Forum Polityka, aktualnościKraj

Kara dla internauty za wpis po śmierci polskiego żołnierza w Afganistanie

Kara dla internauty za wpis po śmierci polskiego żołnierza w Afganistanie

Wyświetlaj:
pandziak / 2013-04-08 13:31
no to umowmy sie albo jest swoboda wypowiedzi albo nie..... niestety w polsce wszystko jest robione i tworzone dla przykladu i dla tego aby kogos ukarac przykladowo ze moze ini sie powstrzymaja
baciorka93 / 2013-04-08 10:54 / -
no koles faktycznie przegial w tej wypowiedzi, taka kara powinna byc o wiele wyzsza.
larum / 85.202.59.* / 2013-04-08 05:51
no, tak, czysto polski sad, przez o czysto polskim nazwisku, zapewne i pochodzeniu skazal Polaka, za prawde
botycki'52 / 178.42.23.* / 2012-11-22 13:28

Na 30 godzin prac społecznych

ŚMIECH NA SALI. Piotruś po takiej karze miałby odczuć jakąś skruche? Szarga honor żołnierza polskiego i konsekwencji za to praktycznie żadnych. Skandal
Talibowie w powszechnej opinii międzynarodowej uznawani są za terrorystów,

Opinia powszechna i tak delikatnie to ujmuje. Ja osobiście waham się nawet zaliczyć Afgańczyków do gatunku ludzkiego, a wyodrębnieni z nich Talibowie to skrajna forma zdziczenia.
ździcho / 178.36.211.* / 2012-11-22 20:54

Ja osobiście waham się nawet zaliczyć Afgańczyków do gatunku ludzkiego

Ja mam wątpliwości, czy Ciebie można do niego zakwalifikować.
rumcajs44 / 2012-11-22 13:30
a to nie ejst tak, ze mamy demokrację i ta demokracja daje nam również przywilej jak jest wolnośc słowa? nikt nie powinień mi zabraniać mówić tego, na co mam ochotę
botycki'52 / 178.42.23.* / 2012-11-22 13:34

a to nie ejst tak, ze mamy demokrację

Nie jest tak. Tu nie ma demokracji. Ale my nie o tym rozmawiamy. Powtarzam: został zszargany honor Żołnierza Polskiego.
mmx / 2012-11-22 13:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
aż strach pomyśleć co Pani Sędzia myśli o żołnierzach AK w latach 1939-45 - .....i kim oni byli dla połowy świata (pewnie większej połowy) w ówczesnym świecie - np. co o Polskich Bohaterach Armii Krajowej pisywała ówczesna sowiecka Prawda? co pisywały gazety niemieckie, włoskie, austriackie?

zachowawczo oczywiście odżegnuje się od pochwalania którejkolwiek ze stron konfliktu a tym bardziej -co podkreślam z całą stanowczością- potępiam w 100% akty terroru każdej ze stron konfliktu (terroryzm jest straszny i niczego nie rozwiązuje) - nie mnie dociekac kto zaczął i po co - zło należy potępiać zawsze i wszędzie
S.O. / 83.30.16.* / 2012-11-22 09:51
Cytat : Obwiniony swoim wpisem wyraził sympatię dla afgańskich bojowników o wolność. Talibowie w powszechnej opinii międzynarodowej uznawani są za terrorystów, a ich zachowanie nie ma nic wspólnego z walką o niepodległość - powiedziała uzasadniając wyrok sędzia Renata Sztendel. Wniosek : słowa sędziego,że to bojownicy o wolność,a gdzieś tam za granicę są uznawani za terrorystów nie uzasadniają wyroku na terenie kraju,gdzie uznawani są za bojowników o wolność.
Nie chcę do sądu. / 79.98.146.* / 2012-11-22 00:53
Ten wyrok to kpina. Może ten sąd też uzna, że wermacht w czasie swojego turnee 1939-1945 też niósł wolność na naszych ziemiach, a polscy partyzanci byli terrorystami??
Jak można tego nie rozumieć? Jak ktoś najeżdża na kraj, to jest najeźdźcą albo okupantem. Jak ktoś broni swojego kraju to jest patriotą, ew. partyzantem, rebeliantem. Nie terrorystą itd.
Trepy z wojska nie muszą tego rozumieć, sąd powinien.
Mastah / 37.247.255.* / 2012-11-22 10:09
Zgadzam sie calkowicie, ten wyrok to jakas kpina. Juz pomijajac absurd nazywania ludzi walczacych o wolnosc terrorystami, to mamy chyba wolnosc slowa. Nie ma w konstytucji zadnego zapisu, ze nie wolno wyrazac wlasnych opinii publicznie.
ad1970 / 213.238.81.* / 2012-11-22 00:41
Brawo dla afgańskich bojowników o wolność! Precz z okupantem!

