Forum Polityka, aktualnościKraj

Kolejne ofiary mrozu, korki na drogach

Kolejne ofiary mrozu, korki na drogach

Money.pl / 2009-12-17 18:31
Komentarze do wiadomości: Kolejne ofiary mrozu, korki na drogach .
Wyświetlaj:
pan władek / 89.231.102.* / 2009-12-17 21:45
a gdzie tradycyjne peany na cześć pani płezydent Wałszawy.
Drobny śnieżek pada od wczoraj od 19 a pierwsze pługi wyjechały o 12 dnia dzisiejszego i po 14 już żadnego nie było, bo urzędnicy miejscy orzekli, że są korki i pługi nie mogą przejechać. Ciekawe co te matoły i ich wspaniała płezydent robili w nocy, kiedy rozsądek nakazywał zacząć odśnieżanie. Brawo Hania na co pójdą zaoszczędzone w zimie pieniądze - na jakie wspaniałe nagrody pieniężne za doskonałą organizację służb miejskich. Takiego dna nie pamiętam jak długo żyję, a bywały już w stolicy większe opady śniegu
Łodii / 89.167.24.* / 2009-12-17 22:10
Swoją drogą teraz jest czas na odśnieżanie , nie ma korków jest noc i nadal sypie. Jakoś pługów nie widać. Ot polityka, jutro powtórka z rozrywki, znowu niezły cyrk nam urządzą. Policjanci się będą musieli z wkur...onymi obywatelami użerać a Wasilewski napycha kasę, na pługach zaoszczędzi na stłuczkach zarobi, wydaje mi się że to jakiś nowy ogólnopolski plan PO na łatanie dziury w budżecie. Dziury, którą sami powiększyli i mają zamiar jeszcze kopać aż dojdzie do 80 mld. Mam wrażenie, że w miastach w których u władzy jest PO i PiS zabrakło funduszy na odśnieżanie. Dziwne bo odkąd pamiętam takie pieniądze były, czy to AWS czy SLD zawsze odśnieżone było ba nawet za PiS było lepiej.
Łodii / 89.167.24.* / 2009-12-17 22:01
To samo w Lublinie mamy prezydenta z PO i identyczna sytuacja, pługi wyjechały o 12 dnia dzisiejszego mimo, że sypało całą noc. W sumie miasto się na zasypanych ulicach tylko bogaci, bo policja wali mandatów za stłuczki ile wlezie najchętniej za współwinę, po 500 zł a kasiora do kasy miasta i już można będzie w lecie lecieć na wakacje gdzie się tylko wymarzy.
maminsynek / 2009-12-17 18:31 / Bywalec forum
Pozdrowienia dla Lubelskich władz z PO i PiS na czele. Gratuluję, po raz pierwszy widziałem tak zasypane ulice przez cały dzień. Żal Wam soli? A może bieda i w kryzysie szkoda na sól i piach pieniędzy? Pozdrawiam też firmy odpowiedzialne za odśnieżanie, MPO i Komeko przede wszystkim, jak pół miesiąca temu nie było śniegu i szosa była sucha widziałem piaskarki dzisiaj ich brak świadczy o tym jak byliście przygotowani, aż dziw że Wam za to płacą. A może to jest tak , że już wtedy wzięliście kasę na całą zimę i teraz oszczędzacie naszym kosztem? Żeby przejechać całe miast potrzebowałem 1,5 godziny korki ciągnęły się kilometrami a tu i ówdzie skasowane samochody po 60-100 tys. ich właściciele są Wam na pewno wdzięczni.
PerunLbn / 193.109.225.* / 2009-12-17 19:17
trolejbusy też jeżdżą przez to wszystko jak chcą i też do pracy dojeżdżałem dziś ponad 1,5h....jak jechałem to mijałem ze dwie piaskarki- a jechałem z jednego końca miasta na drugi...wstyd- znowu zima zaskoczyła drogowców:-/
jan kowalski / 2009-12-17 20:04 / Tysiącznik na forum
durnie z Was nie lada. Mimo to postępujcie w mysł zasady: jeśli nie mam o czymś pojecia, to się na ten temat nie wypowiadam.
Przy ciagłych opadach śniegu nie ma mozliwości utrzymania drog w stanie mokrym, a w temperaturach nizszych od -7"C nie dziala sól drogowa, mozna użyć chlorku wapnia (do -12"C), ale jest on bardzo drogi i jest bardzo niebezpieczny dla pojazdów, korozja jest piorunujaca.
Łodii / 89.167.24.* / 2009-12-17 20:18
Durniem nazwać można Ciebie, jak nie widziałeś co się u nas działo to się nie wypowiadaj. A jeśli W OGÓLE nie odśnieżono drogi i został na niej tylko przejeżdżony śnieg? Zresztą na większości lubelskich dróg warstwa śniegu sięgała 3-10 cm nie pieprz mi tu, że to normalne widziałem dużo zim, i takie po 20 stopni mrozu z ciągłymi opadami ale czegoś takiego jak dzisiaj jeszcze nie było. Zresztą taka sama temp. była w Warszawie gdzie z tego co wiem było błoto pośniegowe ponieważ jak słusznie zauważyłeś ciągle padający śnieg zmieniał się w błoto. Błoto mogę przeżyć. U nas jeździliśmy po BIAŁEJ szosie. Jakby niczym nie posypanej. Chyba MPO wyszło z takiego samego założenia jak Ty po co wyjeżdżać skoro nie da się utrzymać drogi w odpowiednim stanie. Brawo właśnie przez takich mądraczków ten kraj wygląda jak wygląda.
Swoją drogą wyjaśnij mi jakim cudem w krajach jak Szwecja czy Finlandia gdzie opady są dużo intensywniejsze niż u nas radzą sobie z odśnieżaniem? Z tego co wiem idzie im to całkiem nieźle. Mam znajomego w Szwecji, który twierdzi, że rzadko zdarza mu się tam widywać ujeżdżony śnieg. Wiesz dlaczego? Bo im się chce wyjechać z pługiem, odśnieżają w dzień i w nocy. U nas za to od 12 do 18 i to z marnym skutkiem. Śmieszny jesteś, chcesz podważać coś czego nie widziałeś. Na przyszłość pomyśl zanim zabłyśniesz "mądrościami". Mniemam, że pracujesz w MPO, albo w urzędzie miejskim i tylko liczysz wpływy z mandatów wypisanych za spowodowanie stłuczki na skutek poślizgu po śniegu.
BadSantaClaus / 2009-12-18 07:30 / portfel / Bywalec forum
Łodi polałbym Ci gdyby byla taka okazja :P

Najnowsze wpisy