Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-03-26 20:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś dla ciułaczy ;-))
Rząd zaproponował wprowadzenie od 2012 r. 4-proc. ulgi podatkowej dla osób dodatkowo oszczędzających na emeryturę na tzw. indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego. Będą je mogły prowadzić towarzystwa emerytalne i inne instytucje finansowe np. banki lub TFI.
Coś dla mnie, bo mam konto IKE w ramach którego inwestuję w akcje spółek i mam nadzieje że to pozostanie i dojdzie nowa forma inwestowania tz IKZE. Przynajmniej tak to zrozumiałem, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
http://www.godna-emerytura.pl/artykul/Indywidualne-Konto-Emerytalne/Czy-IKZE-okaza-sie-lepsze-od-starego-IKE
dodge / 2011-03-26 21:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Ciułaczu

Ten rząd kolejny raz potwierdza, że jest rządem wąskiej grupy społecznej. Nie oszukujmy się, ta ulga praktycznie jest kierowana do tych właśnie ludzi. T

Tak na marginesie - Ciułaczu żyjąc w Kanadzie rozliczasz się jeszcze z PIT-u?

Pozdr.
Ciułacz / 2011-03-26 22:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodge witaj !
Powiadasz :
Ten rząd kolejny raz potwierdza, że jest rządem wąskiej grupy społecznej

Wcale nie jestem zaskoczony i nie liczył bym że jaki kol-wiek rząd będzie myślał o szaraczkach.
Czasy Gierkowskie już dawno się skończyły a teraz to ratuj się kto może ;-))
Generalnie to jestem za promowaniem ludzi zaradnych i ambitnych, co będą ciągnąć lokomotywę, przy tym powinny być związki zawodowe aby masy pracujące nie wpadły w niewolnictwo ale i nie stworzyć sobie dyktatury proletariatu. Zasada równych żołądków mi nie pasi .Wszystkie teorie mogą byś super, ale jak je zastosować ?
To co się obecnie dzieje to pikuś wystarczy pomyśleć o tych co ich wywłaszczono i zgnojono w 1945 roku. Mnie to nie dotyczy bo moja rodzina nie miała wiele majątku.

Ciułaczu żyjąc w Kanadzie rozliczasz się jeszcze z PIT-u?

Tylko ten z giełdy
Pozdrawiam.
ad... / 62.21.32.* / 2011-03-26 21:12
Jednym slowem rząd daje ulgi podatkowe ludziom, ktorym do konca nie sa one potrzebne (sa zamozni i stac ich na dodatkowe oszczedzanie) natomiast ci, ktorym rzeczywiscie pomoc jest potrzebna zostaja w tyle kolejki. Syt. taka sama jest jesli chodzi o sluzbe zdrowia, gdzie powstaje projekt, iż pacjenci, ktorzy beda oplacac dodatkowe ubezpieczenie w ramach ktorego beda mieli dodatkowe uslugi rowniez beda objeci zwolnieniami.
Ja sie w takim wypadku pytam po co ludzim zamoznym zwolnienia skoro ich na te uslugi stac?
jako ciulacz jestem z tych udogodnien zadowolony ale pytanie pozostaje aktualne
tomtay / 2011-03-26 21:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to nie żadna ulga dla oszczędzających w IKE, to podpucha i zamysł jest taki, że jak już uzbierasz odpowiednią ilość gotówki, to ZUS zacznie "inwestować w akcje" i IKE przeniosą na indywidaulne konta w ZUS :)
ad... / 62.21.32.* / 2011-03-26 21:34
to by byla juz paranoja :) proponuje w trybie natychmiastowym zdelegalizowac wszystkie fundusze i powolac jeden wlasciwy w zus i niech sobiw wszyscy inwestuja ;)
dodge / 2011-03-26 21:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://tnij.org/k3qi
Ciułacz / 2011-03-26 22:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mleczko ? pamiętam go od zawsze, chyba już z przedszkola nam publikował ;-))
Ciułacz / 2011-03-26 22:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tomtay witaj !
Nie podsuwaj im pomysłów , bo to zrobią i powiedzą że ludzie się domagali ;-)

to podpucha i zamysł jest taki, że jak
już uzbierasz odpowiednią ilość gotówki, to ZUS zacznie "inwestować w
akcje" i IKE przeniosą na indywidaulne konta w ZUS :)
Ciułacz / 2011-03-26 23:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj !
Tu w Kanadzie to od dawna mamy coś w rodzaju tego nowego IKZE, roczny limit inwestowania zależy od dochodów i wynosi 18% dochodów zadeklarowanych za rok poprzedni ale nie więcej jak $22tys rocznie, po to aby ci z kominów płacowych byli ograniczeni.Ja tam odkładam, bo nie liczą na rząd, ale dla ludzi o niskich zarobkach to się nie opłaca, bo na starość jak bedą mieć emeryturę za niską to dostaną dodatek socjalny , a jak będą mieć swoją kasę to dodatku nie dostaną.
Zresztą w każdym kraju biednemu jest pod wiatr.
dodge / 2011-03-26 21:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
O tym samym pomyśleliśmy Adrian. Szukają oszczędności, ale nie tam gdzie powinni wprowadzając kolejne profity dla bogatszej części społeczeństwa. To kiedyś zakończy się marszem na Wiejską i wielką awanturą.
ad... / 62.21.32.* / 2011-03-26 21:24
Kompletnie tego nie rozumiem, caly czas slysze o tych znizkach, niech wprowadza mniejsze oplaty zamiast znizek, moze wiecej ludzi bedzie zainteresowanych... smieszny jest ten caly rzad, czyste manipulatorstwo, zero rzetelnych faktów.
Ciułacz / 2011-03-26 12:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak by ktoś się interesował kanadyjskim rynkiem to wkleję rekomendacje analityka z Montrealu.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/bourse/la-selection/201103/21/01-4381371-la-selection-bon-potentiel-a-la-hausse.php
.........................................................
Facet podał kilka spółek jako nie dowartościowane, oto one :
Canadian Natural Ressources (CNQ)
Agrium (AGU)
Emerson Electric (EMR à New York)
Deckers Outdoor (DECK au NASDAQ)
Banque Royale (RY)
Można to uznać za naganianie ale przekonałem się że takie naganianie w Kanadzie daje dobry skutek, bo ciułacze się słuchają i kupują.
Ciułacz / 2011-03-25 10:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobre wiadomości na ORCO co zaraz widać na wykresie.
Dzisiaj spekulanci z TD pompują , ale proszę się nie zdziwić że przed końcem sesji abmo nawet po południu,będą wyskakiwać.To nie znaczy że trend się odwróci, ale może być mniej spektakularny.
ORCO niech się stara bo go wytypowałem do Tosterowego portfela ;-)
Ciułacz / 2011-03-25 02:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Po 1½ roku moja córka z zięciem zdecydowała się sprzedać czynszową nieruchomość w Montrealu.
Włożyli $80 tys gotówki a reszta to hipoteka i wygląda mi na to że pozostanie im na czysto około
150-160tys czyli prawie 100% zysku, może nie całkiem, bo musza podatek zapłacić.
Co ciekawe że w pierwszy weekend na wizytę było kilku kupujących i jeden z nich dał ofertę warunkową w ciemno, co podtrzymał po wizycie.Nieruchomość sprzedana od ręki co świadczy o nadmiaru gorącego pieniądza.Ludzie kupują jako zabezpieczenie emerytalne bo na lokatach 1-2%.Jak na razie do funduszy mają awersję wolą coś namacalnego.
Ciułacz / 2011-03-24 12:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Rzeczpospolita" informuje, że z państwowych spółek największą dywidendę wypłaci PGE , tylko jest jeden szkopuł: obecnie trwa wyprzedaż Skarbu Państwa to kurs jest dołowany.A może to zaleta ? bo można taniej kupić ?Tylko kto wie kiedy przestaną sypać ?
Ciułacz / 2011-03-24 01:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Portugalski parlament odrzucił w środę program oszczędnościowy, który jest niezbędny do uzyskania pomocy finansowej UE.
Niby zła wiadomość , ale mam parę grosiaków w rezerwie to można się nisko ustawić, może coś wpadnie?
Ciułacz / 2011-03-24 01:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na onecie czytam :Ucieczka do złota i srebra. dalej :Dziś przed południem złoto kosztowało 1433 USD za uncję a srebro 36,65 USD i rośnie prawdopodobieństwo kolejnych wzrostów notowań tych kruszców.
http://gielda.onet.pl/ucieczka-do-zlota-i-srebra,18870,4219822,1,komentarze-detal
Od siebie dodam : nagonka w pełni, ale będzie skuteczna.
ten fundusz co pisałem RBF468 jak na razie załapał wiatr w żagle, ale po roku będzie wiadomo co to za ptica.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2011-03-23 20:22
Nie tylko Amica płaci dywidende. Dobrą dywidende zapowiada też TP SA i Budimex.
Ciułacz / 2011-03-23 22:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bardzo słuszna uwaga.
Nie tylko Amica płaci dywidende. Dobrą dywidende zapowiada też TP SA i Budimex.

Do telefonów ( TPS) jakoś sie mi nie pali ale Budimex już w przeszłości dawał mi zarobić.
Wspominałem a AMICA bo u nich dywidenda to nowość.
Ciułacz / 2011-03-24 00:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla formalności spojrzałem na Budka od strony AT i ten złoty krzyż co teraz się utworzył jest dobra zapowiedzią .W ubiegłym roku co urosło do końca Kwietnia to było w cenie i pomimo walnego w Maju i DD w Czerwcu już mu nic nie pomogło.
W tym roku wzrosty pod DD jeszcze nie zaczął a to już najwyższa pora.
Noxik / 2011-03-23 12:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej
A co myslisz o faktyczny przełożeniu sytuacji w kraju kwitnacej wisnii na globalna? Niby swiat dobrze to przyjal nei bylo az tak gwaltownych spadkow a mam wrecz wrazenie ze my sie z teog wybronilismy bardzo dobrze. Problemy moga sie pojawic po informacjach ze japonia zwalnia, produkcja spada itd. Z 2 jednak strony ta katastrofa niesamowicie napedzi inne rynki do eksportu na ten rynek a oni chcac nei chcac beda musieli importowac surowce. Nie zapominajmy takze o wojence francji uk usa itd u kadafiego orazcenie ropy :/

Nie mam pojecia jak sie do tego odniesc. Swoja droga to dawno tu do ciebie nei zagladalem a szkoda.
Ciułacz / 2011-03-23 22:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Noxik witaj !

co myslisz o faktyczny przełożeniu sytuacji w kraju kwitnacej wisnii na globalna?

W kanadyjskim portfelu emerytalnym mam trochę TOYOTA (TM), po zanurkowaniu sporo odrobiła ale jeszcze jej wiele pozostało do odrobienia.Jutro po południu pójdzie pod młotek.
Globalnie o rynki światowe to się nie obawiam , ale Japonia może dostać baty poprzez systematyczne obsuwanie.Jak z ropą sie nie poknoci to wszystko powinno do wakacji hulać.
Z tą Libią to trochę namieszali, bo w innych krajach Arabskich nie wiedzą jak się do tego ustawić. Obawiają się że na nich przyjdzie kolej, co chyba Stany próbują sprowokować.
Sprawy skończą się jak w Iraku, czyli fanatycy religijni opanują władzę.Z deszczu pod rynnę.
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-03-23 12:11
Dwa razy pisałem na temat Amica ale nic nie weszło ???
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-03-23 12:14
He he ... Pisząc nie logo to wchodzi a zalogowany to mnie banuje !!!
Przyglądam się AMICA podobno ma płacić dywidendę, może skubnę ja do IKE.
Muszę sprawdzić jakie są w tym roku limity do IKE
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-03-23 12:20
Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, limit wpłat na IKE na rok 2011 w kwocie 3-krotności średniej pensji brutto, wyniesie 10.077 zł.
http://mojeike.blogspot.com/2010/12/limit-wpat-na-ike-w-roku-2011.html
Moje spostrzeżenia / 78.133.214.* / 2011-03-23 06:45
Masz rację Ciułaczu, giełda jest to najbardziej demokratyczna forma zarabiania pieniedzy. Pomijam przekrety i naduzycia ( typu : dostęp do poufnych wiadomosci itp.)
Pensja nie zależy od tego czy jest się zięciem prezesa czy księgową bez znajomosci.
Każdy ma szanse. Nie trzeba też się poniżac i udawać głupszego od szefa, żeby roboty nie stracić.
Ciułacz / 2011-03-23 01:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W PB czytamy :
Analitycy podpowiadają, którymi spółkami warto się zainteresować.
Otrzymaliśmy 18 propozycji, ale Cormay pojawił się dwa razy. Tak powstał portfel 17 spółek polecany na wiosnę. Oto one: AB, Ciech, City Interactive, Cormay, Famur, Getin Holding, Getin Noble, Impel, Introl, Kopex, MCI, Mieszko, MNI, MW Trade, Protektor, Stalprofil i Tesgas.
http://www.pb.pl/2/a/2011/03/22/17mgnien_wiosny__Oto_nowe_typy
Kupić nie kupić ale poczytać warto.
Pod koniec Kwietnia wybieram się do kraju i wezmę trochę kieszonkowego aby zasilić moje IKE w PL. Muszę pamiętać o starych zasadach: Dywidenda, idzie zgodnie z indeksem lub powyżej.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2011-03-22 21:10

to uboczne skutki demokracji

No nie wiem; np. w USA , w Kanadzie i w kilku innych krajach demokracja się sprawdza. U nas naród w wyborach nie wybiera ludzi mądrych, sprawiedliwych i odpowiedzialnych ale tych, kórzy sie lepiej prezentują w telewizji.
Mało tego, częśc młodych ludzi w ogóle się niczym nie interesuje. Nie obchodzi ich ani sytuacja w zakładzie ani w kraju. Są skupieni na sobie i myślą, że w razie czego zawsze mogą wyjechac z kraju.
Sądownictwo jest uzależnione od polityków do tego stopnia, że jak prokurator jedzie autem pijany to policjant nie może go spisac, bo to on miałby kłopoty. Dlatego wiele grzechów władzy pozostaje bezkarnych.
ad... / 62.21.32.* / 2011-03-22 21:24
A widzisz jakas alternatywe dla tych ktorych wybieraja, generalnie dla mnie wszyscy sa po jednych pieniadzach, nie wybieram bo nie ma na kogo glosowac.
Ten kraj popada w coraz wieksza ruine i nie widac konca spadania.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2011-03-22 21:41
Fakt. Najgorsze, że ich uchwały i ustawy to dla nas konkretny pieniądz. Mozliwośc jego zarobienia albo nie. I coraz gorszy /niestety/ standart życia.
Nie działa prawo, które za złe decyzje, niekorzystne dla narodu , by ich rozliczało.
W dodatku do Sejmu nie wybiera się fachowców tylko medialnych krzykaczy.
Oni nie znają się na sprawach, w których przyjdzie im głosowac. A zrobią wszystko, żeby zatrzymac kasę, którą w sejmie zarabiają.Są więc ulegli i korupcjogenni.
Ciułacz / 2011-03-23 00:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie łudźmy się że możemy że gdzieś tam ludzie czy politycy są bez skazy.Tu w Kanadzie ,czy jak widzę z bliska w Stanach jest to samo.We Włoszech rządy nie trwają długo. W Izraelu też się podgryzają na wzajem , nawet nawet w 2007 roku ich Prezydent poddał się do dymisji za skandale seksualne i dostał 7 lat paki.
http://nouvelles.sympatico.ca/monde/nouvelles%20:%20monde%20:%20radio-canada/israel_sept_ans_de_prison_pour_lex-president_israelien_moshe_katsav/2a32bcf3
............................................
Nie musimy tego akceptować ale musimy sobie zdawać sprawę że to jest ludzkie.
Ja osobiście na wybory chodzę i staram sie oddawać głos na mniejsze zło i nie liczę że uchwalą jakieś super ustawy, byle się za dużo nie pogorszyło.Uważam że czym więcej ludzi będzie głosować to tym bardziej politycy będą czuć respekt przed wyborcą.
Na giełdzie czuję się bardziej wolnym obywatelem ,tu czy jest się czarnym czy białym małym czy grubasem, szkaradnym czy przysłowiową blondynką to zlecenia są przyjmowane z takim samym skutkiem.Są za to inne szwindle , jak np przecieki info.
W tym wszystkim to wydaje mi się że najtrudniej jest się samemu ocenić aby wiedzieć na ile podskoczyć i nie być rozgoryczony jak dostaniemy baty.
Ciułacz / 2011-03-22 12:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wyprzedaż akcji przez skarb państwa jednak negatywnie się odbija na kursie co widzimy teraz na Tauronu.Po prostu ktoś to musi kupić a cena sprzedaży to cena po ile kupujący jest w stanie zaoferować.Zawsze można podejrzewać zmowę rozgoryczonych OFE, ale wątpię.Raczej strach przed lawinową wyprzedażą przez Skarb Państwa, a mają tego 41 % a jest dziura budżetowa.
Niby można by winić rząd za wyprzedaż majątku narodowego, ale i z pustego to i Salomon nie naleje.Jak na razie to nie słyszałem gdzie pieniądze podatnika zostały roztrwonione co by uratowało budżet.Można by powiedzieć że to uboczne skutki demokracji, aby nie stracić wyborczych głosów nikt się nie podejmie reform no bo i poco ? aby zostać znienawidzonym ?
Czasami to i by się przydała demokracja po chińsku.
Ciułacz / 2011-03-22 12:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrząc na wykres wig-20 na tle DAX przez ostatni miesiąc to jest pocieszający, ale na jak długo ?http://stooq.pl/q/?s=wig20&d=20110322&c=1m&t=l&a=lg&b=1&r=dax
Moje spostrzeżenia / 78.133.214.* / 2011-03-21 06:42
Masz rację, człowiek nie zdaje sobie sprawy co to jest mózg. Nie ma nic gorszego niż utrata pamięci. Masakra - gdy np. ojciec rodziny zachoruje na Alzhaimera. Znam taki przypadek.Żal chłopa i rodziny. Bogu dziękować za rozum i pamięć.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy