Forum Polityka, aktualnościKraj

Katastrofa Smoleńska. TU-154 nie powinien lecieć

Katastrofa Smoleńska. TU-154 nie powinien lecieć

Wyświetlaj:
fghgfd / 195.14.4.* / 2012-03-09 09:37
Ciekawe jakie była opinia NIKu kiedy prezydent L.K chciał na siłę ladować w Gruzji w której defakto trwały działania wojenne.
Z tego co pamietam pilota który odmówił ladowania nazywano tchórzem....
wolny człowiek / 83.27.20.* / 2012-03-09 09:29
Mam parę pytań: Lada dzień miną DWA LATA!!!! od tej katastrofy, a wrak samolotu dalej rdzewieje na ruskim lotnisku. KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA TEN NIEPRAWDOPODOBNY SKANDAL!!!!!?
Czy w ogóle czynione są jakieś kroki w kierunku sprowadzenia tego wraku do Polski?
Dlaczego panuje martwa cisza w mediach na temat wraku tego samolotu?
jack8944 / 95.49.210.* / 2012-03-10 00:39
Odpowiedzialni są Roosevelt i Churchill!
Floyd / 2012-03-09 11:18 / Tysiącznik na forum
Przypuszczam, że oddanie wraku było brane w rachubę i możliwe do czasu gdy zaczęły się pojawiać insynuacje Macierewicza i jemu podobnych. Ja będąc na miejscu Rosjan też bym nie oddał. Chcecie badać wrak to badajcie ale na miejscu i pod kontrolą uniemożliwiającą jakiekolwiek manipulacje z wrakiem. Przecież takiego Macierewicza można podejrzewać o wszystko np. o dokonanie jakiegoś napromieniowania wraku czy spowodowania dodatkowo kontrolowanego wybuchu. co umożliwiało by wykazanie, że katastrofę spowodowali Rosjanie. Jestem pewien, że każde państwo w tym Polska postąpiło by w takiej sytuacji tak jak Rosjanie.
Moim zdanie wrak samolotu nigdy nie powróci do Polski i wcale się temu nie dziwię.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-03-09 12:01
W pisaniu bredni przerosles wlasnie samego siebie.
Floyd / 2012-03-09 12:32 / Tysiącznik na forum
Nazywasz bredniami bo napisałem, że Rosjanie nigdy nie zwrócą wraku bo mają prawo obawiać się manipulacji? Gratuluję zatem bystrości.
No, to jeszcze dodam, że czarnych skrzynek też nie zwrócą z tych samych powodów.
No, ale jeśli chcesz to możesz tam siedzieć nawet 10 lat i badać,....badać...badać....powołując przy okazji 100 innych komisji z całego świata do badania wraku.
Nie pasuje Ci? Trudno, Rosjanie się się z tym pogodzą.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-03-09 13:46
A ty ze swoimi bredniami brniesz dalej.
Juz przestan, bo to juz nie jest dla twojej rodziny smieszne.
Zaczynaja sie martwic o twoj stan umyslu.
Tornado+ / 31.63.232.* / 2012-03-09 13:32
Skąd nadajesz z Belwederskiej 41, czy zza Buga?
Floyd / 2012-03-09 13:57 / Tysiącznik na forum

Skąd nadajesz z Belwederskiej 41, czy zza Buga?

To ten sam rodzaj wiedzy co o Smoleńsku?
Pozostaje mi tylko złożyć gratulacje z powodu ogromu Twej wiedzy.
Jak widzę masz jednak pewne wątpliwości z skąd nadaję, pora więc je rozwiać.
To chyba oczywiste, że nadaję z Belwederski i zza Buga jednocześnie. Mam nadzieję, że będziesz w pełni usatysfakcjonowany bo potwierdzi to w pełni Twoje teorie o wspólnym spisku Belwederu i Kremla.
Botycki / 178.42.43.* / 2012-03-09 14:27
No to już się wyjaśniło. Belwederska odpada. Zzza Buga zatem. Tylko kto Cię pyta o zdanie w polskiej sprawie, Szura, Wołodia, czy jak Ci tam? Ty się lepiej zajmij głową swojego państwa - Putinem
Floyd / 2012-03-09 15:09 / Tysiącznik na forum
Byłem pewien, że Smoleńsk jest w Rosji, a tu słyszę, że sprowadzenie wraku samolotu ze Smoleńska, to wyłącznie polska sprawa.
Chyba, że tak naprawdę to nie chodzi o jakiś tam wrak, a są to tylko takie polskie przepychanki polityczne we własnym sosie.
A, to przepraszam. :)
Mają szczęście Polaczkowie, że w Rosji Putin przy władzy bo taki Żyrynowski to by w ogóle chciał zlikwidować to państwo, a komunista Zuganow pewnie by propagował komunizm na zachód od Bugu. Jeszcze startował na prezydenta pewien miliarder co by pewnie kupił sobie Polskę.
A, Polacy to miły naród i jak się nawzajem nie pozagryzają, to przetrwają. :)
Botycki / 178.42.43.* / 2012-03-09 15:24
Chodzi o niszczenie dowodów zbrodni, ale nie chce mi się już z Tobą gadać, nudny jesteś jak flaki z olejem
ździcho / 77.254.228.* / 2012-03-09 09:27
No jak to nie? A kto w 70 rocznicę mordu katyńskiego miałby bohatersko oddać życie za Polskę w nierównym starciu z wrogimi siłami jak nie wybitny prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński?
kierowca bombowca / 178.36.93.* / 2012-03-09 09:22
Panu Macierewiczowi błyszczą oczy. Cokolwiek powiedzą, wiadomo: spisek. Spisek, spisek, i jeszcze raz: tuskowo-ruski spisek. Swoją drogą Macierewicz powinien być z tej katastrofy zadowolony, bo wydobyła go z politycznego niebytu i podnieciła spiskowe fantazje w głowach ludzi mu podobnych, a jak mawiają muchy: w kupie raźniej. Jaki człowiek, taka podnieta.
MłodyWarszawiak / 87.205.255.* / 2012-03-09 09:36
NIK mówi braku procedur w Państwie Donalda Tuska, a co z bezpośrednimi przyczynami katastrofy? Dlaczego Państwo polskie nadal nie ma niczego? Gdzie są czarne skrzynki, dlaczego wrak został zniszczony przez sowietów, jakie procedury panowały na lotnisku w Smoleńsku i w końcu, kto z Moskwy wydał nakaz o sprowadzaniu polskiego samolotu...
bv / 83.4.250.* / 2012-03-09 13:18
Czarne skrzynki zostały przebadane przez krakowski instytut i stwierdzono, że sa orginalne i niezmanipulowane, więc zmień płytę .
Tornado+ / 31.63.232.* / 2012-03-09 14:28
Gdzie to wyczytałeś? Niech zgadnę...W GW, a może uslyszaleś w RynsztokFM?
elka07 / 2012-03-09 14:36 / Bywalec forum
czyli wychodzi na to, ze to my zawaliliśmy i to na całej linii, ciekawa jestem jak to przyjmą/przyjęli ci wszyscy krzykacze na temat teorii spiskowych
Woźny12 / 2012-03-09 14:59
No tak i do takiego wniosku doszli po nad roku czasu? W jakim ja kraju żyję...
Tornado+ / 31.63.232.* / 2012-03-09 14:51
Polska delegacja nawet, jakby udała się do Katynia pociągiem pancernym byłaby poważnie zagrożona na ruskiej (putina) ziemi.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-03-09 13:48

przebadane przez krakowski instytut

Od kiedy ten instytut ma swoja siedzibe w Moskwie?
ździcho / 77.254.228.* / 2012-03-09 09:40

i w końcu, kto z Moskwy wydał nakaz o sprowadzaniu polskiego samolotu...

No właśnie - kto z Moskwy wydał nakaz o sprowadzeniu polskiego samolotu?
@@@ / 89.68.238.* / 2012-03-09 12:02
Masz cos z pamiecia czy myslisz ze to inni juz zapomnieli?
ździcho / 213.146.42.* / 2012-03-09 16:57

Masz cos z pamiecia

Z pamięcią???!!! Coś takiego to ja pierwsze słyszę w zyciu! Jeszcze tylko tego brakowało, żeby ktoś ten samolot sprowadzał. Tylko nie mów, że z powietrza na ziemię, bo zjawiska metafizyczne to mnie w ogóle nie interesują.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-03-09 17:29
Ta sprawa byla wielokrotnie dyskutowana.
Kontroler lotow chcial zamknac lotnisko ale na wyrazne polecenie z dowodctwa tego nie zrobil.
Ktos w dowodztwie/Moskwie chcial aby ten samolot ladowal.
ździcho / 213.146.42.* / 2012-03-09 18:21

na wyrazne polecenie z dowodctwa tego nie zrobil.

Wyraźne polecenie? A kto taką rozmowę słyszał? Sprzątając kogoś po cichu, ktos nie uzywa specjalnej tajnej linii, czy szyfru, tylko głośno trąbi przez zwykły telefon, a w dodatku to do tego telefonu jest zamontowana pluskwa z podsłuchem? A jeżeli nawet, to pilot był bezwolną istotą, wcześniej wytresowaną przez kontrolera lotu niczym pies Pawłowa, ze go - jak to się mówi - ściągnięto? Nie żartuj. Zresztą nie chce mi się tego drążyć - jak mówisz, że mordowali, to mordowali. Gwoli ścisłości - ja też chcę, zeby platforma obywatelska razem z tuskiem zniknęła z powierzchni ziemi jak najszybciej - zawsze chciałem. Obawiam się jednak, ze w najbliższym czasie nie jest to realne - przynajmniej nie w ten sposób.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-03-09 18:59

A kto taką rozmowę słyszał?

Mowil o tym ow kontroler podczas pierwszego oficjalnego przesluchania.

A jeżeli nawet, to pilot był bezwolną istotą.

Ty jednak masz cos z pamiecia.
Dyskutowalismy na ten temat dosc dlugo 2 lata temu i wydawalo sie ze doszlismy do wspolnego wniosku ze jak lotnisko jest otwarte to pilot ma obowiazek wykonac conajmniej jedna probe podejscia bo nie wiadomo jakie warunki sa na lotnisku zapasowym i czy tam bedzie mogl wyladowac.
W Smolensku lotnisko bylo otwarte wiec pilot wykonywal probe podejscia a to co sie dzialo po komendzie "odchodzimy" powinno byc tematem dochodzenia.
ździcho / 213.146.42.* / 2012-03-09 19:33

jak lotnisko jest otwarte to pilot ma obowiazek wykonac conajmniej jedna probe podejscia bo nie wiadomo jakie warunki sa na lotnisku zapasowym i czy tam bedzie mogl wyladowac.

Obowiązek???!!! Nie, no tym to mnie zupełnie załamałeś...
@@@ / 89.68.238.* / 2012-03-09 19:54

Nie, no tym to mnie zupełnie załamałeś...

Lotnisko bylo otwarte wiec nie bylo powodu aby takiego podejscia nie wykonac.
Odejscie na lotnisko zapasowe zawsze wiaze sie z niebezpieczenstwem ze po doleceniu do niego nie bedzie juz paliwa aby leciec na kolejne zapasowe jesli na pierwszym nie ma warunkow do ladowania. Dlatego wykonuje sie jedno podejscie do ladowania na lotnisku docelowym jesli lotnisko nie jest zamkniete.
ździcho / 213.146.42.* / 2012-03-09 20:16

Lotnisko bylo otwarte wiec nie bylo powodu aby takiego podejscia nie wykonac.

Ano widzisz, to już są zupełnie różne rzeczy: nie ma powodu nie wykonać a obowiązek. Ja tam nie wiem jak to proceduralnie wygląda, ale taki OBOWIĄZEK urągałby zdrowemu rozsądkowi - paliwo się zużywa, a tu trzeba dopełnić obowiązku podejścia? Żeby na dzień dobry definitywnie odciąć sobie mozliwość odejscia na zapasowe? Manewr kamikaze w czystej postaci, zatem nonsens ze zdroworozsądkowego punktu widzenia. Druga rzecz, gdyby taki obowiazek faktycznie istniał, to po cholerę byłoby dzwonić z Moskwy, żeby ściągnąć samolot? Sam widzisz, że jedno wyklucza drugie.
Dlatego wykonuje sie jedno podejscie do ladowania na lotnisku docelowym jesli lotnisko nie jest zamkniete

Być może, ale nie wierzę, żeby obligatoryjnie i bez względu na warunki, bo urąga to logice
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy