Forum Polityka, aktualnościPolityka

Katarzyna Hall ministrem edukacji?

Katarzyna Hall ministrem edukacji?

Money.pl / 2007-10-31 13:43
Komentarze do wiadomości: Katarzyna Hall ministrem edukacji?.
Wyświetlaj:
gosć / 77.253.147.* / 2011-02-05 08:24
straszne ale ta Pani się nie nadaje na to stanowisko a giertych robił z siebie pajaca!!!!!!!!!!pewnie nie nie mają nikogo na to miejsce normalnego straszne ,ale jak tak bedzie sie działo to ludzie wyjdą na ulice i będzie tak jak w turcji.A nasze dzieci sa zagrożone przez głupie reformy Państwa.Nie mowiąc że Państwo podpisuje sobie ciche reformy na temat szczepien i ładuja w nasze dzieci do 2 roku 36 szczepien ciekawa jestem czy któryś z rodziców by sie zgodził do 2roku gównami ładowac sami nas uczyli na biologi ze ingerowanie w ludzki organizm to nic najleprzego w rzadzie wszyscy przez 2lata powinni dostawac 36s szczepiń ciekawe czemu w rzadzuie nikt nie zajmnie sie odszkodowaniem dla rodzinn po szkodowanym po szczepieniach ludzie otworzcie oczy robią co chca znami
hugoberg / 83.5.114.* / 2008-05-08 12:32
Ta kobieta sie nie nadaje.Jest nie przygotowana do takiej roli!Sluchalem jej wypowiedzi i artykuly i mozna sie za glowe zlapac.Jest nieudolna i nie powinna byc na tak waznym stanowisku!
CYCAS / 85.222.86.* / 2009-01-18 15:25
TO CO OSTATNIO WYMYŚLIŁA P. MINISTER .ABY DZIECI W PRZEDSZKOLU WIEDZIAŁY CO TO JEST ARCHITEKTURA . TO P.MINISTER CHYBA POWINNA PRZEBYWAĆ W BUDYNKU BEZ KLAMEK.
Nauczyciel12 / 91.94.246.* / 2008-09-11 19:56
Potwierdzam tą opinie że się nie nadaje. O to właśnie ta pani została Ministrem Edukacji i proszę bardzo jej żenujący i kompletnie nieudolny pomysł - chce aby nauczyciele spełniali rolę opiekunów dla tzw euro sierot czyli dzieci których rodzice wyjechali za granice do pracy. Maja z nimi odrabiać lekcje, wychowywać itd. Wysuwa się pytanie do bystrej Pani Minister czy są na to pieniądz i co sie okazuje- NIE MA!!!! ale idiotyczny pomysł jest. Nauczyciel to też człowiek też ma swoje dzieci i co ma zostawać po godzinach do wieczora w szkole i zajmowac sie takimi dziećmi gdzie ich własne są zaniedbywane. Poprostu brak słów na ten pomysł i wiele innych, żenada i paranoja. Ta pani tak jak napisał ktoś nie powinna byc Ministrem Edukacji NIE!!!!!!!!!!
jaaa / 217.98.79.* / 2008-01-28 21:24
LUDZIE CO SIę DZIEJE Z POLSKIM rządem przecież to jeden wielki nonses ministrem edukacji zwykła nauczycielka ?? bezsens już nie ma czasu po szkole na zadne swoje sprawy aby książki zakówać nocami wiecie co uciekam z polski po to jest jedna wielka paranoja ... w polsce sie nie da normalnie zyc
truskawka17 / 83.26.109.* / 2007-11-11 15:23
Nie znam kobiety,ale ciekawa jestem jak sie sprawdzi w ministerstwie edukacji....oby tylko nie wprowadziła obowiązkowej matury z matematyki...proszęęęę!!!
Ewa Leśna / 83.9.173.* / 2007-11-10 20:18
JAK matematyczka ze szkoły podstawowej została zastępcą prezydenta Gdańska???????A teraz ma być ministrem???SZOK!!!!Bo co??Bo ma męża polityka??? I założyła niepubliczna szkołę w Gdańsku???Ale CUDA się dzieją za PO!
alisonnn ;/ / 213.76.158.* / 2007-11-10 19:34
nie znam tej Pani .. Ale niech zniesie ta mature z matematyki !! juz jej mlodziez bedzie bardzo wdzieczna !! Prosze rozwazcie too !!! To nie jest naprawde madree ze bedzie obowiazkowa matura z matematykiii !! mam 16 lat i w 2010 roku bede zdawac mature z matematyki ;/ naprawde to bedzie porazka !!
~Gdańskie gimnazjum LINGWISTA / 89.174.190.* / 2007-11-09 21:20
Miałem (nie)przyjemność spotkać w 6 klasie SP p. K. Hall, i uważam, że już p. R. Giertych był lepszym ministrem edukacji niż ona. Ona nie nadaje się na zastępce Prezydenta Miasta Gdańska ds. społecznych, a co dopiero na ministra czegokolwiek. Czy my uczniowie (i nauczyciele) nie mamy prawa mieć NORMALNYCH ludzi w resorcie edukacji? Lingwista jest prestiżową szkołą PRYWATNĄ w Gdańsku, i nie chcemy narzekać na min. edukacji i na panią Hall, bo za bardzo co oni robią nam nie przeszkadza, lecz to poprzedni minister edukacji (p. Roman Giertych) wymyślił ni stąd, ni zowąd mundurki, lub to by ocena z religii liczyła się do średniej ocen. Niestety obecny rząd zajmuje się tyko "bitwą" polityczną pomiędzy PO i PiS, i ich koalicjantami a nikt nie przejmuje się losem tych o których mają dbać!
DosiaNT.fbl.pl / 81.15.212.* / 2007-11-16 12:19
Pan Donald Tusk stara sie dbać o nasz los, ale cały czas napotyka krytyki typu "to nie jest mocny rząd" padające z ust zawistnego PANA KACZYŃCKIEGO (z capsem, żeby poczuł sie wyższy :D) co ciekawe, w jakichkolwiek dyskusjach wszyscy właśnie Kaczyńskich atakują, a z Tuskiem rozmawiają... ale nie o tym mowa... Myślę, że trzeba dać pani HALL sie wykazać i nie oceniać jej z góry... a i moim zdaniem dziecko z 6 klasy podstawówki nie powinno oceniać nauczycieli bo wiadomo, że jeżeli jest wymagający to takowe dziecko nie spojrzy na niego pozytywnie... tyle :)
joanna b / 83.25.228.* / 2007-11-02 17:54
PO nie ma kadr. a Pani Hall to porazka slyszalam jej bezsensowne dukanie w radiu Gdansk i w rozmowie z Zakowskim. Tragedia. Brak wszelkiego polotu erudycji, umiejetnosci wyslawiania sie i w ogole zalosc brala. Po co PO pchalo sie do rzadow. Nie maja ludzi czy ten Tusk gra z narodem w bambuko. Boni i Hall - gratulacje.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-02 18:09
Tak, ministrem edukacji powinna zostać Nelly Rokita.

