Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Money.pl / 2012-04-29 19:51
Komentarze do wiadomości: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?.
Wyświetlaj:
Michał597 / 77.255.0.* / 2014-02-26 18:03
jak szukacie czegoś w Poznaniu pod inwestycje. to dobry wybór - Koralik (na Dębcu). Tanio za metr i dobra lokalizacja z dogodnym dojazdem do centrum miasta.
cassima / 2013-12-17 22:08
Gdzie te analizy home broker mogę znaleźć?
arcada / 2013-12-18 13:00
Na stronie home broker masz na dole dział analizy - tam masz wszystko :) - analizy na różne tematy
x807 / 83.12.98.* / 2013-12-18 17:22
A od kiedy to analizy Home Broker się sprawdzają. Proponuję poczytać wątek o inwestycji, którą Home Broker sprzedawał całkiem niedawno, o ile dalej jej nie sprzedaje. Hotel 4Kolory we Władysławowie. Rzetelne informacje można znaleźć na forum money.pl
cassima / 2013-12-16 22:36
Też wydaje mi się, że teraz jest odpowiedni moment na kupno mieszkania.. Ja niestety dopiero w przyszłym roku będę mogła o tym myśleć. Rozmawiałam już z osobami kompetentnymi, dużo teraz tracę, oferty niektórych deweloperów są zachęcające, choć mam nadzieję, że niedługo będą jeszcze lepsze:)
arcada / 2013-12-17 12:39
Cassima wcale w przyszłym roku mieszkania nie musza być droższe, a nawet mogą byc tansze. Poczytaj sobie analizy chocby home broker to zobaczysz
melisssa / 83.25.46.* / 2013-11-08 17:51
A gdzie jest taka promocja? W jakim mieście?
echal / 91.206.65.* / 2013-10-31 17:39
Teraz to czasem bardziej opłaca sie kupić dom niż mieszkanie
Ja właśnie kupiłem domek szeregowy we wrocławskich Słabowicach od AZ Budownictwo, ceny jak za mieszkanie we Wrocławiu , a mam w tym niemały kawałek własnego ogródka gdzie dzieci będą miały gdzie poszaleć , czasdem warto poszukać i kupić coś lepszego na spokojnych obrzeżach niż drożyznę w centrum
Natle7 / 188.121.21.* / 2013-12-04 15:05
Witam,
to chyba będziemy sąsiadami:)
Etap I czy II?

Pozdrawiamy!
Natle7 / 188.121.21.* / 2013-12-04 15:05
Witam,
to chyba będziemy sąsiadami:)
Etap I czy II?

Pozdrawiamy!
domminika2 / 80.238.108.* / 2013-11-06 22:15
Mnie teraz bardzo przyciągnęła to powstające osiedle http://shiraz.pl/pl/inwestycje/shiraz_park_III_mieszkania#
I jestem coraz bardziej skłonna zeby wlasnie pomyslec nad mieszkaniem.
skarpetka / 31.175.100.* / 2013-10-20 16:34
na pewno przy okazji decyzji o zakupie mieszkania pojawia się wiele wątpliwości, ale myślę, że jednak jak się tylko ma okazję, znaczy albo się dostanie kredyt, albo ma się pieniądze i coś nam się spodoba to nie ma na co czekać, bo okazja może się nie powtórzyć. A jeśli chodzi o ciekawe i godne uwagi inwestycje to mnie bardzo podobają się te mieszkania http://koneser.co/ piękne, eleganckie, przestronne, odnowione i w super lokalizacji.
Inspektor_Budowy / 109.241.85.* / 2013-10-20 11:49
Odbiór techniczny mieszkania Warszawa

www.odbiorybudowlane.com

Przystępując do budowy, każdy inwestor z utęsknieniem wyczekuje chwili, w której nastąpi końcowy odbiór mieszkania. Podczas tej czynności zaakceptujemy to, co przekaże nam wykonawca. Dotyczyć to będzie każdego zakresu prac, które zostały mu powierzone do wykonania. Jeżeli podpiszemy protokół odbioru mieszkania, a po pewnym czasie zauważymy usterki, których nie dostrzegliśmy w trakcie odbioru, możemy żądać ich usunięcia na podstawie rękojmi albo gwarancji. Jednakże może to być znacznie trudniejsze i kosztować nas więcej wysiłku, niż domaganie się usunięcie tych usterek, zanim złożymy podpis na protokole z odbioru mieszkania.

Dobrze jest wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę przystępując do tak ważnej czynności, jaką jest odbiór mieszkania. W tym celu przygotowaliśmy dla Was ten artykuł. Na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia, zebrałem w jednym miejscu najważniejsze informacje, dotyczące najczęściej występujących wadach, usterkach i fuszerkach. Stosując się do zawartych tutaj wiadomości, będziecie wiedzieć gdzie w nowym mieszkaniu lub domu szukać potencjalnych problemów.

Relacje i zależności podczas budowy
Kupując mieszkanie/dom u dewelopera, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że to nie deweloper wykona wszystkie prace i roboty. Jest to niemożliwe. Dewelopera zatrudnia wielu podwykonawców, z których każdy odpowiada za konkretny etap prac w dziedzinie, w której się specjalizuje. Do wykonania więźby dachowej deweloper zatrudni brygadę cieśli, zaś do ułożenia pokrycia dachowego ekipę dekarską. Każda ekipa może być w rzeczywistości zupełnie inną firmą. Od tego czy deweloper dokona wyboru dobrych podwykonawców, zależeć będzie jakość wykonanej przez nich pracy, a w rezultacie końcowym, jakość Twojego domu albo mieszkania.

Czynność odbioru mieszkania nie jest wyłącznie formalnością, której dopełnienie pozwala Ci przejąć lokal i zamieszkać w nim. Odbiór mieszkania jest bardzo ważnym momentem w inwestycji budowlanej, ściśle łączącym się z wieloma innymi zagadnieniami. Oto niektóre z nich:

• aby deweloper uznał zakończenie prac i odebrał je od podwykonawców, wszyscy klienci muszą dokonać odbioru swoich mieszkań – dopiero po tym deweloper zdarzeniu przystąpi do ostatecznego rozliczenia się z podwykonawcami
• wszyscy klienci dewelopera muszą odebrać mieszkania, aby miasto lub gmina mogła odebrać budynek do eksploatacji

Na podstawie powyższych informacji łatwo wywnioskować, że odbiór mieszkań leży w interesie dewelopera oraz jego podwykonawców.

W momencie kiedy klient podpisze protokół odbioru mieszkania, z dewelopera spada większość ciążącej na niej odpowiedzialności. W przypadku wyniknięcia jakichkolwiek usterek, to lokator musi zabiegać o ich usunięcie u wykonawcy obiektu. W tym celu może skorzystać z przysługującego mu prawa rękojmi, lub powołać się na gwarancję, jeżeli na wykonane prace została ona udzielona. Nie powinno nikogo więc dziwić, że deweloperowi tak mocno zależy na tym, by ich klienci szybko podpisali protokół odbioru. Wraz z jego złożeniem kończy się większa część odpowiedzialności dewelopera wobec klientów.

Jak wygląda typowa procedura odbioru mieszkania?
1. Klienci otrzymują od dewelopera informację o bliskim terminie przeprowadzenia odbiorów
2. Z uwagi na mała ilość czasu przeznaczonego na każdy odbiór, oględziny prowadzone są szybko
3. Uwagi klienta dotyczące odnalezionych wad, błędów i problemów są bagatelizowane, ignorowane, lub klient słyszy zapewnienie o ich usunięciu w niedalekiej przyszłości
4. Deweloper robi wszystko co w jego mocy, aby zebrać podpisy od wszystkich klientów

Rzeczywistość często jest brutalna. Na obiecane usunięcie usterek przychodzi klientom czekać przez bardzo długi czas. Niestety jest też tak, że do ich usunięcia przez wykonawcę w ogóle nie dochodzi. Jeśli lokatorowi spieszy się z wprowadzeniem do mieszkania, przystąpi on do ich usunięcia samodzielnie i na swój koszt – nie chcąc marnować czasu na przepychanki i prowadzenie z deweloperem walki o swoje.

Aby w pewnym stopniu zabezpieczyć swoją pozycję, do protokołu odbioru należy wpisać listę rzeczy, które wymagają poprawki. Jest to dla nas pewnego rodzaju zabezpieczeniem przed tym, aby deweloper nie mógł ich później nie uznać. Dodatkowo, deweloper zyskuje w ten sposób potwierdzenie, aby żądać od podwykonawców wprowadzenia poprawek.

WAŻNE INFORMACJE:
• jeżeli mieszkanie lub dom posiada poważne usterki, lub wydaje Ci się że nie zostały wykonane zgodnie z projektem, pod żadnym pozorem nie decyduj się na podpisanie protokołu odbioru
• jeżeli znalazłeś stosunkowo niewielkie usterki, których usunięcie nie powinno zająć dużo czasu, podpisz protokół odbioru dopiero po ich usunięciu. Dla wykonawcy będzie to dodatkowa motywacja do szybkiego wykonania poprawek

Jak wygląda mieszkanie gotowe do odbioru?
Chcesz wiedzieć jak powinno wyglądać ukończone mieszkanie lub dom, dla którego bez
Marek.Po / 89.67.233.* / 2013-10-03 15:49
Nie liczyłbym na jakiś "super" okres tanich nieruchomości. Wydaje mi się ze to zależy od promocji indywidualnych dewelopera. Niedawno kupiłem mieszkanie w ciekawej promocji od Ronsona.
hellbi / 89.230.199.* / 2013-10-03 17:25
podzielam zdanie, myślę że z nowym rokiem i ruszeniem programu mdm ceny mogą wzrosnąć, lepiej chyba teraz się rozejrzeć, deweloperzy pod koniec roku robią wyprzedaże, promocje
jerts / 46.205.119.* / 2013-10-23 23:08
Warto zawsze dowiadywać się o wyprzedaże, co raz takie są. Dobrze też wybrać się na dni otwarte,w ten weekend będą takie na Białąłęce u JWC.
slonna / 83.23.5.* / 2013-10-31 23:09
Teraz dobrze kupić bo są promocję, Białołęka na os. Zielona Dolina od 4600 zł/m2, a w Poznaniu garaż za 1 zł.
limina / 213.158.216.* / 2013-08-26 08:04
Każdy moment na to jest dobry, my w końcu po wielu poszukiwaniach idealnego mieszkania kupiliśmy od JWC na Białołęce i nie wyobrażam sobie innego miejsca.
JacekKowal385 / 81.190.214.* / 2014-06-12 12:48
Teraz jest najlepszy moment na zakup mieszkania. Niskie stopy procentowe oraz niskie ceny mieszkań, które już tylko będą rosnąć, to główne czynniki dlaczego warto kupić mieszkania właśnie teraz. Ja z żoną skorzytsaliśmy dodatkowo z dopłaty mdm. Przy okazji polecam fajny portal, gdzie umieszczone są mapki inwesticji wchodzące w skład rządowego programu mdm http://www.mwp.pl/mdm-warszawa-mieszkania/
Baptysta / 178.43.69.* / 2013-08-20 14:28
Ja właśnie tak jak niektórzy poprzednicy zdecydowałem się w okresie wakacyjnym poszukać jakiś dobrych ofert w centrum Wrocławia. Szczerze mówiąc liczyłem, że w okresie wakacyjnym propozycje będą atrakcyjniejsze, gdyż zapotrzebowanie na mieszkania jest znacznie mniejsze. Ludzie raczej wyjeżdżają na wakacje niż szukają mieszkań.
Taki był mój chytry plan, by utrzeć nosa i dobrze wynegocjować ceny.
Jednak najlepsze oferty były wiosną. Zdaje się, że wiele się nie zmieniło i niektórzy deweloperzy wyjechali na wakacje:)
Znalazłem jednak i zarezerwowałem mieszkanie City Island. Skusiło mnie to, że nie muszę poszukiwać ekip wykończeniowych, tylko biorę mieszkanie z wykończeniem. Atrakcyjna oferta okazała się, bo do końca sierpnia mają propozycję całkowitego wykończenia mieszkania w cenie. Teraz tylko czekam na odbiór kluczy.
majd23x / 89.230.199.* / 2013-08-06 12:03
wg mnie teraz jest dobry moment, sam teraz szukam mieszkania i wiem, że nie warto czekać, z tego co się orientowałem wcale ta ustawa mdm nie jest przesądzona, a ceny wraz z jej wejściem mogą pójść w górę zarówno w bankach jak i deweloperów, znalazłem ciekawe mieszkanie na os. zielona dolina, dokonałem rezerwacji teraz kompletuję dokumenty do banku
dragon133 / 164.126.100.* / 2013-07-01 15:50
ciężko powiedzieć kiedy będzie warto, bo różnie z tym bywa, może się okazać, że nie ma na co czekać, jeśli się ma tylko możliwość. Ja sama myślę żeby kupić jakieś mieszkanie w kamienicy, szczególnie, że tutaj http://koneser.co/ jest sporo ciekawych ofert. Dobrze, że ktoś pomyślała o odnowieniu takich pięknych budynków.
Roberto1980 / 79.141.160.* / 2013-06-26 14:54
Tak, też mi się wydaje, że teraz jest dobra okazja na kupno mieszkania. Jest rozpoczętych wiele inwestycji, a jednak chętnych jest mniej. W mojej okolicy stoi wiele ciekawych inwestycji, jak np. Aleje Kokosowe w Stabłowicach (Wrocław)
malinowynos / 89.68.142.* / 2013-05-29 17:17
Warto kupić jak się wynajmuje dłuższy czas i dłuższy czas zamierza wynajmować, co doskonale pokazują poniższe wyliczenia www.taniej-kupic.pl
rolka / 109.231.7.* / 2013-07-05 10:37
To tutaj www.wyprzedaz-mieszkania.pl są konkretne oferty wyprzedaży mieszkań, które opłaca się kupić na wynajem
anabelkaa / 37.30.23.* / 2013-07-25 06:55
JW Construction wszystkie swoje inwestycje położone ma w ładnej zielonej okolicy. Widać, że zadbano o najmniejszy szczegół.
stonna / 83.11.75.* / 2013-09-30 17:58
Teraz właśnie można kupić w wyprzedaży na osiedlu Lewandów Park, mieszkania 2 i 3 pokojowe wykończone pod klucz.
Kilgen / 95.155.76.* / 2013-05-31 17:59
Warto kupować już teraz, ceny spadły i wydaje się, że to jest dobry moment na własne 4 kąty, co pokazuje to wyliczenie: http://rynekpierwotny.com/wiadomosci/rynek-mieszkaniowy/ceny-spadaja-w-duzych-aglomeracjach,1412/
vasil87 / 2013-05-17 20:21
jak patrzę na ceny mieszkań, to opłaca się już teraz, bo taniej to już raczej nie będzie. Ciekawą ofertę domów w cenie mieszkań ma np. AZ Budownictwo z Wrocławia: http://azbudownictwo.com/

Najnowsze wpisy