Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rynek UE - wejście za kaucją

Rynek UE - wejście za kaucją

zdenerwowany / .* / 2003-05-14 10:45
Komentarze do wiadomości: Rynek UE - wejście za kaucją.
Wyświetlaj:
wowa / .* / 2003-05-18 21:28
Są ludzie, którzy nie mogąc albo nie musząc ( jak profesura Uczelni Państwowych III RP) nic robić zadawalają się epatowaniem ( inaczej wkurzaniem) swymi idiotycznymi koncepcjami i pomysłami. Prof. Kołotko czuje się tym lepiej, im bardziej denerwuje plebs, którym manipuluje ( przynajmniej tak mu się wydaje). Spełnia w tym względzie na dworze Leszka Millera jednocześnie rolę mędrca i błazna, choć o tę druga posadę musi walczyć od początku z baranem , tzn. baronem Łapińskim. Tak czy inaczej obaj są skuteczni, bo o nich piszemy.
Kort / .* / 2003-05-15 17:47
Skoro tak to cała idea polskich firm na rynku europejskim to bzdura. Wybaczcie Panowie, ale małe pytanie - ile kto wziął za to żeby usunąć polskie firmy z rynku europejskiego? Nie mogę wręcz powstrzymać takiej myśli A jeśli tak to my otwieramy nasz rynek zachodowi na nierównych prawach - to jednak dajmy sobie z tą unią spokuj. Po tej wiadomosci zmieniam jakość mojego głosu - jednak będzie na NIE. A byłem właśnie dla równości rynku zagorzałym zwolennikiem. Skoro tak ma to wyglądać - to można głosować tylko NIE !!!
gjj / .* / 2003-05-16 15:07
hjadshafkhadsjaDHAdf
Kort / .* / 2003-05-15 17:54
Dodaję: Jak wygląda formalne wnisienie do prokuratury domniemania o przestępstwie korupcyjnym? A moze prokuratura będzie znowu twierdzić że nic nie wie?
Balon / .* / 2003-05-15 00:59
Swiatli ludzie - do Europu. Rzady i ciemnota na Bialorus.Sejm do p******, ministerstwa w rozsypke, Moze bedzie lepiej?Boze nie zachowaj MF i Min Ifrastruktury
luk / .* / 2003-05-14 16:24
Prof. dr hab. Kołodko ciągle szuka pieniędzy na zbilansowanie budżetu rządu p. Millera. Panie Miller, może już czas, aby prof. dr hab. Kołodko przestał marnować pieniądze podatnikówe na swoje chore pomysły!
genek / .* / 2003-05-14 13:10
A ja naiwnie myślałem, że Polska przystępuje do UE żebyśmy mogli robić tam interesy, że swobodny przepływ kapitału, towarów i takie tam cuda-wianki.Okazuje się jednak, że cały czas chodziło o zasilenie budżetu dotacjami z UE, bo podatki już im nie wystarczają. Po działaniach i wypowiedziach przedstawicieli tego rządu (szczególnie Pol i Kołodko) można się było domyślać, że wg nich funkcjonowanie państwa jest ok., tylko kasy trochę mało - teraz mamy dowód namacalny. I, jeśli ten przepis wejdzie w życie, to mnie przystąpienie do UE już nie interesuje. Mają mój głos na "NIE" (jeszcze parę osób przekonam, więc tak na 400%). Bo w jakąkolwiek zmianę w naszej klasie (pierwsza podstawówki) politycznej nie wierzę - tym razem polactwo wybierze Leppera - będzie tak samo, tylko jeszcze bardziej.
zdenerwowany / .* / 2003-05-14 10:45
co ten oszolom Kolodko wymyslil !!!!! z jednej strony mami oczy ludziom ze chce dobrze przygotowac Polske do wejscia w struktury UE a tu probuje wprowadzic takie poronione pomysly - i jeszcze skur..... beszczelnie zapowiada ze "Podatnik będzie mógł się ubiegać o zwrot po upływie czterech kolejnych kwartałów" - wielka mi laska !! przeciez to beda jego pieniadze za ktore urzednicy bede napychali swoje kieszenie.Co sie dzieje w tym kraju!??!!Z jednej strony przygotowywane sa przez ministrow raporty o barierach i klodach jakie rzuca sie przedsiebiorcom pod nogi (potwierdzane przez organizacje miedzynarodowe), a z drugiej strony doklada sie jeszcze wiecej gniotow, poronionych pomyslow wbrew temu co sie wczesniej deklarowalo. Ten rzad ma szczescie ze zaden przedsiebiorca nie pojdzie strajkowac bo szkoda mu na to czasu (w tym czasie musza sie zdecydowanie wiecej napracowac niz ta banda z MF przy wymyslaniu takich bandycki nowych haraczy!!!). mimo wszystko pozwole sobie podniesc apel:KOLODKO NA TACZKE !!! - i fora ze dwora z nim
tul / .* / 2003-05-14 11:24
ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!!!!! a Kolodko to KRÓL ZŁODZIEI !!!!!
G. / .* / 2003-05-14 11:48
Pan minister szykuje sie powoli najwyrazniej do odejscia (po referendum sie to wszystko rozleci i wybory na jesen) ale zanim do tego dojdzie zachodzi podejrzenie ze MF postanowilo zadbac o interesy "pewnych grup". Za procedury prygotowania takiego zabezpieczenia ustnowionego na majatku trzeba bedzie zaplacic rzeczoznawcom, notariuszom - i to nie malo. Za gwarncje bankowa slone pieniadze zainkasuje bank np: Pekao (o czym pisze "Rzepa") skasuja 1,6 tys. zl co kwartal (od kwoty wymaganej przez MF) co biorac roczny okres "leżakowania" kaucji daje kwote 6,4 tys. zł.Kolejnym beneficjentem tego rozwiazania bedzie takze sam Fiskus na kontach ktorego pieniadze przez rok beda przynosily okreslone zyski - jak tu wiec sie do nich "przytulic" ??!!!Moja propozycja jest taka - niech sie Ministerstwem Finansów zajma naraz: 1. komisja sledcza2. NIK3. prokuratura4. wszelakie media
beata / .* / 2003-05-14 10:59
w 100% przylaczam sie do apelu!

mamy przykald w jaki nasze panstwo otwiera polskim firma drzwi do Europy

to jest ta pomoc, w ten sposob macie zamiar wspierac konkurncyjnosc polskich firm ??!!! - to ja z ta wasza "pomoc" dziekuje!

po przeczytaniu tego tekstu mam dosc!! jak ten pomysl przejdzie jednyna droga jaka mi pozostanie to wykorzystanie tzw. offshore i przeniesienie firmy do ktoregos z podatkowych rajow, choc w takiej sytuacji lepszy będzie kazdy kraj od Polski.

Do takich rozwiazan namawiam innych ktorzy maja
juz tego dosc - moze ta "stolkowa klika" sie ocknie jak na ich wyplaty zacznie pracowac coraz mniej firm !

Najnowsze wpisy