Forum Forum prawneKarne

Kara za sprzedaż e-papierosów nieletnim po ustawie.

Kara za sprzedaż e-papierosów nieletnim po ustawie.

Wojciech111123 / 83.28.242.* / 2018-10-17 23:27
Witam, czy ktoś orientuję się jaka kara jest za sprzedaż e-papierosów i olejków nieletnim? Syn kupił e-papierosa w sklepie i z jednej strony chciałbym pociągnąć sprzedawce do odpowiedzialności z drugiej zaś nie chcę mu zrujnować biznesu bo widać, że to dobry człowiek i nie chciał synowi sprzedać bez żadnego problemu acz kolwiek niestety dzieciak ma zbyt duży dar przekonywania. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
Wyświetlaj:
Doradca Prawny / 54.38.59.* / 2019-12-16 16:00
Kary są dość wysokie zależy czy to była elektronika użytkowa czy płyn zawierający nikotynę . Bo jeśli sprzedał szkło grzałkę itp nie będzie z tym żadnego problemu.

Natomiast surowo karana jest sprzedaż wyborów zawierających nikotynę.

Ja bym porozmawiał z sprzedawcą . Lepiej żeby dziecko paliło liquid niź piło alkochol brało narkotyki lub wdychało substancje smoliste .

Ja bym nic takiego nie zgłaszał bo to odrazu wiąże się z kontrolami nalotami itp .

Wszyscy jesteśmy ludźmi.

Sprzedawca nie jest zobowiązany sprawdzać dowodu może o niego prosić jedynie kiedy ma wątpliwości czy osoba skończyła 18 lat . W tym wypadku byłby wzywany biegły sądowy który by stwierdził czy osoba wyglądała na 18 lat.
Matks / 5.184.52.* / 2019-01-25 09:58
Grzywna w kwocie 2000 zł. Artykuły. 13 ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Proszę zgłaszać. Nad naszymi dziećmi sprzedawcy się nie litują.
Wojciech111123 / 188.146.72.* / 2018-10-22 13:14
Nikt nie ma informacji na ten temat?

Najnowsze wpisy