Forum Forum inwestycyjneFundusze

Kapitalizacja dochodu z FI

Kapitalizacja dochodu z FI

skomentuj
Paweł Kaczor / 83.20.233.* / 2006-10-11 16:23
Witam, w jaki sposób skapitalizowac dochód z funduszu inestycyjnego. Nie przypuszczam zeby kapitalizacja nastepywala automatycznie tak jak to ma miejsce w przypadku lokat bankowych. Posiadam jednostki w funduszu parasolowym ING wiec chyba moge spokojnie przejsc w ramach parasola ze swojego fuduszu do innego i spowrotem i w ten sposob zwiekszyc ilosc posiadanych jednostek (skapitalizowac dochod). Nie wiem do konca czy nie poniose oplat z tytulu zmian funduszow.

Swoja droga porownujac roczne stopy procentowe rachunkow/lokat bankowych i stopy wzrostu jednostek FI nalezy wziasc pod uwage brak kapitalizacji w FI !

Pozdrawiam
Pawel Kaczor
Tomwic / 2006-10-13 12:11 / Bywalec forum
W funduszach funkcjonuje pojecie " zmiana wartości jednostki uczestnictwa".
Inwestor posiada ich stałą liczbę, a jego kapitał zależy od aktuajnej wyceny jednostki.
Wycofanie zysku można przeprowadzić jedynie przez odsprzedanie lub przetransferowanie okreslonej liczby jednostek uczetnictwa, by nie naruszyć kapitału poczatkowego.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy