Forum Forum finansoweKonta

kilka uwag o kontach

kilka uwag o kontach

Fahrenheit / 2010-08-28 14:18
Miałem, mam założonych kilka kont. Pokusiłem się o subiektywne porównanie:

1. Konta, które miałem-posiadam: mBank-firmowe,osobiste, Alior-firmowe,osobiste(rachunek zarabiający), DeutscheBank-osobiste dbNet.
2. Sposób i czas zakładania konta: Najwyżej oceniam Alior,potem Deutsche,na końcu lub exequo z mBankiem.
3. Deutsche wydał kartę debetową, niestety wysłał na INNY niż korespondencyjny adres,mimo że mają aktualne dane! Zero wytłumaczenia-arogancja w stylu: "Dobrze już, czy mogę Pana przełączyć do ustalenia PIN?!"
4. Najlepsza infolinia to Alior- pełen szacunek i pomoc.
5. Najgorsza obsługa w oddziale to mBank - na przykładzie Aspiro w K-ach: ZERO profesjonalizmu, wszystko się dłuży, pracownice jakby działały w niewidzialnej plaźmie, spowalniającej ruchy ciała i artykułowanie zdań. Sztuczność, podszycie fałszywym zawodowstwem. Oceniam w skali 1-6, na 2.
6. Najlepsza obsługa w oddziale- bezapelacyjnie Alior. Krótko i na temat, uśmiech i DZIAŁANIE (mówię o o. w K-ach i Tychach)
7. Beznadziejny oddział DB w K-ach na Chorzowskiej, w dodatku wprowadzanie w błąd. Pytanie: Ile u Was kosztuje NAJTAŃSZE konto firmowe, może być nawet internetowe, odpowiedź: 40zł/mies. za prowadzenie. ....
8. Pod względem internetowym: DB czytelnie, ale na boga...w 2010 r., zdrapka aby zrobić przelew...przelewy za to darmowe. mBank-największa czytelność i łatwy limit na start, ale przelewy 1zł. Alior- niezły serwis, ale są kłopoty z niektórymi funkcjami pod...IE! 10 przelewów za 0zł/w miesiącu.
9. Czas oczekiwania na infolinii... bez sensu to porównywać, wszystkie odbierają sprawnie (próba ok. 10 tel. na każdą)
10. Zwycięzcą dla mnie jest Alior, choć ma wady: musisz aktywnie używać karty i najlepiej przelewać wynagrodzenie na ich konto-wtedy karta jest za 5zł/mies. Inaczej-9zł. Udogodnieniem jest powaidomienie smsem o operacji na koncie(np.wpływ), ale sms kosztuje 30 gr. Najlepsze oddziały, infolinia. Jeżeli dopieszczą serwis internetowy - nr 1.
11. Deutsche Bank - chwali się jakimś trofeum: nagroda dla innowacyjnej bankowości internetowej. Z... 2002 r. bodajże. Kody TAN są NIEWYGODNE. AROGANCJA infolinii. Plusy: wszystko za darmo do 2013 r. WSZYSTKO.
12. mBank: miejsce trzecie: trochę skostniale na tle Aliora, nowocześniej niż DB, ale załatwcie coś w oddziale... DRAMAT. Przelewy 1 zł. Do tego wpadki w stylu: Specjalnie dla Ciebie mamy limit w koncie na 10 tys. Składasz wniosek, analiza pozytywna, a wniosek po dwóch dniach ...odrzucony.

Pozdrawiam,
jestem ciekaw jak wypada ING.
SzukiGomo / 195.187.79.* / 2010-09-14 16:01
zobacz też tu:

http://ocena-banku.blogspot.com

http://dobra-lokata.blogspot.com

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: