Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-11-13 00:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
WIG20 wzrośnie o 12 proc. do końca 2012
To scenariusz ostrożny według Grzegorza Zatryba, zarządzającego Skarbiec TFI.
http://pulsinwestora.pb.pl/2517104,26798,wig20-wzrosnie-o-12-proc-do-konca-2012
Ciułacz / 2011-11-12 13:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś mi wywala posty , albo gdzieś lądują nie wiadomo gdzie , a pisałem o KGHM że się ostatnio dowiercili do srebra i miedzi. Pod Bolesławcem drobinki srebra widać gołym okiem. Czy Niecka Grodziecka stanie się polskim eldorado? Oraz pisałem o planowanej inwestycji w Kanadzie.
Posty mi wywala bo chyba podaje linki do konkurencji ?
Ciułacz / 2011-11-12 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No proszę, jak nie podałem linków do tych wiadomości to nie wywaliło.
Ciułacz / 2011-11-12 12:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co weekend na moim finansowym portalu w Montrealu zadają pytanie : w co byś teraz zainwestował $10K.
Tym razem odpowiada jeden z administratorów większego portfela.
.............................................
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201111/11/01-4466977-litalie-dans-de-beaux-draps.php
..............................................
Facet powiada że zainwestowałby w fundusz amerykańskich spółek co płacą dobrą dywidendę.Dla strachliwych to dalej w złoto i dla zróżnicowania portfela to w fundusz obligacji spółek.
Spoglądamy też przychylnym okiem na obligacje z krajów rozwijających się.
Stanowczo odradza obligacje rządowe a szczególnie te z Europy.
Ciułacz / 2011-11-11 23:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czas kupować akcje?Tak podpowiada historia.
Znakomity październik na rynkach akcji znamionuje trzy kolejne zyskowne miesięca dla inwestorów,
http://pulsinwestora.pb.pl/2516982,11941,czas-kupowac-akcje
Ciułacz / 2011-11-11 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Polska świętuje, świat handluje.
Myśle że większość jest inaczej aktywna, czyli dzień nie stracony.Jeśli ktoś przeleżał na kanapie cały dzień to inna sprawa.Dla aktywnych inwestorów to prawie niemożliwe, ale dla spółki gdzie idzie produkcja czegoś tam to takie święto mniejsza produkcja.
Ktoś powie i tak jest nadprodukcja...
ale czy naprawdę jest nadprodukcja ?
Tam gdzie pracuję to zamknąć się na jeden dzień to strata, nie wszyscy klienci blendą czekać.
Ciułacz / 2011-11-11 02:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dane z kanadyjskiego rynku są nie najgorsze nawet w miesiącu Wrześniu jest nadwyżka exportowa w wysokości 1,2 miliarda, czego nie było od dawna.Trzeba przyznać że do tego się przyczynił umacniający się $US co pobudza export z Kanady.
Ciułacz / 2011-11-10 12:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wyspany gotowy do akcji a tu niemrawo.
Jednym słowem poczekać aż inwestorzy się oswoją z nowymi danymi.
Ciułacz / 2011-11-10 01:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dopiero teraz mam chwile czasu zobaczyć co się dzieje na parkiecie.
PKO BP mi wywaliło na stopie muszę przyznać że ustawiłem za ciasny.
Czy to odbiję ?Powinno ale jak politycy coś tam zachcą polepszyć to dalej poleci.
To co mi wywaliło to bym jutro chętnie odkupił, ale specjalnie z wyrka się nie będę zrywał.Czyli obaczym jutro w południe.
Ciułacz / 2011-11-09 13:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zakładałem że dzisiejszy spadek powinien być odrobiony w 50% do końca sesji i tak mam zamiar ustawić sprzedaż
Ciułacz / 2011-11-09 11:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz właśnie tak jak wczoraj robię spekulacje na PKO BP oraz PEKAO.
Dobrze że się wcześniej nie obudziłem bo by mnie może kusiło.Klepiąc w klawiaturę to przynajmniej nie widzę jak te cyferki latają.
Ciułacz / 2011-11-09 12:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze raz się przyglądam rym nowym nabytkom. technicznie to na dwoje babka ...
a zresztą to i tak polityka tu zdecyduje.
Lepiej jak sobie zrobię kawę i coś zjem.
Jeszcze mam ponad godzinę zanim pójdę do pracy.
A może o pogodzie ? Jeszcze nie mieliśmy śniegu wygląda nam na to że zima jest spóźniona co najmniej dwa tygodnie.
Ciułacz / 2011-11-09 00:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dwie różne wizje :
Pierwsza :
Według oczekiwań profesora Rybińskiego, w 2013 roku czeka nas ciężka recesja oraz bardzo wysokie bezrobocie.
Druga :
Leszek Pawłowicz, wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, uważa, że kryzys w strefie euro stwarza niepowtarzalną szansę rozwoju dla Polski.
Hmm... ja nieborak to lepiej jak się wstrzymam z przewidywaniami a skupie się na ciułactwie i od czasu do czasu mała spekulacja.
Ciułacz / 2011-11-08 12:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po 2 dniach PKO BP oraz PEKAO sprzedane, troszkę nie dospałem bo liczyłem się z tym że po południu zacznie spadać a nie chcę czekać na Amerykańskie wsparcie.
Ciułacz / 2011-11-08 02:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Legendarny inwestor przeczuwa hossę?
Warren Buffet zainwestował w trzecim kwartale 23,9 mld USD.
Jak się mu nie dziwić, przecież widzi że spółki śpią na kasie a i klasa średnia zaczyna odkładać do banku.W końcu kiedyś się to ruszy. Zapytacie co z tymi 10-15% bezrobotnymi w USA ? Hmm... Wygląda że dla nich wszystkich to już pracy nie znajdzie.Część z nich już się do pracy nie nadaje inni sie podszkolą i coś znajdą.
Na wypadek wysokiej inflacji to moje hipoteki zamknąłem na 5 lat .
Ciułacz / 2011-11-08 00:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Obydwa nowe nabytki się dobrze spisały i je do Wtorkowego południa zostawię.
Ciułacz / 2011-11-07 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na PB czytam :
Legendarny inwestor Jim Rogers ponagla innych inwestorów, by wycofywali się z obligacji .
A gdybym był zarządzającym portfolio obligacji, to szukałbym teraz innej pracy - powiedział.- W latach 70. nie zarabiało się specjalnie pieniędzy na papierach wartościowych. Fortuny robiło się na surowcach - wskazuje.
Od siebie dodam że facet może mieć sporo racji ale z kolei zrobimy bankę na surowcach i jak ropa biedzie po $200-300 za baryłkę to i tak się udusimy, no chyba że inflacje bedzie po 15% rocznie.
Stara zasada to mieć portfel zrównoważony.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy