Forum Polityka, aktualnościKraj

karty zbliżeniowe do kontroli

karty zbliżeniowe do kontroli

audiofil / 2013-03-28 09:02
Narodowy Bank Polski postanowil zbadac czy placenie kartami zblizeniowymi jest bezpieczne. Problemem jest stystem ksiegowania wplat w trybie offline, przez co bank nie wie w danym momencie ile fizycznie jest pieniedzy na karcie, wykorzystac to moga zlodzeieje ktorzy ukradna taka karte i wykorzystaja limity z niej
Wyświetlaj:
parowka / 2013-06-28 13:28
Ostatnio podczas wizyty w Alior Banku pani namawiała mnie do założenia rachunku ROR, obiecując brak opłaty za prowadzenie konta i dobre oprocentowanie środków. I może bym się skusiła, ale dowiedziałam sie że bank wydaje karty zbliżeniowe, więc odrzuciłam ofertę z obawy o narażenie moich pieniędzy na utratę i wtedy pani z radosną miną obwieściła, że jeżeli stracę, to "tylko " do wysokości limitu, jeżeli się szybko zorientuję że kartę ktoś mi ukradł. No rzeczywiście ! Argument nie do odrzucenia ! Podziękowałam grzecznie i powiedziałam że dla mnie strata - to strata, nie ważne jakiej wysokości, a wklepanie PIN-u nie jest wielkim problemem. Mając kartę zbliżeniową trzeba by sobie wmontować opcję ciągłego sprawdzania czy jest jeszcze w naszym portfelu, bo jak wiadomo - licho nie śpi.
marci / 37.30.2.* / 2013-07-01 16:37
nie musisz uzywac karty zblizeniowej, możesz placic zwykla, a z oferty aliora warto skorzystac chociazby dla darmowego konta, bezprowizyjnych bankomatow czy przelewow.
falkonik / 2013-03-28 10:40 / Bywalec forum
wiadomo, ze nie jest bezpieczne, mowi sie o tym juz od dawna, wiec nie wiem co tutaj sprawdzac, najlepiej normalnie wpisywac pin, wtedy ma sie pewnosc, ze sie nie zostanie okradzionym
jolkajolka / 2013-03-28 12:33
najgorsze jest to ze niema mozliwosci zablokowania korzystania z paypass, to jest najgorsze ze karty otrzymywane obecnie sa zawsze z funkcja paypass..... a nie kazdy chce to miec no i bledne kolo sie zamyka
namawiacz / 2013-03-29 12:02
jest mozliwosc :) wystarczy przy placeniu nie zblizac karty do terminala paypass a tylko wkladac karte do czytnika normlanie, wtedy za kazdym razem tranzakcja wymaga wpisana kodu pin

Najnowsze wpisy