Panie Żebryk, pytanie do Pana:

1. Czy mówiąc "bojowników o wolność" mam na myśli Talibów, czy Pasztunów, walczących z nimi?

2. Czy mówiąc okupant mam na myśli tych pierwszych, czy drugich, albo może trzecich, z zagranicy, albo też chodzi mi o okupanta w przenośni, jak np. umysłowy problem z przyjmowaniem rzeczywistości w której są tacy co "sojusznika" albo "wyzwoliciela" uznają za "okupanta", bo jakoś w realnym życiu nie działa tępy wojskowy obowiązek regulaminowy "kochać, podziwiać i uznawać za bohatera (...i płacić, dużo, bardzo dobrze płacić)"?

Zastanów się Pan dobrze, bo chybiony ruch i będzie pozew za zniesławienie :)

PS
I na dobry sen...
Niech żyje Allach! Jedyny, słuszny i sprawiedliwy! (Mahometa nie lubie).
Jahwe pogromcą okupantów! Jezusie i Maryjo! Dziwny jest ten świat.
Kryszno, kiedy Oni w końcu przestaną przeżuwać przeżute i zasmakują nieskończonego nektaru Twojego Świetego Imienia?
.................. / 83.6.219.* / 2012-11-22 00:11
Dobrze, że mordercy w togach nie skazują księży na kary śmierci przez strzał w tył głowy.
.......................... / 83.6.219.* / 2012-11-22 00:07
Bowiem obowiązkiem każdego sędziego, jak i reszty ludzi jest kierowanie się rozumem nie martwym zapisem jakiegokolwiek paragrafu. Przez to że byli ludzie pilnujący paragrafów i ustaw mieliśmy hitleryzm rozlany na całą Europę i mieliśmy stalinizm z setkami tysięcy morderców. Skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy?
pr rp / 62.121.114.* / 2012-11-21 23:54
wolność słowa w Polce powiadacie? Coraz bardziej nasz kraj upodabnia się do Białorusi czy Rosji
chichot dona / 164.126.204.* / 2012-11-21 23:31
Takie przykłady pokazują jak potężne może być słowo.
Pokazane jest także jak władza boi się wolnego słowa swoich obywateli.
Proszę sobie wyobrazić czasy II WŚ tyle , że obecnie w dobie internetu.
proszę sobie wyobrazić podobny komentarz jakiegoś Niemca tyczący takiej samej sytuacji w Polsce z tym, że tyczyło by to partyzantki polskiej którą oficjalna propaganda nazywała bandytami oraz wojsk niemieckich które to z kolei oficjalna propaganda nie nazywała najeźdźcami ale wyzwolicielami uciskanej mniejszości niemieckiej.
Domniemam , że reakcja niemieckiego sądownictwa była by taka sama tyle, że kara była by inna .. rozstrzelanie za zdradę.
Symptomem dzisiejszych czasów jest jedynie inny wymiar kary.
A cała reszta ... no cóż ... "Jak Kali ukradnie krowę to dobrze, jak Kalemu ukradną krowę to źle".
Arim / 83.4.251.* / 2012-11-21 23:11
Wniosek, uważać co się pisze. ACTA nie podpisane ale cenzura nadal jest, i wystarczy że komuś się wypowiedz nie spodoba i nas oskarżą o nie ważne czy mamy rację czy nie. Polacy pojechali tam wieść demokrację ??jestem innego zdania po co oni tam pojechali. To tak jak te prostaki amerykańskie się dziwią,że pojechali do Iraku zawieżli wolność a oni Irakijczycy strzelają do nich tacy niewdzięcznicy
wetodlagmo_pl / 178.37.56.* / 2012-11-21 23:09
strach cokolwiek pisac bo sie przyczepia, wypada tylko chwalic nasz rząd i armie za obrone polskich granic w afganistanie ;)
ert / 89.76.196.* / 2012-11-21 22:58
zenada, zolnierz byl urazony.A co tam k... robiles - niosles wolnosc dla ludu miast i wsi?
Tam wszyscy jezdzili w tym celu ostatnio ruskie.Tez liczyli ze przyniosa wolnosc , a tu zonk.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy