Forum Forum podatkoweOdliczenia

Kolejna luka w ustawie o PIT

Kolejna luka w ustawie o PIT

Money.pl / 2006-03-06 21:21
Komentarze do wiadomości: Kolejna luka w ustawie o PIT.
Wyświetlaj:
Bernard / 83.30.64.* / 2006-03-07 11:33
Ta luka jest grubymi nićmi szyta i każdy najgłupszy urzędnik zauważy że jeden i ten sam przelew jest rozliczany w dwóch zeznaniach podatkowych za dwa lata co nie jest niczym innym jak oszustwem bo jezeli ktos z kasy wziłą 2 złote a powinien 1 zł to drugą złotówkę ukradł.
Nie takie jest przeznaczenie prawa do przekazania 15 podatku dla organizacji pożytku publicznego. A nikt nie może czynic ze swojego prawa urzytku przeciwnego niż ten dla którego to prawo ustanowiono więc przelew zapłacony dnia 2 maja 2006 roku podatrnik może rozliczyc albo w zeznaniu za 2005 rok albo za 2006 rok bo jeden darowany złoty to jeden złoty a nie dwa wpisując ten sam przelew do drugiego zeznania podatnik oszukuje urząd skarbowy i okrada organizację pożytku publicznego nie zasługuje więc na szacunek. Pomysł doradców, którzy mówią o luce prawnej jest wynikiem nieznajomości kodeksu cywilnego i prawa karnego a jedynie jest wynikiem zapatrzenia w przepisy ściśle podatkowe. Co jest winą stanowiących prawo gdyż poszczególne zapisy prawa podatkowego coraz bardziej odrywają sie od sprawdzonych zasad mających wieloletnią tradycję kodeksów.
woren / 80.53.43.* / 2006-03-06 21:21
Szumnie nazwane - "zmniejszenie podatku"! Powinno raczej być napisane "zmniejszenie wpływów podatkowych do budżetu", bo realnie obciążenie podatnika pozostaje takie samo. Zastanawiałem sie, komu to podarować ten 1%? Tak, jak podczas wyborów do sejmu i prezydenckich, i kiedyś w komunizmie, tak i tu, mam znikome możliwości. Zasadniczo mógłbym pomóc Kościołowi Katolickiemu, bo gros OPP, to własnie on, pod różnymi postaciami. Popełnił bym jednak grzech smiertelny, bo jakże wtenczas Kościół zachowałby swe statutowe ubóstwo? Niczego bardziej nie pragnę niż ubóstwa, skromności, szczerości, otwartości i miejsca takiego, jakie miał w socjalizmie, tej instytucji i nie mogę dawać jej tego, czym gardzi. Najchętniej w ten sposób finansowałbym partie polityczne; oczywiście musiałyby się tam znaleźć nie tylko te przy korycie, ale wszystkie zarejestrowane. Oj, wtenczas to przynajmniej by mnie plebs rządzączy (zwany mylnie i arogancko - elitami) szanował!
Marek53 / 83.24.50.* / 2006-03-07 00:05
Okropnie to prymitywne, jednak podam kilka przykładów
1. Uniwerstyet - KUL - w całości fibansowany jest z funduszy kościelnych,
2. Fundacja "ku mądrości" finansująca szkolnictwo i stypendia dla ubogiej młodzieży-j.w.
3. Stowarzyszenie Brata Alberta - pomoc ubogim i bezdomnym - j.w.

Można takie przykłady mnożyć, istotnie większość OPP działa przy Kościele.

Jedno jest pewne, większość kościelnych OPP pozyskane fundusze wydaje na statutowe cele. W odróżnieniu od takich jak UNICEF, UNESCO, FAO, itd, w których 90% pary idzie w gwizdek - szkolenia na Majorce, kursokonferencje w Baden-Baden, spotkania organizacyjne na Kanarach.

A tak zupełnie przy okazji,. Jeżeli nie wiesz co to grzech śmiertelny, to nie......

Jeżeli aż tak bardzo nie chcesz grzeszyć, to nie kpij i nie próbuj ośmieszać czegoś, o czym pojęcia nie masz,

Nie wiem co oznacza statutowe ubóstwo Kościoła - pierwsze słyszę.

Żyjący skromnie, a nawet w ubóstwie może przeznaczać pozyskane środki, nawet bardzo znaczne, na dobre cele.

Jeżeli przekażesz srodki na Kościelną OPP a nie zostaną one spożytkowane zgodnie z przeznaczeniem, to nie twój grzech. Nie martw się więc na zapas.

Jesteś z gatunku tych, którzy na tacę nie położyli ani grosza, ale doskonale wiedzą, co Kościół powinien z tym zrobić. I dorabiasz kretyńskie uzasadnienie - nie dam, aby nie zgrzeszyć i ni narażać innych na pokusę.

Żeby nie zgrzeszyć powstrzymam się od dosadnego komentarza.
celuloz / 83.19.252.* / 2006-04-19 11:08
naiwny jesteś, znajdź strone WOŚP Owsiaka i przejżyj ich sprawozdania finansowe, potem spróbuj to znaleźć i porównać na stronie Caritasu. Nie uda Ci się -a wiesz dlaczego? ponieważ ponad 80% środków fiannsowych Caritas wydaje na administrację, ośrodki wypoczynkowe, i "inne wydatki" a resztę na biednych.
O ironio ostatnio u nas pod kościołem (w Łańcucie) jest nagonka na żebraków - oczywiście wszyscy okazali się oszustami. A jakoś nikt sie nie zająknie o wykorzystaniu kasy ze świec Caritasu i chlebków swiątecznych.
Jacek Rewiński / 213.25.20.* / 2006-03-07 07:09
Do Marka53. Czy nie słyszałeś o tym, że Chrustus kazał pozbywać się bogacta i rozdawać je biednym? A o tym, że prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty dostanie się do nieba? Czyżby współczesnego Kościoła te przykazania nie dotyczyły?

Najnowsze wpisy