Forum Forum prawneCywilne

Kaucja z wynajmu

Kaucja z wynajmu

r00ts / 2009-01-16 11:04
Witam.
Mam pytanie odnośnie zwrotu kaucji za wynajem mieszkania. Problem polega na tym:
wynajmowałem mieszkanie kilku osobom, ale nie podpisaliśmy żadnej umowy, ponieważ były to osoby "znajome" i nie chciały podpisywać umowy. Umówiliśmy się na miesięczny okres wypowiedzenia. Dnia 13 grudnia zostałem poinformowany, iż do 1 stycznia osoby te chcą się wyprowadzić. Osoby te wyprowadziły się przed 1 stycznia.
Moje pytanie jest następujące: czy jestem zobowiązany do oddania kaucji, którą otrzymałem od tych osób. Czy mogę ją potraktować jako rekompensatę za miesiąc styczeń, gdyż osoby te nie wywiązały się z miesięcznego okresu wypowiedzenia?.
Wyświetlaj:
Brui / 62.61.40.* / 2009-02-16 17:43
Mam dokladnie taki sam problem i z tego co juz wyczytalem, kaucje nalezy zwrocic pomniejszona o oplaty i o czynsz za okres wypowiedzenia, wiec jezeli kaucja byla w wysokosci miesiecznego czynszy, to nie nalezy jej zwracac.
Prosze o potwierdzenie slusznosci tego co napisalem.
r00ts1 / 213.134.160.* / 2009-02-18 12:10
z tego co ja sie dowiedzialem, nalezy oddac kaucje pomniejszona o x dni do pelnego miesiaca(wypowiedzenie) za czynsz. Oczywiscie trzeba uwzglednic ze wypowiedzenie powinno byc zlozone do konca miesiaca ze skutkiem na koniec nastepnego miesiaca. Ja chcac miec spokoj (glownie ze strony wlasciciela) oddalem pieniadze, a sprawe w sadzie chyba bede miec. Bo wczoraj przyszlo cos. :)

Najnowsze wpisy