To osoba wykształcona, mówi bardzo płynnie, no i używa ośmiu języków, cały problem w tym że jednocześnie. :):):)
GBorawski / 2007-11-02 14:04
A co złego Katarzyna Hall uczyniła, żeby tak na niej pieski wieszać?
Że młoda i ładna, to od razu złodziej i karierowicz?
A jak nie o to chodzi, to co narozrabiała?

A może jakaś urażona duma i zawiść przez Was przemawia, co? ;-)
antyliberał / 85.128.90.* / 2007-11-02 12:25
pan d.tusk chrzani mówiąc, iż k.hall to "genialna kobieta".to kolejny nieudacznik z GDAńSKIEJ KLIKI.nie polepszy się w polskiej oświacie,a nauczyciele dostaną strasznie w DUPę za urzędowania pani k.hall...ale wiedzą o tym doskonale tylko ci,którzy poznali z ją działań
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-02 18:11
A co, nauczyciele to niby z innej gliny są ulepieni??
Wszyscy mogą dostawać w dupę a nauczyciele nie??

No nareszcie jakaś równość zapanuje w traktowaniu obywateli w tym kraju.
Alina 1970 / 77.112.60.* / 2007-11-09 20:39
tia.....
dajmy w dupę nauczycielom
ciekawe komu potem oni dadzą w dupę?
a propos - nie chciałbyś być nauczycielem przypadkiem?
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-09 21:06
Nie, przypadkiem - nie.
Jeśli wybiera się jakiś zawód, to nie może to być "przypadkiem". Obawiam się jednak, że corocznie tysiące humanistów kończących studia i nie mający co zrobić ze swoim zawodowym życiem, PRZYPADKIEM wybiera tę profesję, a potem narzeka.

Z tego co wiem, NIE MA PRZYMUSU do pracy nauczyciela - jest WOLNOŚĆ WYBORU ZAWODU. Napisałem to dużymi literami, być może będzie to bardziej przyswajalne.

Po drugie, poziom kształcenia młodzieży JEST ŻENUJĄCY !!! To wstyd zwłaszcza dla tych nauczycieli, którzy uczą tylko „przypadkiem”. Efekty pracy tych pedagogów widać choćby na tym forum.

Oczywiście nie przyczepiam się do głoszonych tu poglądów, bo każdy może mieć własne nawet kontrowersyjne, ale do FORMY w jakiej się to odbywa.
To jest DRAMAT. Więc zanim upomnicie się o podwyżki, radziłbym najpierw zapoznać się z efektami swojej pracy, od których wasze uposażenie powinno zależeć bezwzględnie.

Pozdrawiam grono
nauczycielka gimnazjum / 84.10.29.* / 2007-11-10 20:19
Masz za sobą jakieś traumatyczne przeżycia związane ze szkołą... tak mi przykro, że trafiałeś zawsze na przypadkowych nauczycieli i nie udało Ci się skończyć szkół na poziomie wyższym niż żenujący.... Mam nadzieję, że dobrze wybrałeś dla swojego potomstwa prywatną szkołę, a może uczysz sam swoje dzieciaczki ?
Jeszcze jedno : nie wydaje Ci się, że wszyscy uczniowie mają swoje rodziny (większość patologiczne, niepełne, niewydolne wychowawczo lub biedne), mają także swój potencjał intelektualny (bardzo często niższy niż przeciętny, bo brak jest stymulacji ze strony środowiska rodzinnego), że nauczyciel nie idzie z każdym swoim uczniem do domu po zajęciach, żeby za niego odrobić lekcje czy powtórzyć wiadomości ?
Następnym razem zatem, zanim się wypowiesz o efektach NASZEJ pracy, dowiedz się na czym ona polega w obecnych czasach... postaraj się dokształcić sam w tym temacie, bo rozumiem, że na razie tylko poziom żenujący....
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-10 21:46
Nie mam absolutnie żalu za ten złośliwo - mentorski ton nauczycielski (szczerze mówiąc niczego więcej oprócz pouczania się nie spodziewałem).

Wiem że prawda o "poziomie" nauczania w Polsce jest bolesna dla tej części środowiska nauczycielskiego, które sobie z tego zdaje sprawę (bo nie dla wszystkich) ale takie są FAKTY i złośliwością ani zamiataniem pod dywan sprawy się nie załatwi.

Mam nadzieję, że dobrze
wybrałeś dla swojego potomstwa prywatną szkołę,

Oczywiście, powiem więcej - NIE TYLKO JA.
Jeśli chce się dobrze przygotować młodych ludzi do życia w nowej rzeczywistości nowoczesnego i konkurencyjnego, europejskiego społeczeństwa, to nie mogą tego robić nauczyciele z poprzedniego systemu, którzy sami w nowej rzeczywistości nie mogą się odnaleźć.
Najlepszym rozwiązaniem byłby jak zwykle "rynek" i konkurencja (najlepsi zostają i dobrze zarabiają, pozostali zmieniają profesję).
Ale jak rozumiem (po powyższej wypowiedzi), beton nauczycielski (ZNP) na to nie pozwoli i dalej będzie to co jest, czyli przypadkowość i brak profesjonalizmu z jednej strony oraz opłakane skutki w edukacji młodzieży - z drugiej.

I jeszcze jedno na koniec - nie przypominam sobie, abyśmy kiedykolwiek mieli przyjemność się poznać i przejść na TY. Tego też proponowałbym nauczyć młodzież, przyda się na później jak znalazł.

Pozdrawiam
wkurzona / 79.185.167.* / 2008-05-08 13:23

Mam nadzieję, że dobrze
wybrałeś dla swojego potomstwa prywatną szkołę,

Oczywiście, powiem więcej - NIE TYLKO JA.

Czy istnieje jakaś specjalna szkoła przygotowująca nauczycieli do pracy w szkołach prywatnych? Jeśli nie, to by znaczyło, że w obu sektorach:publicznym i prywatnym uczą ci sami nauczyciele ( o, przepraszam: tak samo przygotowani).
Że zdarzają się nauczyciele z przypadku? Pewnie tak, jak w każdym zawodzie z reszjtą...
Ale też "tak krawiec kraje jak mu materii staje". W tej samej klasie, uczonej przez tych samych nauczycieli trafi się uczeń zdolny i ... Jeden wyrośnie na polityka, inny na forumowicza. Jeden drugiemu nie równy. Czy można za to winić (tylko?) nauczycieli?
~Gdańskie gimnazjum LINGWISTA / 89.174.190.* / 2007-11-09 21:34
Przepraszam, lecz nie zgadzam się z twoją opinią. chodzę teraz do prywatnego gimnazjum, lecz przedtem chodziłem do publicznej podstawówki (SP24 Gdańsk wrzeszcz-jakby co). I w obu tych szkołach poziom nauczania jest bardzo wysoki. Nauczyciele są wykształconymi ludźmi z duzym doświadczeniem pedagogicznym, a płaci się im psie pieniądze. I to jest w pożadku? Oni pracują po 30 lat (moja pani wychowawczyni na przykład) w jedne szkole, wyedukowali setki ludzi i co mają za to, 1900zł miesięcznie.
Mój ojciec jest dowódcą grumy manewrowej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, tzw. Policja Autostradowa (Gdyż jeszcze w tym roku w Gdańsku do użytku zostanie oddana autostrada A1), jest Podinspektorem (w wojsku major)pracuje w policji 23lata i zarabia 2900zł, w tak niebezpiecznej pracy (przedtem pracował w kryminalnym)?
Jakbym miał wymieniać dalej to by mi zabrakło internetu ;)
lecz nauczyciele to tacy sami ludzie i też ciężko pracują
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-09 22:21
OK, nie musisz przepraszać, można już mieć swoje zdanie i nie przepraszać że się je ma.:):)

