / .* / 2005-04-03 19:38
jesteś kretynem i juz pierwszym na li scie do medali Darwina!
szewc / .* / 2005-04-03 09:48
jestem trzeźwym szewcem i szanowanym, wypraszam sobie takie porównania pismaku.
ET / .* / 2005-04-02 21:56
Pijany kierowca to potencjalny morderca jak wariat z odbezpiczonym granatem. Nie powinno być dla nich litości. Prawo jazdy debrane na zawsze, zdjęcie w ogólnopolskiej prasie, w przypadku spowodowania wypadku natychmiastowa kara i to nie siedzenie w kiciu za nasze pieniądze, ale praca fizyczna na rzecz miasta, w którym mieszka.
wypukłoń / .* / 2005-04-02 20:16
Biedny Panie Płaskoń! Wirząc w ułanską tradycję, na lekkim rauszu, "trafiłem klienta" (3,65 promila). niegroźnie dla niego, a ja przypakowałem w latarnię. Spisywał mnie pijany milicjant. Ponieważ arbuz stluklem, opatrywal mnie w Pogotowiu w sztok pijany konował. Stąd mam szramę na globusie, po której Pan mnie pozna. O ile się sptkamy na trzeźwo. mijalem Pana w Świeta. I Pan i ja kupowaliśmy po falaszce na stacji benzynowej. Benzyniarz był "na fleku", zauważył Pan? Ale do rzeczy. Dwadzieścia lat temu, na granitowej kostce na Koszykowej, chciałem uratowac pieska, ktory wyrawał sie miłej, starszej Pani. psina ocalała, a je "zastavę" skasowałem. I reasumuję: co odebrac pijanemu "klientowi", milicjantowi (policjanci tez piją!), starszej pani? Bo mnie, rzecz jasna, auto! BEZKARNOŚĆ dotyczy wszystkich nachlanych i niemyślących. Dlaczego do mnie sie Pan dowalił!!! No, wypiję i jadę. Do zobaczenia. WYPUKŁOŃ. Acha, ci wszyscy "komentatorzy" - na drzewo!
bb / .* / 2005-04-03 19:40
drugi na liście do medalu
Siecior / .* / 2005-04-03 11:11
Oto najlepszy przykład by szybciorem wcielać w życie ustawy chroniące życie ludzkie przed rozpanoszoną pijacką swołoczą za kólkiem, w mundurach, w kitlach, w togach, za ladą, za biurkiem, w sejmie! Prawo wstydliwie odwraca głowę gdy mowa o tych sprawach... ciekawe dlaczego??? Społeczeństwo czeka! Im dłużej czekać będziemy tym więcej zginie niewinnych-trzeźwych ludzi, będą tam też bliscy tych, co uporczywie zaniedbują Prawo zasiadając w ustawodawczych i wykonawczych gremiach. No, Orły! Czas wytrzeźwieć! I do boju!
trzeźwa / .* / 2005-04-02 21:59
Panu potrzebna pomoc dobrego psychiatry. Współczuję rodzinie.
aanda / .* / 2005-04-02 18:35
po prostu należy wydawać wyroki zgodne z kodeksem, który mówi, że konfiskacie na zrecz skarbu państwa podlegaja narzedzia przestępstwa, a więc samochody -i po kłopocie, zanim kupi sobie nowy samochód i odczeka 3 letni okres bez jazdy bedzie o wiele bezpieczniej(a ze sprzedaży sjkonfiskowanych samochodód mozna opłacać chociażby leczenie ofiar wypadków drogowych spowodowanych przez pijaków)
pijak za kierownica / .* / 2005-04-03 00:38
a zastanowiliscie sie matoły co by było, gdyby pijany złodziej podpieprzył by wam auto i by go złapali. No to konfiskata WASZEGO samochodu!!!!!
Aziz / .* / 2005-04-04 11:05
Nie skonfiskowaliby tylko odzyskali od złodzieja, a Ty się powinienś cieszyć bo pewnie dostałbyś go spowrotem.Nie sądzę żeby jeżeli taka ustawa by weszła to policjanci sprzedawali by skonfiskowane samochody bez sprawdzenia czy nie figurują w bazie pojazdów skradzionych.
bb / .* / 2005-04-03 19:42
sam jesteś matołem pretendencie do medalu Darwina
Siecior / .* / 2005-04-03 11:14
Chyba za dużo dzisiaj wypiłeś, do klawiatury, lepiej też nie siadaj!
maly jasiu / .* / 2005-04-02 14:07
Po pierwsze trzeba odpowiedziec na pytanie czy policja jest zainteresowana zlikwodowaniem pijanstwa wsrod kierowcow? Z dotychczasowych obserwacji wynika ,ze NIE. Jezeli odpowiedz na to pytanie bylaby TAK to nalezy bezwzglednie konfiskowac samochod pijanego kierowcy. Zamykanie w wiezieniu niczego nie da i jeszcze bedziemy placic za utrzymanie bandyty.
Siecior / .* / 2005-04-03 11:17
właśnie!, zbyt wiele wskazuje, że policja nie jest zainteresowana zlikwidowaniem pijaństwa wśród kierowców - CIEKAWE, DLACZEGO ?!
bb / .* / 2005-04-03 19:42
ponieważ oni już dawno dostali medale
Kielo / .* / 2005-04-02 13:58
Najskuteczniejszą metodą walki z pijanymi kierowcami , potencjalnymi mordercami ludzi ,byłoby surowe odebranie prawa jazdy na rok , a potem egzamin komisyjny na piśmie . Natomiast za recydywę 5 lat , bez możliwości wcześniejszego opuszczenia ZK. Taki kierowca powinien ponieść karę , ale jedną , lecz skuteczną . No i należy respektować te zasady karania , a nie pobłażać , bo ktoś ma kolesia , który ma" plecy" , a ten mu uratuje tyłek.
Catbert / .* / 2005-04-02 13:49
Proponuję, żeby tą nagrodę w pierwszej kolejności wręczyć pijącym, chowającym się za immunitetem.Nagroga (złota flaszka z diamentami) byłaby połączona z nagrodą pieniężną, przeznaczoną na roczną publikację foto i życiorysu w wielkonakładowych dziennikach w rubryce:"Oni piją i są niebezpieczni".

Najnowsze wpisy