Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Klauzula unikania opodatkowania wraca. Minister Finansów będzie miał nowy bat

Klauzula unikania opodatkowania wraca. Minister Finansów będzie miał nowy bat

Wyświetlaj:
jajan / 62.182.213.* / 2016-01-06 06:31
idzie stare ,nowe już było ta władza prowadzi nas na wschód.
Ten co czytał ten artykuł / 109.231.31.* / 2016-01-06 15:25
"Podobne przepisy funkcjonują w: Niemczech, Austrii, Francji, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, na Węgrzech, czy w Kanadzie i Turcji. Niektóre kraje - jak Wielka Brytania - walkę z unikaniem opodatkowania rozpoczęły niedawno." - geniuszu.
andrzej 2015 obiektywnie / 108.35.245.* / 2016-01-06 11:54
Uciekaj na zachod , zrob jak Tusk . Boj sie nowego , uciekaj z Polski .
Beata123.68 / 217.99.174.* / 2016-01-06 09:08
jajan od kiedy Niemcy, Austria, Francja, Portugalia, Szwecja, Szwajcarai, Słowacja, Węgry, Kanada, Turcja i Wielka Brytania leza na wschodzie? .
gość154 / 178.42.207.* / 2016-01-06 05:10
Cytat: "Za 20 tysięcy złotych podatnik będzie mógł uzyskać opinię, czy minister nałoży na niego większą daninę czy jest bezpieczny. "
Draństwo, chamstwo i złodziejstwo. A za darmo to nie łaska? Czy urzędnicy nie pobierają za swoją pracę dużych pieniędzy?
ja popieram / 87.112.103.* / 2016-01-06 22:53
Za jakie darmo. Jesli on nie zaplaci, to my - to wszyscy sie zrzucimy na nadgodziny dla urzednika.
Forumowi graficiarze / 5.172.247.* / 2016-01-05 21:45
Bat i podatki + opłata audiowizulana, super początek, ludzie na pewno was pokochają.
kcaryca keyt / 91.225.189.* / 2016-01-05 20:00
Jak widzę tego wygolonego Pana z taką zajadłą miną to już widzę jak będzie w kraju sprawiedliwie.Ttaką miną widziałam onegdaj u Ziobry gdy dochapał się koryta i szybko pokazał swoją nadgorliwość łamiąc prawo. Nie do niego należały wyroki na które wpływał,Przez niego ludzie popadali w depresję i popełniali samobójstwa ale co to dla gnoja ,,teraz k**** ja mam coś do powiedzenia,,/ Bedzie żle bo nie było sprawiedliwości a teraz będzie poprawka z ,,naszej sprawiedliwości,, Zacznie się wznawianie spraw by odebrać to co nasze i klechów a jak stanie czasu to dla was kmioci też cuś skapnie.Polsko kochana nie odbierz mi rozumu-błagam i nie daj zwariować

epkowi uderzyła woda do głowy ,chciał pokazać co to ja znaczę .Rozpieszczony bachor,któremu znudziły się zabawki a tatusiowi tradycja rodzinna puści
dddd159 / 31.179.66.* / 2016-01-05 19:36
Czas na kolejną ucieczkę młodych z tego kraju,kolejne upadłości i bankructwa.. Polską rządzili ,rządzą i będą rządzić debile, obniżenie podatku spłyci granicę opłacalności jego nie płacenia barany a nie nękanie ludzi którzy kombinują by przeżyć!!!!!
do dddd159 / 37.248.29.* / 2016-01-06 15:23

Czas na kolejną ucieczkę młodych z tego kraju,

Zapewne do tych krajów zachodnich gdzie takie rozwiązania już od wielu lat istnieją. Chyba, że myślisz o krajach wschodnich, Ale tam jakoś nikt nie chce uciekać.
Rosjanin Romanow / 89.68.181.* / 2016-01-05 18:57
Panie Prezydencie! najwyższy czas powołać grupę szybkiego reagowania na niesprawiedliwość płynącą ze strony urzędników na poszkodowanych Polaków.Grupa taka będzie wysyłana w rejony konfliktu nierozstrzygniętego lub rozstrzygniętego z rażącą niesprawiedliwością prawa dla poszkodowanego Polaka. Grupa taka powinna zawieszać natychmiast urzędników do czasu rozstrzygnięcia sprawy włącznie do natychmiastowego zwolnienia obciążając danego delikwenta odszkodowaniem pieniężnym na rzecz poszkodowanego.Wchodzi tu złe działanie urzędnika na rzecz Polaka w celu zniszczenia państwa Polskiego!
Janusz308 / 83.22.171.* / 2016-01-05 18:44
Dlaczego wszelkiego rodzaju cwaniacy mając sprytnych prawników mają unikać płacenia podatków. Przeciętnego podatnika potrafią prześwietlić i rozliczyć co do grosza.
Macryjfj / 86.83.236.* / 2016-01-05 18:37
Jeżeli te przepisy obowiącują w prawie całej UE i wprowadza ja właśnie Wielka Brytania, to dlaczego nasz TK je kwestionuje?? hm.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dercu / 91.205.33.* / 2016-01-05 18:30
ludzie zanim rozpocznie sie szczekanie na PIS na tym forum niech ci wszycy pseodo eksperci z forum poczytaja jak jest zagranica , powiem tak w POlsce jest metalnosc My nic nie musimy placic , My chemy wszytko miec, to wlasnie dzial w Europie zachodniej i jest dobrze , w Europie zachodnie firmy maj tylko kontroli co normalnemu Polakowi sie nie sniło, tu tez o zwyklego obywatele sie nie rozchodzi ale o biznes, jak nie skonczymy z patologia myslenia, jest w POlsce przerazajaca, powiem wiecej co robi PIS to mnie zdumiewa ze w koncu mamy rzadzacych ktorzy naprawde chca cos zrobic, nie przesiedziec 4 lat i nic z tego przyjada nastepni przesiedza 4 lata i tak dalej trzymam kciuki za PIS a antyPISowca mowie troche wytrwałosci nawet 100 dni nie mineło a wam wszytko sie nie podoba , mnie wszytko sie podoba i kropka i moim znajomym w koncu kazdy nas bedzie traktował jak obywatela UE , a nie tylko dostawke dal projektu UE .
Bolesław / 82.34.7.* / 2016-01-07 01:58
W Polsce to najpierw trzeba zmienić mentalność urzędników i wprowadzić jasne przepisy a nie takie które można interpretować jak urzędnikom w danej chwili pasuje. Zagranicą urzędnicy służą pomocą a w Polsce są aby zedrzeć z nas kasę ale oczywiście sami tego nie wymyślili tylko wszystkie wytyczne idą z ministerstw.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
piotr konaszewicz / 89.191.164.* / 2016-01-05 18:29
Gdzieś w Warszawie jedna Pani korzysta z 64 m2 działki która ma 4 ha -urząd żąda 1,2 miliona podatku bo przepis mówi o wartości działki a gdzie są słupy energetyczne na polach o powierzchni 1000 ha,instytucjach państwowych którze korzystają a nic nie płacą...
dercu / 91.205.33.* / 2016-01-05 20:13
to ta pani o przepisach nie ma pojecia zielonego , a Ty po co robsz zadyme na forum wystarczy isc do tego od kogo sa te slupy i dostaniesz odszkodowanie u mnie na mojej posesji tez stoi słup elektryczy i plac , szkoda ze co niektorym nieche sie z chałupy ruszyc ale buldoszyc to umieja to jest problem do złatwienia
NORMALNY X / 178.235.54.* / 2016-01-05 18:25
Ministerku ciekawe jaką dziure zrobisz w budżecie na przyszłe pokolenia ?
Kamil923 / 93.157.112.* / 2016-01-05 18:32
nic nie musi robić ta dziura i dług jest już zapisany po 4 przyszłe pokolenie czyżbyś tego nie widział
eerreess / 95.40.231.* / 2016-01-05 18:22
Już wiecie po co było wyłączenie TK? Tej "nieistotnej" dla zwykłego obywatela instytucji? Już jest pierwszy bacik na niepokornych. Przyjdzie jaśnie wielmożny Pan Urzędnik i powie: To nielegalne unikanie!!!! Oddaj złodzieju :) Jeżeli ktoś niezgodnie z prawem unika podatków, już dziś może być karan takie pomysły służą tylko i wyłącznie wszechwładzy urzędników. Mądre, klarowne prawo podatkowe!!! To jedyne rozwiązanie ale do tego trzeba mieć inteligentnych i zainteresowanych dobrem obywateli ludzi u władzy....
Beata123.68 / 217.99.174.* / 2016-01-06 09:05
eerreess czytac ze zrozumieniem to potrafisz? "Resort będzie się uważnie przyglądał wszystkim konstrukcjom biznesowym, dzięki którym firmy zaoszczędzą przynajmniej 100 tys. zł podatku dochodowego" aby zaplacic podatek na poziomie 100.000 PLN to jednak mysle, ze trzeba sporo zarabiac bo zakladajacc ze jest to tylko 19% kwoty dochodu to dochod jest spory i jakos nie widze tutaj przy takich kwotach zwyklego obywatela.
Jak ktos unika opodatkowania na takie kwoty to powinien zaplacic 150% podatku jednorazowo aby mu sie odechciało kombinowac.
piotr konaszewicz / 89.191.164.* / 2016-01-05 18:21
Zostałem ukarany 3 krotnie karą porządkową przez US Kartuzy karę ściągnął komornik z pensji.Po 2 latach WSA stwierdził że bezpodstawnie i w identycznym stanie prawnym są pozostałe 2 kary/odwołałem się od pierwszej kary.Poprosiłem Naczelnika US zwrot 2 pozostałych kar odmowa.Dyr IS,Ministra Finansów JP,odmowa ,przegrywam sprawę w sądzie WSA.Idę do RPO i pytam jak urzędnik może ukarać obywatela bezpodstawnie i dostałem pieniądze z powrotem./trwało to 4 lata i bez odsetek.A poszło że nie będę rozmawiał jak Pan nie sporządzi protokółu z kontroli.
inny logik / 83.29.48.* / 2016-01-05 18:20
"Cel jest prosty - powstrzymać firmy przed wątpliwą optymalizacją podatkową i wyprowadzaniem pieniędzy za granicę oraz do rajów podatkowych. Podobne przepisy funkcjonują w: Niemczech, Austrii, Francji, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, na Węgrzech, czy w Kanadzie i Turcji. Niektóre kraje - jak Wielka Brytania - walkę z unikaniem opodatkowania rozpoczęły niedawno"!!!
Skoro tak, skoro w państwach "starej " UE to jest demokratyczna NORMA a "nasz" TK ma inne zdanie, to należy to zbiorowisko leniwych koniunkturalistów ZLIKWIDOWAĆ jako antydemokratyczne i antypolskie!!!
Author / 82.34.7.* / 2016-01-07 02:08
W starej UE urzędnicy są życzliwi a prawo jest jasne. W Polsce jeden artykuł ma 10 interpretacji oczywiście wszystkie na niekorzysc obywateli.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
eerreess / 95.40.231.* / 2016-01-05 18:30
Wszystkie inne głupoty "starej" Unii też mamy stosować? To, że ktoś robi syf nie znaczy, ze trzeba go naśladować. Zwłaszcza, ze najczęściej polega to na zwiększaniu władzy i kontroli nad obywatelem. Umówmy się, że za rok stajemy się państwem policyjnym. Kto chce to zostanie. Nie udawajmy jednak, ze jest to norma demokratyczna.
Beata123.68 / 217.99.174.* / 2016-01-06 08:57
eerreess za glupote uwazasz, to ze rzad dąży do tego aby zakonczyc transfer zyskow do rajow podatkowych i aby ci biznesmeni zaczeli placic podatki w naszym kraju? To co dobre powinno byc stosowane tez i u nas, to co zle powinno byc odrzucane jak np system edukacji.
inny logik / 83.29.48.* / 2016-01-05 18:42
" eerreess" , Na co czekasz, wyjedź do Niemiec,Austrii, Francji, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Węgry czy do Kanady. Tam dowiesz się prymitywie co to demokracja. A może do USA, Izrael też czeka. No chyba, że chciałbyś swoją "wolność" realizować w Rosji? Na co czekasz, pajacu??? Państwo policyjne? O czym ty głąbie piszesz? O Antykomorze, ustawie Komorowskiego, akcji przeciw kibolom krzyczącym "Donald matole....", może o ustawce Komorowskiego na Sumlińskiego,, może o ... 1066, a może o podsłuchach 80 ludzi w tym dziennikarzy i adwokatów, może o najściu na "Wprost" może.... !!! Jakim kretynem, jeśli nie WSI-okiem być trzeba żeby pleść podobne idiotyzmy?

Najnowsze wpisy