Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny City Interactive

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny City Interactive

Wyświetlaj:
Jacekk / 80.55.35.* / 2007-11-07 15:26
Mortyr to chyba ich - bardzo dobra gra.
Khartoum / 2007-11-07 20:44 / portfel / Młodszy gracz giełdowy
...ale Mortyr II już nie za bardzo...
kastor1978 / 83.31.171.* / 2007-11-08 18:34
ale Mortyr II, to nie jest gra zrobiona przez City, tylko przez jakies inne polskie stdio ... oni wykupili prawa do marki i zrobili sami grę, nadajac jej tytuł Mortyr III
Esidar / 213.158.196.* / 2007-11-11 14:32
Mortyr III jest City - właśnie oglądam sobie tą grę.
lakor / 80.55.35.* / 2007-11-07 09:14
hehe, Panie Khartoum ... to się nazywa płytkie myslenie ... Widział Pan wyniki tej spółki? Widział Pan jej rentowność? szkoda słów na takie pyste gadanie ... ehhh Ja chciałbym wejść w pakiecik na debiucie
Khartoum / 2007-11-07 20:43 / portfel / Młodszy gracz giełdowy
Niestety nie widziałem :), za to widziałem ich gry i oceny tych gier... w czasopismach komputerowych nie dostają oceny wyższej jak 4/10. Po prostu producent niszówek, a że niektórzy gracze w Polsce mają do takich gier zamiłowanie- pewnie ze względu na ich cenę, więc się w sumie nie dziwię...że Pan broni tej firmy. Jednak porównując jakość ich produktów z produktami firmy CD-Projekt, który zdaje się też szykuje się powoli do debiutu, to to co CI robi to jest totalne "badziewie". Ot chociażby można za przykład podać ostatni produkt CDP- Wiedźmin, jak to porównywać z takim Terrorist Takedown. Pan poczyta prasę komputerową. :)
Wiadomo, że analiza finansowa to inna sprawa... Mnie jednak ta spółka przekona do siebie dopiero gdy wyda jakąś porządną grę :).
gracz77 / 213.158.196.* / 2007-11-09 01:01
Hmmmm... sprawdziłem - wspomniany Mortyr III onet.pl ocena 7/10,
http://gry.onet.pl/3364,77426,4,Mortyr_III_Akcje_dywersyjne,recenzja.html
pora postudiować prospekt
lakor / 83.31.171.* / 2007-11-08 18:42
Panie Khartoum, miło mi, że mogę odpowiedziec na Pana posta. Mam nadziję, ze uda mi sie Pana nieco oświecić. Jesli chodzi o inwestowanie w społki to PRZEDE WSZYSTKIM nalezy spojrzec na dane finansowe. Polecam to zrobić, przed inwestowaniem jakichkolwiek pieniedzy w jakiekolwiek akcje. Jesli mowa w tym względzie o wspominianym CDProjekcie, to ich rentowność jest kilkukrotnie niższa.
Zdziwiłby sie Pan, ale czytuję prasę komputerową. Śmiem watpić w Pana zorientowanie w temacie. Po pierwsze widac, ze Pan dawno nie przegladał prasy komputerowej. City własnie kończy dwa ciekawe projekty, które mogą okazać sie hitem (szczególnie jeden z nich - myslę o art of murder). A po drugie wykazał sie Pan slabą znajomością rynku gier. Wspomniana przez Pana firma CDProjekt wydawła do tej pory jedyny ich produkt, czyli własnie widzemina. Prosze nie pisac, ze jest to ich ostatnio wydany produkt, bo brzmi to tak, jakby były wcześniejsze ... Wiem, ze CDP robiło Wiedźmina ok. 5 - 6 lat ... to bardzo długi okres, a gra pochłoneła wiele pieniedzy rózwniez na poprawianie błedów deweloperskich, o czym się nie mówi.
ja myslę, ze obie spółki sa ciekawe, jednak w tym momencie widac, ze to City Interactive, ma jednak większy potencjał, dlatego chce ich kupić.
HC / 80.55.35.* / 2007-11-08 11:06
www.artofmurdergame.com - myślę, że szykuje się hit, poza tym City produkuje też wysoko oceniane gry np. Starmageddon, Combat Wings, Redneck Kentucky, Beauty Factory... chociaż bestsellerami są raczej właśnie niżej oceniane Terrorist Takedown. CD Projekt natomiast wydaje cudze gry - wyprodukowali do dziś tylko Wiedźmina, którego wydawcą jest upadająca spółka; Atari (ostatnio opublikowali raport - coraz większe straty).
Khartoum / 2007-11-06 22:57 / portfel / Młodszy gracz giełdowy
Jeśli na giełdzie będzie się zachowywała na miarę gier jakie wydaje to nie należy w tą spółkę inwestować ni złamanego grosza.
bb1289 / 80.55.35.* / 2007-11-14 15:28
Atari jako spółka jeszcze tak nie upada - ale coś jest na rzeczy bo CEO Atari zrezygnował - Atari jako spółka zamierza wycofac się z produkcji gier na rzecz bezpieczniejszego wydawania cudzych produktów. CD-Projekt postawił ogromnie wiele na jedną (na szczęście mocną) kartę. City wypuszcza nową gre raz na kwartał. Nawiązując do tematyki gier to dwie strategie. Albo budujesz przez sto tur najsilniejszy czołg przewidziany w zasadach gry usiłując przeżyć jakoś przez ten czas - albo zalewasz wroga "kontrolnymi" atakami piechoty, z czasem lekkiej jednostki mechaniczne - tak żeby sie nie poczuł komfortowo. Jedna i druga taktyka - najczesciej prowadzi do wygranej - pierwsza jest efektowna, druga zaś efektywna
lakor / 83.31.171.* / 2007-11-08 18:44
naprawde dziwni mnie Pana podejscie
Jozef Pankracy / 83.3.9.* / 2007-11-07 19:49
Taki segment rynkowy.
Są tacy, którzy kupują ciuchy markowe i tacy którzy kupują Chińszczyznę. Dopóki jest ktoś, kto za te gry płaci to nie ma w tym nic złego.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy