Forum Money.pl - wspieramy lot każdej Waszej złotówki!

Kiedy w ciągu dnia kupować albo sprzedawać??

Kiedy w ciągu dnia kupować albo sprzedawać??

igor / 80.51.167.* / 2006-05-20 15:14
Witam
Parę dni temu założyłem konto maklerskie i zamierzam "grać" przez internet. Mam jednak pewne obawy i pytania. Nie bardzo wiem jak odczytywać notowania w ciągu dnia. Czy kiedy akcja w danym momencie ma np. notowania wzrostu o 2,3% a cena wzrosła o 1,7 zł to oznacza że składając ofertę sprzedaży w tym momenie sprzedam właśnie z takim zyskiem?
Proszę o wskazówkę, na czym polega dokładnie zawieranie transakcji w danym momencie i czy podane wskaźniki to te wg. których w danym momencie inwestuję?
Proszę o podpowiedzi!!
Pozdrowienia i podziekowania!!!
Wyświetlaj:
pietrek / 84.10.95.* / 2006-06-22 12:06
kolego zalezy jak skupują każde konto maklerskie ma pokazane skup sprzedaż i cenę akcji
zazwyczaj jest tak że jeśli spółka poszła w górę to to cena jaką uzyskałeś na akcjach jest przykład 6 zeta to skupują go 5,9 żadko skupują w tej samej cenie ale możesz prubowac najlepiej skontaktuj się z osobami które już obnracają na giełdzie jakiś broker czy ktoś kto gra dłuższy czas
tompot / 83.14.11.* / 2006-05-23 21:36
Ja też zamierzam założyć rachunek maklerski i coś zainwetsować przez ineternet. Z tego co czytałem (zaglądnij na stronę bossa.pl - fajna stronka) do tej pory to twój zysk zależy oczywiście od tego jakie składasz zlecenie (czy z limitem ceny czy bez, jak długo ma być ważne zlecenie itp.) i jakie są obroty akcji danej spółki (jeżeli są duże to istnieje duża szansa, że sprzedasz po "bieżącej" wycenie - przy czym cena bieżąca jest tu względna bo przecież notowania są ciągłe i wszystko się ciągle zmienia)

Najnowsze wpisy