W twojej wypowiedzi TYLKO jedno mi się nie zgadza, skoro :

I w obu tych szkołach poziom nauczania jest bardzo
wysoki.


to dlaczego wybrałeś(aś) wersję płatną edukacji???

Jeśli nie ma różnicy - to po co przepłacać??
witosław / 83.8.77.* / 2007-11-10 23:28
Real60 ty bałwanie-ciebie na ministra edukacji palancie!
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-11 00:58
Nie ma to jak merytoryczne argumenty PEDAGOGA z przypadku.

Nic dodać, nic ująć. Można tylko płakać.
Antyliberal / 193.200.150.* / 2007-10-31 20:17
A kiedy Tusek mianuje Ministra Szczescia Ogolnego i Cudow Jasnogrodzkich? Czyzby zapomnial juz o swoich obietnicach, ktorymi omamil ponad 40% gawiedzi?
sas24 / 217.197.73.* / 2007-10-31 19:53
Uwaga Sikorski To podwójny agent obcego wywiadu Brytyjsko-Radziecki szpieg i to wyjdzie niebawem na światło dzienne zostanie wszystko ujawnione i to będzie koniec PO i Tuska !!!!
wkurzona / 79.185.167.* / 2008-05-08 12:52
Hej "sas24"!
Jechały dwa autobusy. Jeden był niebieski, a drugi...też skręcił w prawo.
Klops / 83.26.191.* / 2007-10-31 13:49
Jest szansa na pozytywny rozwój polskiej oświaty. Trzymam kciuki za twórczynię gdańskiej oświaty niepublicznej.
MGR / 213.254.225.* / 2007-11-03 08:42
Czekamy na te szansę! Kobieta potrafi powiedziec czego chce i jak tego dokonać a to juz zadatek na ministra w tym kraju.
gorączkakadrowa / 83.24.191.* / 2007-10-31 18:57
aby tylko pazury ci się w skórę nie wbiły - Gronkowiec przecież szaleje i sepsa gotowa.
guci0 / 2007-10-31 13:43 / Bywalec forum
By żyło się lepiej ;o)
mitishybia / 89.228.112.* / 2010-09-17 20:13
juz giertych byl lepszy! przynajmniej wprowadzil amnestie na maturach a ta s*** co?!? niicc zeroo! sama pewnie tępa a wymysla mature z matematyki
Co Cie to / 89.74.43.* / 2010-11-24 19:58
Ta Kobieta ma nasrane w glowie;/ za przeproszeniem na Ch.j jej te egzaminy semstralne po co ja sie ucze caly semstr pisze egzaminy jak i tak to sie nie wlicza bo zeb y przejsc do kolejnej klasy musze napisac jakis poryty egzamin to jest chore!!

Nie dojsc,ze nauczyciele maja w ciul innych obwiazkow i spraw to jeszcze dodatkowo im roboty przyspaza..;/


Siedzi za biurkiem i jej odpitala;/
INTERESOWNY / 217.96.3.* / 2010-12-08 12:36
Pani Minister to znowu bezsens kiedy w końcu skończy się ten absurd że nauczyciel pobiera emarytere i jeszcze pracuje na pelnym etacie a gdzie są młodzi nauczyciele na tym rynku.Czas ztym skończyć albo ma sile i pracuje albo odchodzi na emeryturu.To w żadnym kraju nie jest możliwe tylko u nasTe przepisy są absurdalne i krzywdzą mlodych nauczycieli a ponadto bardzo sprzyjają korupcji ktora w polsce itak jest wystarczająco duża.Czas uregulować i ostatecznie unormować te przepisy żeby bylyczytelne i jasne albo pracujesz albo odchodzisz a nie że ludzie wjednych godzinach pracy pobierają dwa świadczenia - TO JEST ABSURD

Najnowsze wpisy